Balirka

levak je napisao(la):
topalovic je napisao(la):
Dobre prese samo im je mana colovna mera i veliki gabarit,kod mene u kraju covek ima 124 i vec par godina balira sa njom bez problema.Cena se krece od stanja od 1200 pa do 1800 eura.
moj ludace pa razlika izmedju 124 i ovog groblja je ko izmedju juga i porsea
Pa ja nisam ni komentarisao groblje nego "124"ima je moj komsija u Vojskicima mnogo mocna mahina.
 
koristim vlaasovu balirku markant 55 smao stekce balirku sam kupio ima 10 godina i jednom sam vadio klip, tj radio neki kao remont, i vezace sam menjao dva puta to je to, radim sa fergusonom 533 nista lepse ..:DD
 
Tek sam kupio balirku JD 242, interesuje me kako se kod nje oštre noževi i kako je pustiti u rad pošto nemam iskustva te na što obratiti pažnju. Svaki mi je savjet koristan.
 
vpkzlx.jpg
2qbhnbr.jpg

2s77tbq.jpg
Galigani
33jiyxl.jpg
33nl3s5.jpg
a
I far . Ove dve prese sam danas gledao Bio je i Klas ko nov i velger ap41 al me nisu zainteresovale
sta vi mislite koliko vrede ove , Galigani je utegnut extra
 
Zdravo svima ja sam Sova iz okoline Bijeljine.Imao bih pitanje u vezi prese.Imam claas markant 51 1988 god. radi solidno,ali se desi da ponekad napravi labav cvor na lijevom petljacu bala se odveze kad ispadne na zemlju .Ili se desi da kanap bude svezan u cvor sljedece bale.To se desava vise u vlaznijem sijenu i klasuri (kukuruzovini) rijedje u slami (vezao sam proslog ljeta odjednom 1200 bala slame jako nabijenih i nije odvezala ni jednu, a na 600 bala klasure moze ispustiti i do 20 kom.)Presa je kod mene 10 god. i nije nista znacajno ceprkano po njoj.Bio bih zahvalan za pomoc. :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh