Balirka

Medijske zvezde i stručnjaka za te mašine jer to je ipak njegov teren.
 
<a href="http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=7RVV9L4LtnQ" target="_blank">
Majstor1 neće biti da je tako.Ako napravi balu za 6-7 udaraca klipa to onda nije bala već valjušak.Za balu normalne dužine njoj treba 10-12 udaraca.
Matiću pokušaj prebrojati izašle bale za ovaj minut videana prvom videu za claas ili izbroji udarce na welgeru između dve bale na izlasku iz katapulta<a href="http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=5SAMZu1r-HU" target="_blank">
 
Poslednja izmena od urednika:
evo je velgerka isprobana je danas rakovica je tera 3 sporom idealan su spoj za sada :D
fotografija-0022.jpg
fotografija-0023.jpg
 
Nemam.Ja sam amater.Ljubo dobro Rajka purnja.Može ona dosta brže da se vozi ja bi moju na ovim otkosima glat drugom brzom poterao.Popiješ jednom 2-3 deci rakije i udri po gasu da se probije led. :haha:
 
moja rakovica dimi i u transportu,a sto se tice brzine to je dovoljno brzo tamal lepo stignes sve da vidis a i lepo se slozi u prikolici :D videcu kad budem sa nju holandom terao on ima nesto vece obrtaje
 
Semering na "spoju zamajac reduktor" tj na ulaznom vratilu je B1 65x85x8 , a O-ring je fi36x9 . Češće odlazi O-ring i tu izbacuje ulje. O-ring pravi firma iz NS koja radi za Poljostroj prvu ugradnju , ali ponekad nemaju na stanju nego treba čekati . Ako ti bude potrebno mogu staviti i broj tel. Za nuždu možeš vratiti O-ring sa dosta "silikona" kod mene je držalu jednu sezonu . Imaš dva otvora jedan za ispuštanje (dole) , drugi sa zadnje strane reduktora (gledano u pravcu kretanja) koji služi za nalivanje i kontrolu i ima merni štapić (ključ mislim OK27) .

Kiki, moze broj telefona, ipak cu da stavim nov O-ring.
 
Koliko bi trebalo navariti,da li je dovoljno 10-ak mm?
Presa je inex lifam
cisto sumnjam da ces dobiti nesto sa navarivanjem,jer kod lifamki problem nejednakih bala je u tome sto nazubljenu polugu treba precizno podesiti tako da kad je podigne ekscentar ili takozvani bubreg mora da ima prostora 3-5 mm kako bi se stigla na vreme spustiti u početni položaj.Kada je taj zazor mali letva se svaki put ne spusti do kraja pa ponekad se uzupči na drugi ili treći zub od kraja pa iz tog razloga nemogu bale biti iste dužine.Podesi tako da dobijes sto veći zazor a da pri tom isključivač radi .Ako ga pomeriš previše napred desiće se da neće zaustavljati igle nego će se vezivanje nastavljati sto dovodi do namatanja kanapa na petljač i može i da pukne jer lastin rep ne može da skine labav kanap.Eksperimentiši malo sa polugom jer ona je 95% razlog nejednake bale kod male lifamke.
 
100% je tako ja sam imao taj problem na mojoj presi ponekad je pravila bale od 30cm a ponekad i do 2metara nadji sredinu i dobices iste bale
 
cisto sumnjam da ces dobiti nesto sa navarivanjem,jer kod lifamki problem nejednakih bala je u tome sto nazubljenu polugu treba precizno podesiti tako da kad je podigne ekscentar ili takozvani bubreg mora da ima prostora 3-5 mm kako bi se stigla na vreme spustiti u početni položaj.Kada je taj zazor mali letva se svaki put ne spusti do kraja pa ponekad se uzupči na drugi ili treći zub od kraja pa iz tog razloga nemogu bale biti iste dužine.Podesi tako da dobijes sto veći zazor a da pri tom isključivač radi .Ako ga pomeriš previše napred desiće se da neće zaustavljati igle nego će se vezivanje nastavljati sto dovodi do namatanja kanapa na petljač i može i da pukne jer lastin rep ne može da skine labav kanap.Eksperimentiši malo sa polugom jer ona je 95% razlog nejednake bale kod male lifamke.
Majstore i kod mene isti problem od skoro na dzondirki 336 ali kod moje je letva glatka sta tu moze biti problem?Pozz
 
Nazad
Vrh