Balirka

U bokte kolika presa pa moja 61 stane u ovu 73-jku,.ovo slabiji traktor bez 60-70 konja ne treba ni po avliji da voza,.,.da te sluzi bez kvarova :ppozdrav:
 
Radice rajka sa njom samo tako.
Momci koji su meni balirali dok nisam imao presu imali su AP730 i R65 kombinacija.
 
Kada hoces da izvuces maksimum iz prese onda Rakovica 65 ne moze ni 630 da tera kako treba a ne 730. Imao sam ja Rakovicu celu jednu godinu, probao sam malo i da baliram ali za velike ucinke nije...
 
Ni taj Djao Ming nije mnogo jaci od Rakovice ali ce mozda moci bolje da je 'tera'. Najbolje za YTO da zakacis i lepo kardan na 1000 i na 1200 obrtaja motora baliras kao covek :D
 
Nije uopste potrebna velika snaga za ovu presu ima u Badovincima covek koji je tera sa cini mi se IMT549.
 
Iz tog razloga se i kači za veći traktor.Ljuljaće ona i veći ali ne toliko koliko mali traktor a i brža će biti u radu sa većim traktorom jer će mu biti lakše.
 
To je tačno.U radu ne ljulja ako se vozi da je non stop puna a pošto je kapacitet ogroman to se mora ganjati kao bog đavola.
 
Pa najbolje sad da je kacim za 300 konja,kod bivseg gazde su je terali i ca rusom 820 i sa kejsom 95 i sa kejsom 60 i isla je tolke godine:bravo:
 
Nazad
Vrh