Balirka

ipak ostajem na ap 63 ili markant 65

- - - - - - - - - -

koja je cena te prese?
Ako se dvoumis izmedju te dvije onda svakako claas 65. Rodjak je imao w63 pa potom na moj nagovor uzeo claas 65, i on kaze (a vidim i ja posto smo u komsiluku) da je 65 daleko jaci i bolji stroj, a uradi oko 60 000 bala po sezoni. Ako pak hoces welgera, onda ti je bolja 61 od 63.To je moje misljenje.

- - - - - - - - - -

puca iza cvora znaci kanap koji ide niz balo je cijeli a onaj odozdo je prekinut
Jel' mi to ne vjerujes komsija. Navari skije i nemas problem, sigurno.
 
Sova po čemu je bolji 61 od 63.One su potpuno identične+što 63 ima novi tip vezača,prošireni pick up uređaj,hidrauliku i još brdo limarije pride.
 
Starija proizvodnja, sto neko ovdje rece ''dok je gvozdje bilo gvozdje''.Dijeli ih mislim jedna decenija.
 
Ako se dvoumis izmedju te dvije onda svakako claas 65. Rodjak je imao w63 pa potom na moj nagovor uzeo claas 65, i on kaze (a vidim i ja posto smo u komsiluku) da je 65 daleko jaci i bolji stroj, a uradi oko 60 000 bala po sezoni. Ako pak hoces welgera, onda ti je bolja 61 od 63.To je moje misljenje.
Da ne zalazim koja je bolja,mada claas-a nešto i ne volim...
kad bude jednog dana hteo da proda....lakše će prodati 5 velgera 630 nego jednu claas
 
Ne deli ih decenija.61-ce su počele da se proizvode početkom 70-ih godina prošlog veka pa do 78-79 godine gde su ih nasledile 63-ke.
 
Pozdrav !!!
Masina taze ofarbana,izremontovana,isprobana i spremna za sezonu:cool:

2i8iz4p.jpg


2wn39c9.jpg
 
Ne deli ih decenija.61-ce su počele da se proizvode početkom 70-ih godina prošlog veka pa do 78-79 godine gde su ih nasledile 63-ke.
Pa eto razmisli o ovome sto si napisao, to i jeste skoro decenija. Recimo da su 61 razvijali u konstrukcionom birou 1969 pa su poceli serijsku proiz. 1971, a ovu drugu su ''crtali''1978 i poceli stancati 1980 pa zar to nije jedna dekada? A to koliko dugo se pravi jedan model nekog proizvoda nema nikakve veze, pa i ''bubu'' je vw pravio paralelno sa golfom3 ili mozda cak i 4.
Suma sumarum bitna je starost koncepcije.
 
Skoro pa decenija.Nije to tako ni važno jer su i jedne i druge urađene kvalitetno.Počevši od limenih delova pa na dalje.Jednom smo išli da gledmao jednu 61-cu i čovek nas zamalo ubedio da je presa 88-mo godište. :haha: Umalo da padne i fajt,neki nakrivo nasađen tip.
 
@ Dragan83 Kad vidim b47 sav se naježim. Imao sam takvu i zadavala mi je mnogo muka. Nije bilo delova za nju pa sam se dovijao, navarivao, nekako je funkcionisala. Sada kada je daleko i kad nekom drugom krasi dvorište nekako sam zadovoljniji. Fino , ti si zadovoljan i ništa više ne stoji na put tvojoj sreći. Čestitam i da te lepo služi....
 
Namucio sam se za ovih mesec dana,prvo sam hteo samo da je ofarbam i sredim lezajeve na klipu.
Kad sam izvukao klip onda je to sto sam ja planirao povuklo dosta drugih stvari.
Zamenjene sve sparingle svi L profili sve biksne i caure.
Falila je jedna keramicka caura sto vodi kanap ka iglama,to je isto regulisano.
Zamenjene opruge na onim kljunovima sto blokiraju seno da se vraca nazad ka klipu i uradjen onaj drveni klizac sto ne dozvoljava da klip poskakuje.
Fale na pikapu 3 vile sto se i vidi na slikama,to nisam stigao da kupim
Ona hauba kod klipa,zastita od kaisa sto pogoni pikap i poklopac lamele igala su taze ofarbani pa nisam hteo da namestam jos.
Vezacki deo i zupcaniici na njemu,nista od toga nije pohabano,nozevi su zamenjeni i namesteni su originalni prosle godine 90 eur placeni
Sve ovo sto sam menjao nije zamenjeno nikad,neki od delova su imali utisnut kat.broj i logo proizvodjaca.
 
Pozdrav novi sam na ovom forumu i u potrazi sam za balirkom. Nasao sam gallignani 6600 ali jos nisam otisao da je pregledam jer je daleko.
Pa eto nesto se razmisljam da odem ovih dana pregledati.
Jel neko zna tacnu sirinu ove balirke, i tacnu sirinu i visinu bale. Bojim se da bi mi bila prevelika.
 
Drugari , imam problem. Balirka MF20 prilikom vezivanja ostavi cvor u petljacu tj čvor ostane na gornjem delu kanapa. šta mi je činiti?
 
Pozdrav novi sam na ovom forumu i u potrazi sam za balirkom. Nasao sam gallignani 6600 ali jos nisam otisao da je pregledam jer je daleko.
Pa eto nesto se razmisljam da odem ovih dana pregledati.
Jel neko zna tacnu sirinu ove balirke, i tacnu sirinu i visinu bale. Bojim se da bi mi bila prevelika.
A neznam tonče dimenzije te balirke. A koliko vidim na njoj je pick up 160 cm, težina oko 1. 5 t. To je OK ako ćeš da radiš u ravnici. Ali poznavajući tvoje područje, brda ima dosta. tako bez traktora od min. 60 ks nemoj ni pomišljati kupovati ovu balirku
 
Nazad
Vrh