Balirka

Ništa nisam podešavao, samo sam vezače dobro naprskao sa WD 40. Inače, zadnje baliranje prošle godine je radila takoreći nikako, svaka deseta bala razvezana ili neće da sine kanap sa vezača pa se sva upetlja (samo lijeva strana, desna oduvijek radi savršeno). Šta je razlog da sad radi ovako dobro ne znam, ako je WD40 onda se to uvodi kao obavezna praksa.
Da se nadovezem na tvoj post,zupcanike vezaca podmazujem sprejem namenjen za lance i lancanike na svakih 300-400 bala, tad ujedno naprskam malo na petljace da lakse odpuste konac,retko kad na 1000 bala bude vise od 2-3 odvezane bale...
img20140527124850.jpg
img20140527124936.jpg
 
http://www.apro-met.com/?lang=sr#
Pokušaj ovde obično imaju sve...

- - - - - - - - - -


Matiću napiši mi moliim te koika ti je širina u osnovici, pokrivaš li ti kamaru uopšte i koliko ti propadne bala ovakvim čuvanjem slame. Nime ide uskoro baliranje slame pa me interesuje jer ja svake godine kupujem najlon pokrivam pa oko sredine zime opet kupujem jer mi najlon pukne ili ga vetar pocepa.
 
poz class trabant da li noz na malju sa unutrasnje strane mora biti ravan ili ima neki falc u dnu gdje prolazi kroz vodilicu moj ima nesto kao falc ali mi vise lici da se noz potrosijo i da li taj dijo smijem navariti i izbrusiti hvala

- - - - - - - - - -

Ne treba da se uzubljuje...
nemogu ti poslat poruku pocerina izbrisi stare poruke
 
Treba mi lager za balirku MF 120. Ratko znas li ti mozda gde mogu da ga nadjem ?
20140523182131.jpg
Ja sam napravio novu osovinu i stavio obican dvoredni lezaj(recicu ti i dimenziju ako te zanima) jer od cene orginala usi otpadaju a ovi vasarski nisu neki kvalitet.Obican izdrzi jednu sezonu i promenim ga kad vadim klip da naostrim noz,sve traje desetak minuta.Mada kod mene ploca na kojoj je osovina sa lezajem nije zavarena kao kod tebe nego se drzi na 4 srafa.............
 
class trabant desna strana kida spagu pored cvora i cvor ostane u pacijem kljunu ili je neko zove kuka za pravljenje cvora ma na pecurki se pojavljuju komadici spage duzine oko cm hvala

- - - - - - - - - -

class trabant desna strana kida spagu pored cvora i cvor ostane u pacijem kljunu ili je neko zove kuka za pravljenje cvora ma na pecurki se pojavljuju komadici spage duzine oko cm hvala

- - - - - - - - - -

gdje se moze naci katalog za class balirke
 
Skije (sanke) ti dobile sa donje strane kud ide kanap ajnzec, i kanap ne sklizne u stranu kad petljac napravi cvor, nego ostane napregnut i pukne tako da petlja ostaje na petljacu. Ako ne pratis bale tako ces sjebati petljac. Skini sanke i navari tamo gdje je kanap napraviokao kanalic pa lijepo obrusi i isturpijaj.
 
O podmazivanju kučišta petljača;
-sve zupčanike, osovinice prihvatača veziva, i ostalog što ne dolazi u dodir s vezivom (špagom) svakako poprskati tekućom masti...
-sam petljač, i ostale dijelove koji dolaze u dodir s vezivom, možete poprskati WD-om samo prije puštanja u pogon. Poslije toga (naravno petljač i prihvatač veziva) prskati samo sredstvom za odmašćivanje. (npr. brake cleaner, za odmašćivanje kočnica kod automehaničara)

Samo da pojasnim: metal drži vezivo, i pokuša ga zavezati. Ukoliko ne veže čvor, znači da se vezivo kliže po petljaču, i podmazivanje mu može samo odmoći...

Moram se ponoviti, u jesen je sve potrebno poprskati lubrikantom, ali u radu sve što dolazi u dodir s vezivom treba odmastiti.

- - - - - - - - - -

kakva su vam misljenja za claas marknat 65,kako radi,koliki je pick up ,i druge stvari?


Dok radi nema bolje, kad zeza trebaš mnogo živaca, i puno više novca :sjasi:

- - - - - - - - - -

class trabant desna strana kida spagu pored cvora i cvor ostane u pacijem kljunu ili je neko zove kuka za pravljenje cvora ma na pecurki se pojavljuju komadici spage duzine oko cm hvala

- - - - - - - - - -

class trabant desna strana kida spagu pored cvora i cvor ostane u pacijem kljunu ili je neko zove kuka za pravljenje cvora ma na pecurki se pojavljuju komadici spage duzine oko cm hvala

- - - - - - - - - -

gdje se moze naci katalog za class balirke


Nije zavezala čvor, ili je zavezala pa puca iza čvora?
 
topran jel moze to malo bolje da mi kazes kakva su iskustva od vlasnika koji ih imaju i koliko ima dodavaca koji ubacuju seno
 
Upravo sam se vratio s jedne... Kod sadašnjeg vlasnika 20-tak godina, prosječno održavana, prije 5 godina pojela dvadesetak kolaca od ograde (nabacanih u sijeno). Svaki puta kada sam mislio da je nepopravljiva, za divno čudo me pozitivno iznenadila.
Nije problem popraviti Claas koji ima originalne dijelove, ali dijelovi odgovaraju od Lifam-ove, i tu je muka.
Globalno nije moja preporuka
 
ja imam sada markant 45 i svakom bi je preporucio a sad 65 mi se svidja zbog 1,85 pick up,koju bi mi ti preporuci ali da je pick up 1,85
 
ja imam sada markant 45 i svakom bi je preporucio a sad 65 mi se svidja zbog 1,85 pick up,koju bi mi ti preporuci ali da je pick up 1,85

Ako je u pitanju samo Claas, pojma nemam...
Ostalo sve što ima Raspe-ov tip petljača. Lako podesiv, na više od nekoliko mijesta, kao npr. Z 224, DF HD4XX, JD 3X2...

PS Sorry nisam vidio 1,85 m, to ima JD, jedna u Vukovaru opak stroj...
 
Nazad
Vrh