Balirka

A jbm li ga,drugar ima Lifamovi i radi kao sat vec godinama nije stala,a pegla i usluge.
 
Baća sa tim budžetom nebo je granica.Sve zavisi ko šta voli a moj savet je naravno Welger. :osmeh: Član Nikola Inđija prodaje dobru W 61.Kontaktiraj ga.
 
Poljostroj ima drugar radi usluge. Kako je najjeftiniji po bali ima posla od prve deteline do prvog snega soju za lozenje. Uradila je mamu maminu bala i nista od to veliko ne sarafa. Sam je odrzava.
 
Ta druga sto jede dzigericu nije kriva vec gazda.Kod mene ima jedan lik poljostrojku ne dzigericu vec mu je i nokte na nogama oglodala sve dok nije dosao pravi majstor i odradio mu je eno ga prosle godine je stancovao nije stajao. Inace do prosle godine je imao coveka koji je bio placen da ide za njime da vezuje razvezane bale cim izadju iz tunela.
 
Zna li neko kako se uzbljuje presa
Rivijera ER 40
Ima linegde oznake za uzbljenje.
Spao mi je osigurac sa lanca i prezubila je ali proslo je bez loma kocnica je odradila veliki poso.
 
Zna li neko kako se uzbljuje presa
Rivijera ER 40
Ima linegde oznake za uzbljenje.
Spao mi je osigurac sa lanca i prezubila je ali proslo je bez loma kocnica je odradila veliki poso.
trebalo bi biti oznake na njoj, tako je na svakoj presi. Mada to i nije neka mudrolija, malj u zadnji polozaj pusti igle vrati lanac probas rucno pa vidis.

Poslano sa mog SM-J510FN koristeći Tapatalk
 
Hvala ti druze za pomoc.
Znam da trebaju biti na presi ali neznam gde su tacno a mozda i nema , a bilo bi lepo ako bi mi tacno reko gde su ako ih ima, a ako bi imao neku sliku bilo bi najbolje.
A to klip u zadnji polozaj i stavi lanac. Mozda treba tako ? ja da znam nebih postavljto pitanje majstorima!
 
Hvala ti druze za pomoc.
Znam da trebaju biti na presi ali neznam gde su tacno a mozda i nema , a bilo bi lepo ako bi mi tacno reko gde su ako ih ima, a ako bi imao neku sliku bilo bi najbolje.
A to klip u zadnji polozaj i stavi lanac. Mozda treba tako ? ja da znam nebih postavljto pitanje majstorima!
na tom zupcaniku gdje lanac postavljas tu bude kirnerovana oznaka i isto tako na sasiji ima kod ruke klipa znaci gore kad podines lim kod klipa,nadam se da si skontao

Poslano sa mog SM-J510FN koristeći Tapatalk
 
Hvala ti druze za pomoc.
Znam da trebaju biti na presi ali neznam gde su tacno a mozda i nema , a bilo bi lepo ako bi mi tacno reko gde su ako ih ima, a ako bi imao neku sliku bilo bi najbolje.
A to klip u zadnji polozaj i stavi lanac. Mozda treba tako ? ja da znam nebih postavljto pitanje majstorima!

Kolega oznake nema nikakve ako hoces u pp da ti objasnim kako da uzubis presu da nebismo ovde mnogo pisali nije tesko prilicno je jednostavno.
 
Poslednja izmena:
Ma moze i ovde, evo ovako za rivijer er40
Kada lanac spadne ili se pokida obicno su vezaci zapoceli ciklus i gle su negde na pola negde pri kraju onda je potrebno da pre pocetka uzubljivanja zavrse ciklus a to moze tako sto stavis novi lanac i kocnicu vratis u zadnji polozaj i rucno okreces zamajac u smeru u kome radi,naravno mora se ocistiti seno iz kanala da sve bude cisto. Kada vezaci zavrse i igle se vrate u pocetni polozaj. Nastavis da vrtis zamajac dok klip ne dodje u krajnji zadnji polozaj onda nastavis jos malo dok ne krene ka napred onda ukljucis vezace, zavrti nazubljeni tocak dok se ne ukljuci, onda dalje nastavis da vrtis zamajac a igle ce krenuti da se podizu i da ulaze u kanal cim udju vrhovi igala odprilike da se osovinica onog tockica izravna sa podom tunela tu stanes, otkacis lanac i nastavljas dalje da vrtis zamajac a klip treba i dalje da se krece sve dok ne prodje vrhove igala za 2-3 cm najbolje cim dodje na dva tu da zaustavis, meris onaj vertikalni deo na celu klipa a ne kosinu donju ili gornji,u ovom polozaju stanes i nekako blokiras zamajac da se ne vrati onda namestis lanac u tom polozaju, ako se bas ne slazu zubi mozes malo pomeriti zamajc isto samo u smeru u kome si ga okretao zato je dato vih 1 cm tolerancije, lanac naravno zategnut rucno na strani gde je vuca pa onda uzublis, stavis spojku suprotno od strane gde je vuca i zategnes lanac. Posle ovoga odblokiras kocnicu i nastavis da vrtis zamajac da vidis da li je sve ok. Napravi nekoliko ciklusa da bi se uveeio da je sve radi kako treba i ponovo premeris. To bi bilo to evo nacrtacu sliku polozaja igala i klipa radi lakseg razumevanja.
nadam se da sam pomogao.
Ovo sve vazi pod uslovom da nista nije iskrivljeno ili slomljeno prilikom prezubljivanja.
 
Poslednja izmena:
Hvala na objasnjenju,
Mislim da sam shvatii, ako nesto zapne javicu se.
Ako nije problem posalji broj tel. U pp.
 
Jel' nema ta presa obiljezene markere na zupcaniku vratila veznog aparata, i zupcaniku koji isti taj zupcanik pogoni?
 
Dosta presa sa lancanim pogonom vezacke osovine nema markere i radi se ovako jedino varira ovo rastojanje od klipa i igala negde je ispred klipa negde iza ali sve se vrti u tih par centimetara pre ili posle igala. A sto se tice nekih maekera na paljenu to sluzi za nesto drugo barem kod presa koje sam ja sreo ne mogu da tvrdim za sve.
 
Poslednja izmena:
Dosta presa sa lancanim pogonom vezacke osovine nema markere i radi se ovako jedino varira ovo rastojanje od klipa i igala negde je ispred klipa negde iza ali sve se vrti u tih par centimetara pre ili posle igala. A sto se tice nekih maekera na paljenu to sluzi za nesto drugo barem kod presa koje sam ja sreo ne mogu da tvrdim za sve.
oznake sluze da ufazis bez da pustas igle u pogon, poravnas sa oznakama zategnes lanac i gas

Poslano sa mog SM-J510FN koristeći Tapatalk
 
Dobro, mozda na nekoj presi, ja ih nisam video na presama sa kojima sam se susretao, ako znas neki primer daj da se upoznaju i ostsli mozda ce nekom zatrebati.
 
ja imam new holland i imaju oznake, poravnam malj na oznaku i zupcanik na iglama na oznaku i vratim lanac i to je to, a ako ne pratim oznake onda malj u zadnji polozaj pustim igle vratim lanac i bude tacno ufazena, tako je barem na mojoj presi

Poslano sa mog SM-J510FN koristeći Tapatalk
 
Nazad
Vrh