Balirka

Zdravo svima, ubio sam se od čitanja svih poruka na ovu temu! I ja sam rešio da kupim balirku pa mi je potrebna pomoć, ovde kod nas ne postoji neka ponuda a i majstori nam nisu neki pa bih da se posavetujem koju da kupim. Mi kosimo nekih 5-6 hektara što livada i deteline to je negde 2-3 000 bala u sezoni i ja bih to radio samo za svoje potrebe ali sam totalni laik što se balirke tiče. Dakle koja balirka da se kupi, da bude jeftina za održavanje a i relativno dobra, za manje bale i da može da je vuče 539! Hvala unapred!!!!
Majstora za presu ćeš naći onda kad naučiš sam da ih popravljaš. A koju kupiti, onu za koju imaš novaca. Gledaj da su vezači dobri pošto su oni najskuplji, da nema kanap umesto ležajeva i biksni i da zupčanici i lančanici nisu naostreni. Ja imam lifama 1900 ali mi se najvise sviđa welger.
 
evo da se pohvalim,kupio sam presu welger ap63 sa katapultom i jos sam dobio jedan katapult u rezervi,kakva misljenja imate o tim presama,kaze covek da je izremontovao,a posto ga znam ne sumnjam u njega :)
sliku imam od katapulta a slikacu je kad je dovucem
fotografija-00041.jpg
 
Zdravo svima hteo bih da pitam nekog ko ima ili ko ima iskustva sa presom clas markant 40 u principu kakva je i koja je razlika izmedju nje i clas 50 i mozda neko zna de mogu da kupim dobru presu hvala
 
Konstrukcijski su iste, (u istoj godini proizvodnje) samo je rijec o velicini a samim tim i o kapacitetu. Na 40_ki je kanal manjih dimenzija 33x43, a na 50_ki 36x47, i tu je poprilicna razlika u velicini bale.Konstrukcijski je jedino na 40_ki veci broj udaraca malja u minuti upravo zbog manjeg stola i kanala. U svakom slucaju ja bih ti savjetovao markant 50 ili jos bolje markant 51 posto je to mladji model od 50 , a i ljepse izgleda.
 
Imo sam ljetos problem sa presom FAHR HD 300.Lomila je igle,neznam zASto.Imam osjecaj da je problem sa spamerom lanca.Pa sa razmislo smijem li mjesto spanera stavit zubcanik koji je isti kao zatezac lanca?HVALA UNAPRED :D
Ja imam fahr hd 360. To sto ti je lomilo igle moze da bude do okidackog mehanizma. Ja sam remontovao petljace pre mesec dana i okidacki mehanizam je bio los po recima majstora. Neku je biksnu radio i ne znam da li jos nesto, vise se i ne secam. One nemaju nikakvu zastitu i kad nesto krene po zlu samo lomi, mora sve idealno da bude. Inace na kraju prosle sezone sam otkinuo nosac petljaca i zato sam je komplet remontovao. Videcemo u maju sta je majstor uradio
 
Jel zna neko po kojoj Claas-ovoj presi je napravljena poljostrojeva i dal pasu delovi jedni na drugu?
 
Poljostroj presa je napravljena po licenci prese Claas Dominant 65

Poljostroj je pravio po licenci Claas Dominant (bez 65) .

Claas Markant 65 je vrlo slična po ka-kama sa strijom Dominant . Najveća razlika je u pogonu vezača , kod prve je pogon od glavnog reduktora preko vratila do vezača , dok je kod druge sa lancem ( poseduje još jedan pomoćni reduktor) . Markant 65 još ima neke dodatke na vezaču .

prese.jpg
 
evo obecanih slika,ja sam se hvalio da sam kupio AP36 kad ono zeznuli smo se a nismo ni znali da je AP 73,jel imate nekih iskustva sa ovim presama
fotografija-0023.jpg
fotografija-0024.jpg
fotografija-0026.jpg
fotografija-0027.jpg
 
na plocici pise da je ap73 a kod bivseg gazde se naradila bogami dosta bar ja znam da nije imao vecih kvarova jer je iz mog sela
 
Nazad
Vrh