Balirka

danas sam izvadio klip na presi posto ima lufta na bolcnu sto vezuje klip i klipnjacu misleci da su u potanju biksne ali sam zakljucio da biksne ne postoje nego je lezao metel na metal da li sad da to biksnujem ili da razbusujem na deblji bolcni u pitanju je lifamova presa
 
Najbolje je da osovinica ostane istog precnika, naravno uradis novu, a ako ima mjesta na klipu njega razbusis i onda ubacis bronzane piksne.
 
Pozdrav redne kolege, evo kako sam ja napravio druge ležajeve za klip na balirci... nadam se da ce raditi poprilično dugo, jer ovi orginal su 150 € komad.
img126oj.jpg


img127m.jpg

img128j.jpg


EH NA OVOJ SLICI OVAJ DESNI LEZEJ JE BIO U NJEMU TO JE KAO ORGINALNI KOJI JE DOSAU I TAKAV NAV KOSTA 150 €.
a ovako me je izaslo 11 € komad kod tokara,
img130n.jpg

img129h.jpg
 
Nije to bas nekog dugog vijeka,nije ta velicina tog skf predvidjena za to opterecenje. A i tokar ko' da je narezivao navoj sjekirom,ali OK drzace neko vrijeme.
 
jel to od rivijere?
jest od riviere je,

- - - - - - - - - -

Nije to bas nekog dugog vijeka,nije ta velicina tog skf predvidjena za to opterecenje. A i tokar ko' da je narezivao navoj sjekirom,ali OK drzace neko vrijeme.

A ne znam koji ležaj da kupim sledeci puta, jer bio sam svjestan da ovaj sto sam stavio nije ni blizu kao onaj orginalni, a ne baca mi se 1050 € za ležajeve samo, a sto se tiče tokara mora da mu je alat bio tup a vjerovatno nije bio posebnog raspoloženja.
 
Ovaj strugar ti je ovo od obicnog gvozdja uradio previse mekano i lepilo mu se na noz mogao je nesto kvalitetnije da uzme tipa svetlo vuceno!
 
@Salgija nisam mislio na brend lezaja, vec na velicinu bukvalno, dimenziju. U tome i jeste caka sto proizvodjaci poruce od neke renomirane firme, lagere kojima izmjene dimenzije za po recimo 1mm, od standardne priblizne velicine. Ne pisu po njemu ime priozvodjaca ni oznaku, aventualno stave svoje ime, i prodaju kao rezervni org. dio po debeloj cijeni. A fabrika koja je napravila lager se obaveze da isti nece sama izbacivati na trziste, nego iskljucivo isporuka naruciocu.
 
imam problem na deutz fahr hd440 balirci,radi mi bale nejednake dužine,mislio sam da je do otkosa ali nije jer se isto ponaša i u slami gdje su otkosi jednaki?
 
Regulator bala prestavlja problem,ali sta je problem kod moje w 61. taj regulator ili ako mislim na isto onaj cesalj i mali zubcanik na onoj zvijezdi sam promjenio i oped pravi nejednake bale,.sta je tad uzrok
 
Nazad
Vrh