Balirka

Kod nas je: drvoplast 5kg=1000din
Szegedi balazo 4-4.2kg=800din
 
Drvoplast sranje u boji nema drugog kraja vani pa svaki put nanovo vezivo se treba uvlaciti zato Tornado Slovenska i nema problema cijena 25 eura u kn 10 kg cca sa 350 750 bala 400 1000 500 1350 cca bala ali 50 nekoristim sasjece ruke kad se stoka hrani ak su bale teze i kad je oko 20kg zna pucati. :cao:
 
Ja sam zasecao najlonsku oplatu od klupceta pa vadio drugi kraj kanapa da bih mogao da povezem dok sam radio sa Drvoplastom, nikada nisam pustao da izadje skroz klupce pa da ga ponovo uvlacim...
 
Zoran0230 je napisao(la):
Dragane18-za čega ti služi ona remenica što je na reduktoru.ja to nemam :sta:

ta remenica sluzi za pogon kardana koji pogoni pik-up. vrlo jednostavno , kod mene nema onih prenosnika za pik-up sa leve strane gledano od napred. tocak mi je uvuceniji i presa je ide tacno po leniji.
 
danas sam balirao detelinu par sati posle kise navalio covek da mu se radi a ono mokro, bale skroz otpustene a teske ima sve da mu se upali ali sta ja da mu radim. nego meni se na pola baliranja desio da ne presece kanap ja ga presecem i uvedem ponovo ono sveze 1 balu pa opet ne odsece a kanap bio crn a ovi okolo kazu da mi je to zbog kanapa posto mi je druga strana beli kanap ja kazem nije do toga al ajde da promenim kad ono ispao kanap iz zatezaca koji se nalazi odmah na izlazu iz kutije za klupcad ja vratio kanap na mesto i sada pici bez problema.

na jednoj bali mi se jednom nije dobro svezala desna strana gledano od pozadi prese ako se to bude cesce desavalo jel to treba samo malo dotegnuti drzac kanapa na petljacu ili nesto drugo? zna li ko?
 
da klas. i ja mislim da ce u suvom biti dobro dan pre toga radila bez problema samo juce mislim da jednom nije dobar cvor napravilo mozda je ranije pustio kanap na petljacu ali je posle toga do kraja islo bez problema sutra idem u slamu
:ppozdrav:
 
levak recimi sta da radim ono moje sr........nje od prese non-stop pravi masnicu od cvora na desnoj strani,skido sam nozic ponovo ga ostrio i opet isto.Kada podignem telo vezaca u celjustima petljaca uvek ostane cvor nece da ga pusti..............
 
topalovic je napisao(la):
levak recimi sta da radim ono moje sr........nje od prese non-stop pravi masnicu od cvora na desnoj strani,skido sam nozic ponovo ga ostrio i opet isto.Kada podignem telo vezaca u celjustima petljaca uvek ostane cvor nece da ga pusti..............
moguci uzroci su: odvise velika zategnutost opruge na zatvaracu kuke za vezivanje
povrsina kuke za vezivanje neravna
zaglavljivanje zatvaraca na sarafu za podesavanje
cesalj poluge noza ne dodiruje poledjinu kuke za pravljenje cvora
poluga noza se nekrece po dovoljno dugoj putanji poluga moze da se deformise zbog tupog noza za sjecenje kanapa
 
Evo i jednu jd nisam uspio rijesiti danas posto je Ivanja nista se neradi kod nas o zemlji ali se strojevi spremaju.Nema sanse nastelati da vezivo 500 balirka koristi nece da stisne cvor jako kad izadje sa kljunica i ako ides malo brze odveze se kad je druga bala gurne naglo kad kinjeras polako zateze kad izlazi van iz saonica.Na mijestu veze sve i jednu ali cvorovi nisu stegnuti Pokusali smo samo cetvrt kruga stegnuti onda neskida svaku trecu-cetvrtu sa kljuna a 350-400 veze bez muke i steze.Drugi bi rekli pa vezi sa kojom oce ali mene kopa zasto nemogu nastelati da sa ovom veze i steze.
 
nozeve slobodno naostri malom brusilicom ali ne kamenom za brusenje vec za secenje da ne pali a posle smirglom na brusilici
Post je spojen: [time]1278542518[/time]
_________________________________________________
care tu nema stelovanja tu su gotovi petljaci ili stipaljke kako ih vec neki zovu jer oni treba da zadrze odsecene vrhove da bi bio dobar zavezak probaj malo obrusi vrhove na kljunicima da smanjis rupu izmedju tela petljaca i kljuna zatim izvadi iz sovinice sa spuzom platnu do zupcanicica i stavi je dole da drzac kanapa ode udesno i zategni malo vise kanap iz sanduka i dobices zavezak mada je najbolje ubaciti nove petljace i ne misliti ima li toga kod vas i posto su kod nas idu oko 40 evra
 
Sve sam to napravio i sad pravi cvorove poput klasove ali ispusti ih ako stegnem onda nepusti nema druge nego nove kljuniće.Oko 30 eura kostaju za sgorbacijevu komad neznam jel pasu za jd ili bi trebao nove utore busiti za stift ali ajde pogodi vraze u desetu. :sta:
 
care nema pojima da ujd petljacstavis drugi kljunic osim jd nemoze drugi kljunic da se zatvori a i te orginalne petljace nemozes razbusiti u zivotu samo novi petljaci i to orginal jd posto je osovinica jd 14.9 a kod ostalih 14mm nemoj budziti otkinuces telo vezaca ima ovde kod nas petljaca po 40 eura solidni su
 
Levak
jel pricamo o novim ili polovnim petljacima sa kucistem ili bez.
 
neznam sta ti zoves petljac ja sam mislio na ono sto zapetljava kanap kako vec ljudi zovu stipaljka ono sto ima klunic sa sovinicom sto proturis kroz nosac vezaca i stavis zupcanicic to je kod nas novo 40 eura i to kad se pojede tad je mali zavezak i nije dobro stegnut
 
danas balirao ceo dan prvo detelinu i kidao mi kanap cesto dok nisam skratio bale i raspustio ih a kad sam balirao slamu terao sam sa 539 3 spora tada isto kida kanape a kad idem 2 sporom onda je sve u redu inace kad izvucem taj kanap vidim da je cvor dobro vezan pa je odmah zatim kao presecen desavalo se na obe strane naizmenicno ukupno 340 bala i oko 18 pokidanih kanapa sta bi to moglo da bude?
 
Ja danas koristio original madjarsku crvenu licinu(kanap),i morao sam malo da dotegnem stezace kanapa i bilo je par problemcica dok nisam okrenuo klupcad da se kanap odmotava suprotno od kazaljke na satu.Fazon je u tome,sto na toj strani nisam mogao da uhvatim kraj,pa sam morao da ga postavim obrnuto.No,posle je islo dobro.Madjarsko klupce je manje,bas cu videti koliko ce izaci bala. :sta: a neznam ni sto sam menjao kad mi je islo dobro i sa slovenackom plavom,koja kosta 1200din,a madjarski kanap je 1000din klupce.
 
Nazad
Vrh