Balirka

Sa malom Welgericom 41 radim 20 din po bali i lepe su to pare, radio sam i 25 ali produzim balu.
Danas najahao preko medje i iskrivio iglu a ona posle onaj polumesec sto nanosi kanap, sad sledi ispravljanje, ::jako_besan::::jako_besan::::jako_besan::::jako_besan::
 
Prve dvije_tri godine kad sam kupio presu balirao sam trojici ljudi usluzno nista obimno, i gdje naplata nije bila problem.I lako sam mogao prosiriti posao, ali sam brzo odustao, razlog npr. baliram covjeku nocu djetelinu, sirovu hoce kisa bale ko zemlja teske i tvrde, fergi mozes izbrojati taktove motora i on kaze "jel mozes jos malo da stegnes". E pa vrijedniji je meni moj vezac nego njegovih 100km, prsti na pikapu kad sam je kupio su bili svi pod konac u svim redovima i poslije tudjih njiva ko babini zubi.Na kraju ne visim ja o ekseru pa kad se kome nakrivi...tako da podrzavam zombiev stav.
 
pa stvarno pametnije je sedeti za kompom i neraditi nista nego nesto raditi i dobro zaraditi.kod nas prese zovu STAMPARIJA kad god otsece 30 din.sam si se zalio koliko para dajes za baliranje i kako lose rade.ako radis posteno imaces posla da neznas de ces:ppozdrav:

e upravo sa ovom parolom sam ja krenuo u presovanje i iznenadjujuće mi je bilo koliko sam posla imao , ja sam očekivao čak tri puta manje posla ali kvalitetna usluga i nemaš brige
da napomenem , nijedna jedina bala mi nije neplaćena , kod mene je pravilo plaćanje odmah nakog uradjenog posla i svi koji drugačije očekuju kod mene ni ne dolaze jer ovu informaciju svi znaju kojima radim , znači striktno se ovoga držim

ja sam od veg baliranaj ove sezone nagrabusio otprilike samo u dvije njive , u jednoj su otkosi bili nenormalno veliki i vrlo loši (široki,krivi,zgužvani) ali sam i to uradio , ovo je bilo sigurno namjerno ovako uradjeno jer je zgrtao čovjek koji je lobirao da baliranje radi neki njegov pajtos , siguran sam da kada je čuo da ne balira taj njegov onda je nemjerno ovakve redove napravio
nešto slično o čemu i zombi priča , ima mnogo ljubomornih ljudi

a što se tiče presovanja , čak mi na pamet pada da kupim još jednu presu za sledeću sezonu , nešto malo većeg kapaciteta da bi bila dostojna da je rus tjera , možda galgiani kako je levak nahvali k'o da je on pravio
samo tačnost i kvalitet usluge i ne boj se da nećeš imati posla , ljudima kada baliram i bude 300.400-500 bala a nijedna odvezana skoro da ne vjeruju , još kada im kažem da je presa svezala 6000 i tek onda jednu pustila oči im skoro stanu
 
Prve dvije_tri godine kad sam kupio presu balirao sam trojici ljudi usluzno nista obimno, i gdje naplata nije bila problem.I lako sam mogao prosiriti posao, ali sam brzo odustao, razlog npr. baliram covjeku nocu djetelinu, sirovu hoce kisa bale ko zemlja teske i tvrde, fergi mozes izbrojati taktove motora i on kaze "jel mozes jos malo da stegnes". E pa vrijedniji je meni moj vezac nego njegovih 100km, prsti na pikapu kad sam je kupio su bili svi pod konac u svim redovima i poslije tudjih njiva ko babini zubi.Na kraju ne visim ja o ekseru pa kad se kome nakrivi...tako da podrzavam zombiev stav.
Upravo tako, kud sam ja terao presu i sve prikljucke lomio sve zivo a ljude boli k.... i jos ti ne plate . Meni je jedan covek kosio livade i pokvari se. Znate sta je rekao?" Meni domacim placa popravku" i ja sta cu platim. Posle se mislim pametan covek zasto da lomi svoje masine po tudjim njivama za dzabe... Izvinite za off.
 
meni se iskrivile igle prosle godine,puko mi nosac spanera lanca,video sam na dosta presa da je taj nosac varen pa ko ima nek obrati paznju.presa je massey 124.
1626z9z.jpg
2v8qrf4.jpg
2afjtk4.jpg
 
Levak, jel mogu da se kupe igle za ovu moju MF14? Koliko bi koštale, da znam za slučaj havarije. Na njoj su inače čelične igle, nije aluminijum kao na drugim presama koje sam do sada vidio.
 
Levak, jel mogu da se kupe igle za ovu moju MF14? Koliko bi koštale, da znam za slučaj havarije. Na njoj su inače čelične igle, nije aluminijum kao na drugim presama koje sam do sada vidio.

Kako bi bilo da ti levak posalje jedan katalog rezervnih delova sa cenovnikom , trebaceti svasta na presama moze da se ukvari.
SAMO ON TO NAPLACUJE 300e po prospektu , ima i mapu delova , i disk/program kao tecdok koji uporedjuje delove raznih proizvodjaca
 
Ups, ovde je bilo brisanja..........................

Ispravio sam igle sto na stegu sto cekicem( mislim majstor Prnjo je cukao) i oanj nanosac kanapa ispravio na stegu, danas izbalirao 200 i kusur bala slame bez greske.
 
Dobro je kad si ih ubedio da se vrate na mesto...:DDD
Cale mi pricao pre neki dan, kada je on prvi put ispravljao igle na poljostroju: i rekli mu ovi iz servisa da ig zagreje na vatri, on tako uradi nalozi vatru ubaci iglu i ode na 2 min do kuce da uzme cigarete, kada se vratio nema igle, on je pola sata trazio iglu misleci da je negde spustio sve dok nije ukapirao da se igla istopila...
 
Bas me cudi da je francuz i pored stitnika uspeo da pokrivi igle. W 41 ima dosta dobar i jak stitnik, meni se jednom lomila osovina na levom tocku i presa je bukvalno pala na taj stitnik a nije se cak ni iskrivio.
 
Nazad
Vrh