Balirka

nije skupo mora da se skine vezac i saniraju zazori gde treba navari negde obrusi i ponovo spakuje i uzupci a ti to ne mozes niti mogu da ti objasnim imas tu blizu nekog majstora trazi ako zna oko planetaraca
 
Evo prese nakon farbanja, danas zavrsena i kupio sam kanap, prekosuutra cu je probati sa slamom pa onda zvati majstora ako bude i dalje pravila probleme.

rlfbco.jpg


1042khl.jpg


2n6c8hz.jpg


2d8j9u1.jpg


ws8d2o.jpg


33b01uw.jpg


qog2h1.jpg


oqltf4.jpg


2zhgz8h.jpg
 
Farbano ručno, četkama, nije moglo bolje ispasti svakako, nemam para da platim da mi neko odradi sa kompresorom. Felge ću ofarbati narednih dana dok kupim žutu boju, danas htio da je kupimm kad sam isao po kanap i zaboravio. Moj dio posla sam odradio, majstor za balirke će riješavati problem lijevog vezača ako ne bude htio raditi nakon probe.

Što se same "optike" tiče, nije mi to posebno bitno. Detaljno je sa svih strana ofarbana osnovnom bojom (znači sa svih strana, svi limovi sa obje strane, svi dijelovi, odozogo, odozdo, sve) a danas smo joj nabacili ovu crvenu boju. Bitno mi je da sam uklonio koroziju gdje god sam je našao i zaštitio je od daljeg propadanja. Kako izgleda, tj. jel kao da je farbano nogom mi ništa ne znači, važno je da je sve debelo i detaljno premazano pošto ona nažalost mora boraviti vani pod ceradom, nemam je gdje parkirati u šupi.
 
Nije lepo ofarbana jer je farbana cetkom,a svi znamo sta je cetka a sta kompresor...tj koja je razlika!
 
@zombie Bitno da je ona lepo zasticena, a to da li je cetkom ili kompresorom posle par uradjenih ari ta razlika je neprimetna, a inace super si je odradio!
 
zombi svaka cast za trud veliki je posao to ofarbati ,sto povrsina ima, ustvari veci posao je ocistiti , sto se tice vezaca neka ti neko polako ali bas polako okrece zamajac a ti prati sta uradi desni vezac to mora i levi , nemoj da ti nabedjeni majstori bez osnovne skole (cast izuzecima) uzimaju pare bezveze kao sto su i meni uzimali , ukljuci samo mozak i polako zdrav razum rasudjuje.
 
Zombie,svaka čast na odrađenom poslu,veliki je trud uložen.Četka se ne vidi-znači da je sa voljom rađeno.Četkom se mnogo bolje nanese lak i manje se farbe utroši i postojanija je boja
 
Nazad
Vrh