Balirka

Ja bi sad potpisao da me doveka zeza 2-3% odvezanih a ne 0,5% bi slavio
Prase bi ispekao i kozu jalovu pod sačom i cuge za sve i zvučnjak bluetute i da igramo i pevamo i da se ljubimo i da izadjemo na televizoru majke mi

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Ja nezz kako to sgorbati il veže il neveže.
I čovjek malo pokazao i preštelao naravno drugi.
Nije ni naplatio kako treba povadio sijeno i na prazno rukom pogonili dok ne zaveže.
sve se troši pomalo moja je godišnje do 5000 bala radila i po selu i svuda.
SAD 2000 smanjio nema više sela kad je mebi trebalo nikog briga nije
 
Druze ja sam danas 1200
Prvi otkos sena 1000
Ječma oko 500
Žita treba izmedju 5-10 000
Soje nesmem ni da pišem koliko će trebati
Za grejanje nama oko 3500 4000
A ovce?. znači bar 7000
Gde su prijatelji braća kumovi
Retko predjem 25 000 bala ali se dešava
2017 je bila ubistvena u selo je stigla sušara za žitarice na bio masu male bale
Ispresali smo oko 100 000 bala soje samo za sušaru nas 4 je bilo
Ujutru dobijemo naftu i kanap i po 100e a resto je bilo do nove god
Terali smo kao dušmani
Kolegi za plastenike treba oko 35_40 000
bala ali slabo plaća
E sad je stvar što ja nemam vremena i odbijam mušterije
Ostavio sam stalne kojima radim sve i koji redovno plaćaju




Kako god računam jesam imao muke sa Poljostrojem ali i jesam cigan što se ulaganja tiče
Za 3 god uloženo 100e
E sad druga stvar je lom što sam imao u kukuruzovini jesenas
Ali otplati se BABETINA svake godine par puta
A i jadni 539 ima LAVLJE srce pa je vrti



Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Treba tolike bale spremit.
Meni i ovog puna kapa pomalo uviđam da od puno rada ništa zato sam i smanjio manje radim isto imam.
 
Zasto se ovo desava. Rs vezac u pitanju. Nozic sto odseca naostren dobro, skidac isto. I ne znam da l isam ja lud ili balirka ali ovo mi se desava samo preko dana, ne tako cesto ali nervira 5 6 bala na 1000 odveze
0b67b041e6d106cb020532a90a1d5130.jpg


Послато са Samsung Galaxy s6 уз помоћ Тапатока

Jel su ovo na slici dva cvora jedan preko drugog imas li neku jos sliku tih odvezanih krajeva? 435d beše?
 
Druze eno dole u dvorištu 6 punih prikolica lucerke
Trenutno brojno stanje u ovčarniku 147glava
Oko 600 kvadrata grejemo na soju
A usluge


Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Jel su ovo na slici dva cvora jedan preko drugog imas li neku jos sliku tih odvezanih krajeva? 435d beše?
Nisu jedan preko drugog ali jedan do drugog. Najlogicnije bi bilo da nozic ne odsece kanap do kraja i ostane tako i posle sveze u sledecoj bali ali nozic je bio ostar ali opet sam ga naostrio i nema kud ostrije ali taj levi kraj tako zeza i jbg, videcemo sta ce biti narednih dana. Da ihc 435d

Послато са Samsung Galaxy s6 уз помоћ Тапатока
 
Jel to samo ove sezone 18000 ili vise sezona, inace nije mi jasno odakle ljudi skupe tolike cifre bala u toku godine, kod mene ko god ima preko 1000 bala ima balirku, jednostavno nije mi jasno kakva su to domscinstva da im se isplati placati usluge iz godine u godinu.
Ja sam do sad 17.000 , imam slame u najavi 20.000 sto znam , a gde je jos druga detelina ,treca ,vrsena, soja

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Ovo je teška rita od prese ovako po slikama a ne verujem i da je uživo mnogo bolje stanje.Isterano i srce i duša.
 
Poslednja izmena:
Ja sam imao jd 332 pre ove ihc 435d. Meni je najbitnije da presa nije sira od 2.5m, to je gornja granica za sve nase puteve. Jd je isla lepo ali tek kada sam uzeo ovu ihc vidim koliko je jace konstrukcijski napravljena, kao tenk. Jd krta na vezacima dosta. Tanka cev koja gura klip, krivio je jednom i tako jos nekih kriticnih mesta je dosta jace na ihc odradjeno.

Послато са Samsung Galaxy s6 уз помоћ Тапатока
 
[video=youtube_share;yeSkvNg_JM8]https://youtu.be/yeSkvNg_JM8[/video]
Ja nemam zamerki...na snimku je slabija masa,i slabiji traktor,u dobroj masi i sa kadrim traktorom guta ko mutava,ona welgerica sa linka iz par postova pre nije joj za prineti...mada i ta welgerica kako god izgledala radila je dobro,e sad što je tako jeftina ne znam....nisam u toku već neke dve godine...
 
Svaka vama cast na toliko uradjenih bala...pa kod nas ko ima potrebu za 2000 bala godisnje,taj kupi za sebe presu.
 
Nazad
Vrh