Balirka

Nema tu nikakvog problema ako je samo 5-7cm ,jednostavno ne mozes nikako podesiti da masa bas 100% bude ravnomerno rasporedjena.
Problem je kad je jedna od druge duza 20-30cm pa bala izgleda kao harmonika.
 
pozz imam balirku ama 175 kupio sam skoro pa me interesuje posto su vezaci rs 3770 tako pise ima neke pohabanosti zasad veze dobro pa me interesuje posto i jos neke prese imaju iste vezace dali joj odgovaraju od nekih presa druge marke dali su isti ti djelovi ako neko zna da napise sta o tome posto sam stio da kupim sto je dotrajalo da zamjenim i gdj bi to mogao nabavit bio bih zahvalan na svaki odgovor ko zna o tome nesto posto sam pocetnik hvala
 
Ako mislis na kompletan vezac mislim da je oko 450 evra jedan, tako sam cuo.... Ali sto ce ti kompletan vezac, menjaj samo delove za koje mislis da ti prave problem... Ali ako za sada veze dobro nista to ne diraj, vec samo podmazuj i teraj... Kad pocne da dresi, lako ces onda menjati delove...
 
mislio sam na pojedine djelove gdje ih mogu nabavit na koju adresu da se obratim gdje imaju za te prese djelovi
 
Pozdrav drugari.............ima li neko od vas preporuku za balirku do 2.500-2.600 eura....ako neko zna da se prodaje, a da mu je poznata balirka ili prodavac

Hvala unapred......

Može i na PP
 
mislio sam na pojedine djelove gdje ih mogu nabavit na koju adresu da se obratim gdje imaju za te prese djelovi

Imas ih mnogo; Termometal-Ada, Jugometal itd... Ne mogu svih da se setim, ali ipak ti prelistaj net i malo zvrcni telefonom koje brojeve nadjes, ali ipak mislim da za to je najbolje da sednes u kola i 2. ili 3. odes u Rumu i ima da nadjes i sto ti treba i sto ne treba... :ppozdrav:

- - - - - - - - - -

Pozdrav drugari.............ima li neko od vas preporuku za balirku do 2.500-2.600 eura....ako neko zna da se prodaje, a da mu je poznata balirka ili prodavac

Hvala unapred......

Može i na PP

Ma za te pare koju god nadjes (naravno trazi koja je najzastupljenija na nasim prostorima) bice ti odlicna, i da znas da u 90% slicajeva moras prvo da je pretreses pre pustanja u rad, jer ko zma iz kojih razloga je neko prodaje... P.S. Obavezno povedi nekog ko se iole razume u prese... SREĆNA KUPOVINA :ppozdrav:
 
Rodjak nasao presu da kupi,iskljucivo za sebe,marka Welger oznaka WSA450 kao ova iz oglasa http://www.kupujemprodajem.com/Welger-presa-14193392-oglas.htm?filter_id=13048400,nasao je to za jako male pare i ispravna je a i stanje je identicno kao sa slika.Koliko ova presa moze da napravi tvrde bale,njen maksimum i koji format radi?Rado bih mu pomogao ali jednostvano nikad nisam imao prilike da vidim i da radim sa slicnim presama,zato pokusavam da nadjem odgovore na pitanja i pomoc na ovom forumu.
 
To je presa za meke bale.Otprilike je starija od mene i tebe zajedno a pitanje je da li postoje rezervni delovi kod nas.
 
Imam presu za meko baliranje skinuta sa kombajna,ranije smo balirali slamu sa njom.Ne znam koliko rodjak kosi godisnje,ali tesko je raditi sa mekim balama,prvo pakovati na prikolicu je tesko,u supi prolece noga i slicno.Ima sad balirki za tvrdo baliranje kakivih hoces sa relativno male pare.
 
Matic ,To je vec njegova briga,znamo svi da je to jakoo matoro a i on je spreman da se bori sa tim problemom.Nisu tu neke pare u igri,stvar treba da radi za sopstvene potrebe,hektar dva livade godisnje.Problem je samo koliko mogu najvise da se sabiju bale.

- - - - - - - - - -

Imam presu za meko baliranje skinuta sa kombajna,ranije smo balirali slamu sa njom.Ne znam koliko rodjak kosi godisnje,ali tesko je raditi sa mekim balama,prvo pakovati na prikolicu je tesko,u supi prolece noga i slicno.Ima sad balirki za tvrdo baliranje kakivih hoces sa relativno male pare.
Presu sa zmaj kombajna poznajem,tu nema sabijanja,samo skupljanje i vezanje.Ovo je vec nesto drugo,ozbiljnije,ima podesavanja...
 
Poredis golfa2 i audi a4, moras prvo odabrati brend (sto si vidim ucinio), zatim velicinu tj kapacitet (a ove dvije se tu razlikuju oho hoo) i onda godiste. Mada je za presu najvaznije stanje, ocuvanost, džaba sto je mlada mocna i lijepa, ako joj je neko vec istjerao dusu.
 
Uzmi prijatelju 45 ili u nedostatku para ako baš moraš 41 mada ima za iste pare i od drugi proizvođača dobrih presa
 
Nazad
Vrh