Balirka

Ja sam na moju Poljostroj jedne godine nenamerno stavio straf 14 jacine. Pa ga nisam otkinuo skoro cele sezone. Tek sam posle saznao sta znace te brojke na strafovima. Evo danas moj brat platio je na nasu presu opravku 200e. Uzubljivanje ispravljanje nosaca ila itd.

Pa gdje si nasao saraf zatezne cvrstoce 14, ja nisam vidio nikad jaci od 12,9
 
Ma to su bili neki strafovi koji se stezu sa imbuls kljuc i ne rdjaju. Imam ih i dandanas. Njih je moj pokojni otac doneo iz Svajcarske , eto da se nadju kad zatreba. Naravno da ih nije kupio nego ih naso ili mu neko dao.
 
kako se zove ovaj deo samo a kako sve sa nosačem
2ir4rxw.gif
[/IMG]
 
Pitanje za prof.dr.mr.presologa gospodina Levaka? Ovog proleca sam kupio JD332 u prvom kolu je izbalirala 950 bala,nije imala ni jednu odvezanu,ali sam primetio da desni vezac ostavlja manje krajeve na cvoricu hoce li mi to praviti probleme u buducnosti ili je beznacajno?
 
Kvicoje. Nije to skup deo. Ali se vise ne secam cene, jer zadnji put sam kupovao delove za presu pre 5god.
 
Naručio kod Roberta 45 eura donosač komplet. sutra će mi poslati brzo poštom
 
sto mi welger nece da veze kraj koji donosi igla kada je poteram malo brze, da napomenem stavio sam nov botosev petljac a isto se i sa starim desavalo
 
2j49bi1.jpg
[/IMG]
Pitanje za majstor levaka sme li ovako da stoji kanap ili mora da se stavi novi stezač uzice
 
2j49bi1.jpg
[/IMG]
Pitanje za majstor levaka dali sme ovaj kanap da stoji ovako u stezaču i može li nekako da se sredi ili da se kupi novi stezač. Ovu stranu mi uvek veziva dobro ali ako treba da se nešto promeni uradio bih to dok još dobro radi
 
Evo sa čime smo se mi igrali pre nekoliko dana.
dm8qd2.jpg

14johmt.jpg

r7ncht.jpg

t0tc9h.jpg

Promenjen je ekscentar,osovina,komplet nosači sa držačima prstiju.Sada smo preradili ceo sistem,napravljeno je od jačeg materijala plus dodate plastične biksne da ne živi.Glavni razlog zbog koga se pick up raspao jeste spojnica koja ne radi svoj posao i umesto da ona prokliže i stane pick up kada dođe do preopterećenja ona pokida i slomi sve.Dobra dva dana je trajao remont jer mora sve da se rastura.
 
Nazad
Vrh