Balirka

ja vec 3godine baliram sa nekom crvenom balirkom od dede
 
Koja je balirka najbolja za baliranje kukuruzovine? Imate li neka iskustva, jako me zanima jel se neka marka ili model pokazao bolji od svih ostalih?
 
Imam jedno pitanje za bolje poznavaoce od mene imam jedan problem na ovoj mojoj Lifam presi stalno mi se olabavljuje zamajac znate onaj sraf sto pricvrscuje zamajac za osovinu,olabavi se i zamajac pocne malo levo desno da mrda,napravio sam i novu mesinganu cauru i opet pocelo da se to mrda levo desno... Neki me sad savetuju da izmedju te caure ili biksne kako se vec zove naguram zilete i da tako zategnem ja im bas ne verujem a ova mesingana caura skoro nova... Sta da radim da do sredim,ja sam navikao i kad malo izbaliram ja to kod kuce pritegnem i gotovo ali bi voleo to da sredim... Evo te prese samo je to zafrkava i nista vise super me sluzi veze odlicno... Baliram jako malo sa njom mozda godisnje oko 400-500 bala ..


Da li imaš limenu sigurnosnu platnu koja povezuje šrafove (na osovini i na glavčini )
 
Cira92, dali taj sraf srafi ujedno i kardan,ako je isto kao i na new holand ja sam imao isti problem i rasio san ga sa limenim podmetacem.Neznam dali cu ovako maci da objasnim zato cu slikati i postavit na forum.Sraf sa zavari za limeni podmetac a krajevi podmetaca se poviju prema nazad, koliko se secam podmetac od debljeg lima pravougaonog oblika.
 
ima li neko balirku someku m 05 i kakve su, mislim da kod mene ima jedna uzeta u rumi i ne sluzi ga bas dobro ne veze bale i mozda ne radi bale kako treba, da li bi se to moglo srediti da je ja uzmem?
 
Sve se moze dovesti u red, samo je pitanje koliko to kosta. Najjednostavniji nacin remonta je skidaj sve sumnjivo i stavljaj novo originalno, ali je to skuuuuupo toliko da dovodi u pitanje samu kupovinu polovne masine.Normalno tu su i dijelovi male privrede, koji nisu nesto posebno. Najbolje je pogledaj presu sa nekim ko se razumije, popisi sta joj sve treba zamijeniti raspitaj se za cijene dijelova,majstora...pa ces vec sam onda skontati da li kupiti ili ne.
E sad kakva je to presa, nemam pojma to kod nas nema niko, licno imam averziju prema zabarskim masinama.
 
Koja je balirka najbolja za baliranje kukuruzovine? Imate li neka iskustva, jako me zanima jel se neka marka ili model pokazao bolji od svih ostalih?
Clas ili poljstroj ,ako nadjes jeftino .Welgerice imaju puno veci otvor tu gde izlaze igle prema petljacima pa oce da progura celo stablo napravi dobre havarije .Ja imam welgerovu al placam drugom da mi balira kokurzovinu uvek mi napravi vecu stetu neg sto kosta baliranje.Za ostale marke neznam posto sa njima nisam radio.Clasovu dok sam imo teraj i ne misli.Mislim da je clas broj 1 za kokurzovinu.
 
Ihhh, Steva pa gdje nadje poljostroj, pa to je zesce s.... od prese.Mislim da ne postoji neka marka prese koja je vise sposobna za kukuruzovinu, od drugih (kad su u pitanju ove zapadnjacke), to vise zavisi od stanja masine tj. njene ocuvanosti, konstantnosti dotoka snage i obrtaja od traktora, kao i stanja same mase.
 
[video]www.youtube.com/watch?v=U-e_qxPEkcI&list=UUvjV8NcPZEDPBDI689X0Ylg&in dex=5[/video]


Ova nije loša za kukuruzovinu
 
Clas ili poljstroj ,ako nadjes jeftino .Welgerice imaju puno veci otvor tu gde izlaze igle prema petljacima pa oce da progura celo stablo napravi dobre havarije .Ja imam welgerovu al placam drugom da mi balira kokurzovinu uvek mi napravi vecu stetu neg sto kosta baliranje.Za ostale marke neznam posto sa njima nisam radio.Clasovu dok sam imo teraj i ne misli.Mislim da je clas broj 1 za kokurzovinu.
Sto si prodao Claas ?
 
Kakva je someca 2500 za kukuruzovinu balirati ja sam jesenas balirao neku starez nije kosena nikako ove godine covjek je pokosio krajem septebra i islo je fino nisam imao problema, stabljika je bilo ko kukuruzovina debela.
 
img0893.jpg

img0895.jpg

Cira92,lose sam ti objasnio nako sam rasio problem odvijanja srafa ,bilo je iz secanja,na fotografijama se vidi kako je reseno radi 100%.
 
Ihhh, Steva pa gdje nadje poljostroj, pa to je zesce s.... od prese.Mislim da ne postoji neka marka prese koja je vise sposobna za kukuruzovinu, od drugih (kad su u pitanju ove zapadnjacke), to vise zavisi od stanja masine tj. njene ocuvanosti, konstantnosti dotoka snage i obrtaja od traktora, kao i stanja same mase.
Ja sam napiso ako nadjes jeftiio a poljostrojke su dosta jeftinije, a nebalira lose kokurzovinu.Vidis ja ti tvrdim da clas bole radi kokurzovinu od welgera.A poljostroj je radjen po licenci klasa.I jos nesto ja sam imo orginal katalog prese clas,na nju moze da se montira nesto slicno tarupu ,mesto pik ap prstiju,bas za kokurzovinu.Jedan lik iz mog mesta je hteo to da montira al valda nije mogo da ga nabavi on mi je i odno katalog ,.Nisu poljostrojke tolko lose prese,kolko para tolko muzike.
 
Kakva je someca 2500 za kukuruzovinu balirati ja sam jesenas balirao neku starez nije kosena nikako ove godine covjek je pokosio krajem septebra i islo je fino nisam imao problema, stabljika je bilo ko kukuruzovina debela.
Odlicna. Prilicno brzo balira, samo moras imati odgovarajucu debljinu i odgovarajuci kvalitet kanapa.
 
kolega mi ima poljostroj presu za prodati,presa nevjerujem da je uradilaa više od 5000 bala.Bila je u jednog čiče koji nije ni radio sa njom tj, nije stigo pa on kupio a ima i rolo presu pa mu ne treba cijena je 3100e
 
Mi smo kupili poljostroj 2004 godine novu,i do sada nije bilo kvarova. Redovno odrzavanje i radi kao sat. meni se svidja presa samo sto je malo glomazna naspram JD itd....
 
Ja sam napiso ako nadjes jeftiio a poljostrojke su dosta jeftinije, a nebalira lose kokurzovinu.Vidis ja ti tvrdim da clas bole radi kokurzovinu od welgera.A poljostroj je radjen po licenci klasa.I jos nesto ja sam imo orginal katalog prese clas,na nju moze da se montira nesto slicno tarupu ,mesto pik ap prstiju,bas za kokurzovinu.Jedan lik iz mog mesta je hteo to da montira al valda nije mogo da ga nabavi on mi je i odno katalog ,.Nisu poljostrojke tolko lose prese,kolko para tolko muzike.
Poljostrojka je samo kopija, i to veoma losa , claas_a. Kukuruzovina je smrt za nju, ono sto je bilo kod mene poljostroja je davno pocrkalo, skrpljeno i otislo u toplije krajeve.A kako claas radi, to znam imam ga i stvarno se ne mogu pozaliti, ali nije to bas mjerodavno. Recimo kupis claas_a, a prije se nisi sretao sa presama, i zalomi ti se neko ofucano sranje iz 1969 godine, i normalno ne radi dobro.I sta onda hoces li generalizovati stvari i reci da claas ne valja?
 
tako je isto recimo tvoja poljostrojka kupio si s...nje i sad generalizuješ prese
 
Nazad
Vrh