Balirka

JD mladju od 90-og godista za 2000 tesko ces naci , i presu nemoj nikad gledati po godistu.
 
Prosao sam pre 4 dana putem od Krusevca do Ribarske Banje e ljudi ima sigurno 50 presa za cetvrtaste bale a ima i za okrugle i jos raznih poljo masina placevi sa leve i desne strane
 
Kad obidjes taj kraj vise ne znas ni sta hoces ni sta si video sve od presa, mada dobro tad kad sam isao da kupujemo masinu nisam imao blage veze o presama ....
 
Juce pazario presicu za polutvrde bale KOLA RIVALE 1.Dobro stanje,mora da se farba.Bale pravi odlicne,dosta tvrde nema sanse da se raspadnu ili odvezu,terali smo je da veze da ne mozes pod spagu prste staviti i radi kao sat.Duzina bale 1m to nemoze da se steluje a sirinu mozes koliko hoces da stavis.Stavili smo je 1 x 0.5,lepo se slaze na prikolicu a nisu tvrde bale da su teske kao i fahr kola rivale 30 sto pravi (mislim da je ta oznaka ima je drugar) samo je to za tvrdo baliranje ovo je meko i malo su lakse bale.Probali smo je sinoc u slami lepo radi a detelinu sam video kako balira ne fali jedan listic.One nemaju ni klip,ni prste ni noz tako da je laka za vucu.Nemam para za tvrdu balirku pa sam za svoje potrebe uzeo ovu od poznatog coveka.Cena 600 evra.Za 500 bala sena i 80 bala slame posluzice jer nemam sa kim da tovarim seno koje nije balirano ovako kad je bala pustim traktor sam polako da ide i ja sam tovarim na dve prikolice.Plasio sam se oblika tih bala da ce biti problem tovarenje medjutim prijatno sam se iznenadio kad sam video oblik,lepe pravougaone bale,lepo se to tovari.I one baliraju bukvalno sve jer nemaju toliko slozene delove.Inace bilo mi je bitno da je vuce moj stari stajer dva klipa 30 konja.Ma igra se sa njom cak mislim da je vuce lakse nego kosu bocnu,da manje opterecuje kardan.Krecem uneku pricu sa ovcama i mnogo mi znaci baliranje ko zna mozda se i vreme promeni da ce i stocarstvo da se isplati.A mesto za bale imam jutro zadnje dvoriste tako da je odluka pala da je kupim da ne dajem novce za welger ili lifam ili neku drugu pa ako vreme se promeni ja cu lako promeniti presu.
 
Kako da podesim cvor da drugi kraj viri malo vise, cini mi se da je sa ovim kanapom na ivici da se odveze, mislim da Ratko zna? Balirka je MF 120

slika0372.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]
 
Jedno pitanje za majstore . Presa poljostroj sve dobro odradi ali kad bala izadje odveze se izvuce se taj ravan kraj kanapa valjda ga ne stegne dovoljno sta treba da zamenim ili dotegnem da se neizvlaci taj kraj kanapa.
 
Imo sam i ja istu takvu i zeznem se i stavim neki celicni osiguravajuci sraf napred na tegu i on se neslomi neg cela presa se rasturi ,preskocila paljenje i napravila totalni haos nema sta nije izlomila i pokrivila.Eto zbog jednog srafa od 20 dinara. Clas su styrava prese al eto
 
Nazad
Vrh