Balirka

Ajde sad ide poljostroj k'o BESAN udari igle i NAJEB 9600+3580DIN +ŽIVCI + NOVI SAD
Inače danas u istoj njivi poljostroj i markant 51 sa 2 ista i isti dan kupljena 539
Poljostroj 3 spora i prva
Markant 2 spora retko 3
Nego na BABETINI PUKLA POTKOVICA OSOVINE PETLJAČA drzala se na 1/3 mesa
Ako verujete nije mi žao 110e
Poljostroj ide guta jede malu decu
Strašno je reći ali poljostroj je uradio danas 2500 bala
Markant jedva 1600
Idemo dalje za iste pare okreni obrni opali raspali razvali skoči preskoči i umoči ljuljalj zabavljaj šta nemaš nabavljaj


Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Evo kvaliteta originalnog dela kupljenog u POLJOSTROJ
Davno pukao, ili je loš odlivak
5477c187932fcfbddd85f8896ba67b9f.jpg
067c331178a20a6ea0c4857bb362811d.jpg


Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Ljudi treba mi pomoc balirka ihc 422 pukla sajla originalna ovde kupili dve i pukne obe za nedelju dana .Interesuje me koji je standard da bih kupio na metar ( po DIN -u ) ili kako se to tačno zove .Trenutno sam u Nemačkoj pa da ovde kupim original. Ona je 11 m. Dugačka i 6-7 mm debela , kažu sa čeličnim jezgrom.
Zna li neko nešto o ovome da mi pomogne.
Unapred zahvalan.
Ako nisi resio problem javi se da ti kazem sta da gledas. Ne puca sajla sto je losa nego sto ima neku muku. Ne treba ti druga sajla.
 
Danas isao do lokalnog dilera claas mehanizacije, treba mi drzac kanapa za markanta. I kada covjek rece cijenu, ostao sam bukvalno bez texta, znaci ne komplet drzac samo pecurka i ona plocica ispod nje kostaju ni manje, ni vise nego 388 evra. 286 kosta pecurka, i plocica 102 e,slusam i ne mogu da vjerujem svojim usima, a neka bato moj ostavi ti to sebi, a ja cu treceg do Rume i Robija.

Poslije kada sam se povratio, malo sam pricao sa vlasnikom i rece mi kako mu je klip na quadrantu sjeb'o svih sest igala i nosac, a nigdje lanca, pa me zanima kako je to moguce. Narocito bih volio da mi objasne Matic i Dane, a da ne pominjem jednu ap 630 koja je skrljala sve i igle i diskove, a isto nema lanaca, ili mozda grijesim.
 
SZR Nena,sad sam tamo kupio neki deo za balirku i u zivotu vise necu. Stavim novu kuku petljaca okrecem rucno da siprobam ona se polomi. Onaj polu mesec gde sam morao bijakosm da razvrtim rupu i onaj nokat da zbrusim da bi mogao namestit...mozic isto da skratim...majko sveta!! I opet posle menjanja odredjenih stvari ona nece da veze...
 
Opisi malo sta se desava, claas je u pitanju?

- - - - - - - - - -

Ajde sad ide poljostroj k'o BESAN udari igle i NAJEB 9600+3580DIN +ŽIVCI + NOVI SAD
Inače danas u istoj njivi poljostroj i markant 51 sa 2 ista i isti dan kupljena 539
Poljostroj 3 spora i prva
Markant 2 spora retko 3
Nego na BABETINI PUKLA POTKOVICA OSOVINE PETLJAČA drzala se na 1/3 mesa
Ako verujete nije mi žao 110e
Poljostroj ide guta jede malu decu
Strašno je reći ali poljostroj je uradio danas 2500 bala
Markant jedva 1600
Idemo dalje za iste pare okreni obrni opali raspali razvali skoči preskoči i umoči ljuljalj zabavljaj šta nemaš nabavljaj


Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora



Kako mozes porediti 51-cu i poljostroja po kapacitetu, to kao da poredis 549 i 577.
 
SZR Nena,sad sam tamo kupio neki deo za balirku i u zivotu vise necu. Stavim novu kuku petljaca okrecem rucno da siprobam ona se polomi. Onaj polu mesec gde sam morao bijakosm da razvrtim rupu i onaj nokat da zbrusim da bi mogao namestit...mozic isto da skratim...majko sveta!! I opet posle menjanja odredjenih stvari ona nece da veze...
Jebi ga bato onda botoš,meni Živko kad pravi presu delovi su od Botoša,govno presa odžačka.
 
Poredim cenu balirke uloženo dobijeno
Danas poljostroj 1000, a markant 650 bala
Ista njiva zajedno radimo
A taj markant je plaćen kao 3 poljostroja
A da jači traktor vuče poljostroj bi mogao brže ali 539 nemože


Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Ma ne znam ni kako da objasnim sta se desava...ostane kao masnica na cvoru a drugi kraj izvucen. Poljostrojka je u pitanju,koliko sam nesto uspeo da vidim kao da uzica ostane na dodavacu i onda je bala kad nabija masu pokida. Na prazno bez mase veziva!
 
Sova nemam nameru da objašnjavam i crtam ako već ne znaš principe pogona na pomenutim presama.
Baća Vlado gde kod njih da uzimaš delove,obavezno mora da se ide 2 puta i vrši zamena za dobar deo.Kao da kupuju delove na kile od ko zna koga pa preprodaju.
 
Ma ne znam ni kako da objasnim sta se desava...ostane kao masnica na cvoru a drugi kraj izvucen. Poljostrojka je u pitanju,koliko sam nesto uspeo da vidim kao da uzica ostane na dodavacu i onda je bala kad nabija masu pokida. Na prazno bez mase veziva!
Možda ti dodavač visoko od pm,neznam da objasnim ,ajd ovako kad je dodavač u krajnjem položaju kad dodava kanap tu mora da liže ona deo od vezača,čekićem ga vrati malo niže,jer se tu kanap provuče i onda izvuče vani sa petljača i ostaje samo na jednom kraju kanapa mašna.
 
Lize ga u krajnjem delu,ma nemam vise snage ni da razmisljam sta se desava...za vikend ce doci majstor pa nek se bakce.
 
Ako kanap podilazi pod dodavač mora biti zazor da ga **greška ja sam i podlošku metao pod dodavaš da ga gura dole,kod mene je problem da kad je stegnuta bala malo jače oće čvor da se odveše kad dižeš bali za taj kanap,koji mu je moj,probao sam zameniti kanap ali isto se dešava.
 
Pogledajte vi momci obojica, narocito ti Savo, drzac kanapa, malo ga dotegnuti, ocistiti, obavezno elasticnu civiju koja veze osovinu pecurke sa zupcanikom koji pogoni drzac.
 
Kratak kanap posle čvora
Može da bude drzač kanapa( pečurka i ploča) to se obradi poravna na tocilu, zubi na ploči se produge i naoštre i opet teraj
Duzina slobodne opruge 32mm stegnute 29_30mm
Problem mogu da prave štipaljke za kanap previše stegnute mora da kako masa sabije i povuče opruge ANTENE da one polako izvuku manilu iz štipaljki do sledećeg udara klipa!!
Isto rolnica na igli može da pravi problem, kanal u igli da je gladak i čist

E sad o dodavaču kanapa
Duzina roga od centra rupe do vrha clas64mm
Poljostroj 67mm
Vrh roga visina od ploče 16_18mm ili dok se okreće petljač 1mm lufta do roga
Dižina dodavajućeg prsta 70mm od osovine
Prst mora da dira ploču zadnjih 15mm hoda!!!!


Kljun NE SME imati luft u petlu, da klima levo desno!!!!!
Nagoji kljun oaparatom oko rupe za čiviju poravnaj obrusi i vrati da bude knap
Isto zupčanik od petlića nesme da mrda jer desi se da petlić zakasni i NE STEGNE ostane otvoren!!
Aksijalni luft na petliću i na pečurki nesme da postoji šimsovi (štel platne) i središ
Nožić bolje da malko KASNI to jest da je oštrenjem potrošen i mora da liže kanal u pečurki

Igle izlaze 85_90mm od ureza u ploči drzača kanapa do čivije na igli
Paljenje osovine petljača nikad ne ići strogo po reperima nego proveritinekad moraš požurit ili zakasniti za zub
Dodavačke vile što bacaju pod klip moraju biti jedna kolenasta kontra od druge!!!
A kad je klip skroz napred od spoljne stranice tunela do vrha zuba vila
Poljostroj oko 360mm prvi kraći zub
Clas 280_330mm




Možda pomognem nekom

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Danas isao do lokalnog dilera claas mehanizacije, treba mi drzac kanapa za markanta. I kada covjek rece cijenu, ostao sam bukvalno bez texta, znaci ne komplet drzac samo pecurka i ona plocica ispod nje kostaju ni manje, ni vise nego 388 evra. 286 kosta pecurka, i plocica 102 e,slusam i ne mogu da vjerujem svojim usima, a neka bato moj ostavi ti to sebi, a ja cu treceg do Rume i Robija.

Poslije kada sam se povratio, malo sam pricao sa vlasnikom i rece mi kako mu je klip na quadrantu sjeb'o svih sest igala i nosac, a nigdje lanca, pa me zanima kako je to moguce. Narocito bih volio da mi objasne Matic i Dane, a da ne pominjem jednu ap 630 koja je skrljala sve i igle i diskove, a isto nema lanaca, ili mozda grijesim.

Posle pričaju da Lifam ne valja.Za te pare promeniš ceo vezač.Ne znam kako je sa delovima za poljostroj.Svi hoće zapadnu proizvodnju koja je iscakana pa dovezli kod nas da nas presvlače.Jedino ako imaš ludu sreću da naletiš na neki dobar primerak.
 
Za te pare budeš miran minimalno 100.000 bala bez da išta razmišljaš dok sa ovim delovima koji se kod nas prodaju treba da imaš sreće da li ćeš uopšte uspeti da ih ugradiš a o kvalitetu da ne pišem.
 
Kom kvalitetu Marko brate, sve obična gvoždjusina loše obradjena
Probao sam da turpijicom od motorke malo obradim klasov original dodavač neće da ga LIZNE
a u malu privredu potone
Oči kroz koje prolazi manila se pojedu za 30_50 000 bala a original su išle preko 100 000
A o šinama (pruga u tunelu) neću ni da pišem
Original claas delovi su bili galvanizovani crhom vanadijumom kao alat
A ovi domaći su cinčani

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Nazad
Vrh