Balirka

Ako stremen sa iglama ide lepo, a papjenje dobro podešeno i svornjak dobar nems razloga

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Jedna od jutros :)
d3c1bd06fbd7c85dd50a201bfad0507c.jpg


Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
Vuces po 2-3 bale sa sobom.Nozeve treba nastelovati i ostriti
 
Nastelovani ,ostri , na nekim mestima je sirova detelina jer su preveliki tragovi i nije se osusila.

Mada sta sam primetio nije mi ravan stabilni noz, tj mesto gde se srafi noz.

Na krajevima noz od noza mi je 1mm a na sredini 3mm.Izgleda kuciste da je dobilo batina ovih godina.Moram limice podbaciti u sredinu da bude ravan kad ga stegnem i onda nece vezati jednu za drugu ni u sirovoj detelini.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Ja danas balirao slabo sijeno ove godine 1 direkt balirao.

Ja imao neke musterije ove godine za baliranje (inace ne baliram usluzno) tako dobro pograbljali da sam balirao u 2 brzohodnoj sa IMT533 i welger AP45 (inace traktor ima 3 brzine), vecina tom brzinom vuku u transportu balirku.:haha:
 
Nastelovani ,ostri , na nekim mestima je sirova detelina jer su preveliki tragovi i nije se osusila.

Mada sta sam primetio nije mi ravan stabilni noz, tj mesto gde se srafi noz.

Na krajevima noz od noza mi je 1mm a na sredini 3mm.Izgleda kuciste da je dobilo batina ovih godina.Moram limice podbaciti u sredinu da bude ravan kad ga stegnem i onda nece vezati jednu za drugu ni u sirovoj detelini.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
Onda imaš lufta na klipu,
 
Nema ni lufta, nemos ga mrdnuti.Gde da nateram noz na 1mm zazor sa luftom u klipu :)

Rekoh ti sta je. Krivo sediste noza , 3 mm rastojanje od noza do noza na sredini a na krajevima 1mm i kad je sirova detelina ne sece je idealno na sredini.Umuli koju sirovu stabljiku i onda mi izbaci po neku zavezanu.

Bitno da nema ni jedne odvezane :)

Kad je normalna nemam problema nikakvih.


Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
66390687_1296514277176381_4182281467415494656_n.th.jpg
Ako su bale gore spojeni,luft se može i ovako preveriti,gurne se npr. pajser između noževa
 
I ja nih morao ležajeve na klipu do doje srediti,noževe naoštrit i tako to
Nego ide BABETINA samo hekla
Evo drugar hoće da menja CONSTANT uzeo bi nekog većeg WELGER samo da može vući sa 540 ili ursus 355
Ako se dobro pokaže i ja ću

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Nema ni lufta, nemos ga mrdnuti.Gde da nateram noz na 1mm zazor sa luftom u klipu :)

Rekoh ti sta je. Krivo sediste noza , 3 mm rastojanje od noza do noza na sredini a na krajevima 1mm i kad je sirova detelina ne sece je idealno na sredini.Umuli koju sirovu stabljiku i onda mi izbaci po neku zavezanu.

Bitno da nema ni jedne odvezane :)

Kad je normalna nemam problema nikakvih.


Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
Kolegi je tako pukao i iskrivio se tunel na Constant
Ispravio sam hidraulikom i ojačao i povario i napravio limove i uštelovao noževe ima sigurno 2_3 godine
Njemu se dole razdvojili plus na sredini stomak


Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Obilazim ovih dana plačeve, tast prodao presu sad oce da kupi bolju, i na jedno 3-4 komada naduveni tuneli i tako ofarbane i prodaju se kao malo radile extra stanje garancija i ostale trgovacke price.
 
Društvo jel ima neko POLJAKINJU presu Z224
Jako su jeftine šta im fali?
U selu ima jedna gledam dobar ulaz velik, velika bala, RS petljači gde je logika?

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Velika bala , nije za sijeno , osim ako imas misicave "dizajnere" , a i petljac treba prvo svesteno lice da posveti i okadi da pocne kako tako da veze.
Bilo u selu nekoliko i dolazili majstori iz Srbije da popravljaju petljace a isti ih i kupili koliko mi poznato, 500-700E , toliko bile dobre a i ti RS petljaci:haha:, s tim sto ovaj sto dobio 700E cekao 3 godine novac:haha:.
 
Društvo jel ima neko POLJAKINJU presu Z224
Jako su jeftine šta im fali?
U selu ima jedna gledam dobar ulaz velik, velika bala, RS petljači gde je logika?

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora

Poljakinja je odlicna presa veliki kapacitet inace napravljena po FAHR HD 380 ima isti rs modifikovani vezac,jedina i mozda najveca mana nema ama bas nikakvu zastitu od loma nista od nista samo lamela na zamajcu ako se to racuna u zastitu. Znaci treba je redovno pregledati RS modifikovani rade super kao na FAHR dosta pouzdano.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh