Balirka

Probao sam da tokom grabljenja otkosa 3 na 1 samo nabacim 1 i 3 na 2 bez prevrtanja i nije loša priča,čak odlična kombinacija ali svaki bez grabljenja ne bih radio.Možda da je kosačica radnog zahvata 2,5m sa 2 doboša,onda bi bilo taman.
 
Probaj nije loše uopšte jednom sam slučajno probao kod tog lika
Ja se vraćao sa baliranja on me zaustavi i zamoli da uradim pre kiše koja se spremala stvarno je bilo pred samu kišu
Reko ajde da pomognem da mu ne propadne otkos
Stvarno dobra priča

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
za te intervencije bez grabljenja nebi bilo lose manji lancanik na pikap ubaciti da vrti brze, da se moze brze terati da stigne presa sve pokupiti

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Sinoć uradim 1 kj bez grabljenja 160 bala
Onda pograbimo istu njivu i bilo je 4 bale
Da sam znao da će biti 4 nebih zvao starog da doćera grablje

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Lovac koji ti je sistem,na poklopac iza tunela na desnoj strani zašrafiš neku cev da okrene balu u levo,ili ti se taj poklopac razdvaja na pola kao na lifam presi?
Polopac-vrata-produžetak tunela ili kako da ga nazovem

Kod mene je na desnoj polovini tih vrata zašrafljena cev 40x20. Mnogo znači,nikad ne smeta bala iz prethodnog prohoda,a i cev ne smeta pa je i ne skidam.
 
Kod Welgera za ubrzivanje pikapa menjao sam lančanik sa 27 zuba na ~ 18.
PICT0607.jpg
PICT0606.jpg
Kod Claasa sa 14 zuba na 12
67486615_233155144383
67486615_2331551443839478_2242902733097009152_n.jpg


- - - - - - - - - -

Kod mene je na desnoj polovini tih vrata zašrafljena cev 40x20. Mnogo znači,nikad ne smeta bala iz prethodnog prohoda,a i cev ne smeta pa je i ne skidam.

Lovac koji ti je sistem,na poklopac iza tunela na desnoj strani zašrafiš neku cev da okrene balu u levo,ili ti se taj poklopac razdvaja na pola kao na lifam presi?
Polopac-vrata-produžetak tunela ili kako da ga nazovem
67906340_653011088527495_7351136955771387904_n.jpg

Jednostavan sistem,kao kod welgera
PICT0657.jpg
 
To je poslednja od IHC ima veci pikap i kompletan pogon vezaca i dodavaca je prebacen na drugu stranu naravno kruta veza bez lanca pa se dobio siri pikap. Ima rs vezac prilicno velika presa i velikog kapaciteta.inace ova presa je nastavila da zivi jos neko vreme posle prestanka proizvodnje kao VICON SP451. Potpuno ista kao IHC553 i 554
440i430 su 70-te 445i435i 5xx su 80-te

Sta odabrati od te dve ako bi uzimao ihc?Nije mi presudan bas toliki kapacitet, vise mi je bitno zbog delova i koja se lakse odrzava, naravno koja je bolja u radu?
 
Sta odabrati od te dve ako bi uzimao ihc?Nije mi presudan bas toliki kapacitet, vise mi je bitno zbog delova i koja se lakse odrzava, naravno koja je bolja u radu?

Pa po meni uzmi sto mladju presu sto se tice delova kao i za ostale prese mala privreda pravi sve i ima sve deleove vezaca za njihov tip. 445 ili 435 ima kompletan sistem prenosa preko zupcanika i vezac specifican koji koristi samo ihc veoma poizdan i dugovecan i ne mari za debljinu i tip kanapa i nema nikakvog stelovanja kad se prelazi sa debljeg na tanji i obenuto. Varijanta 435D i 445D su sa RS vezacima i imaju jedan kratki lanac za pogon vezaca. Cist rs bez modifikacija, sto se zastite tice ima sve redom od zamajca igala,vezac,dodavac. Inace posto je engleska presa srafovi i lezajevi su colovnim merama ali i toga ima kod nas nikakav peoblem. Zbog ovog nisu na ceni kod nas, imaju odlican ucinak prave veliku balu, prilicno su pouzdane nema nekih velikih kvarova, lomova i tezih havarija skoro nikad. ova 553 je kod nas prilicno retka zverka i za nju stvarno ne znam za delove kakva je ali za vezace ima sve posto je rs . Ja teram jednu 435d vec 20 godina.
 
Poslednja izmena:
Korosti li neko poljostroj kanap. Kod nas ga ima 2100 dva klupka a ne znam jel neko koristio kako se pokazao, da ne istruli kasnije pa puca ili da nije lose upreden

Послато са Samsung Galaxy s6 уз помоћ Тапатока
 
Koristili ga mi prve godine nije ni primirisati Springeru.Jedna serija bude dobra,a onda naredne dve sam sebi hebes nanu sto si ga uzeo!
 
Springer i plavi Tornado su odlični,lepo i jednako namotano dok kod ovih ostalih ubistvo Kenedija.Nejednako namotano,nastavljano,puca ili se zaglavi da poludiš.
 
Hvala, i mislio sam da nije neki kvalitet. Mi ovde imamo samo makital u ponudi, ni drvoplasta vise nema

Послато са Samsung Galaxy s6 уз помоћ Тапатока
 
I Tajmakital je smece, previse plasticna, nekako se i sama previse odmota i onda se zamrsi napravi cvor i zaglavi na zatezacu i otkine.

Ja radim sa springerom 500. Nalazio sam i u njemu da je nastavljan ali nekako je najmeksa i najbolje sa njom radi.

Probao sam i plavi tornado isto sam 4 klupceta bez greske potrosio.


Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Uzeo sam pre izvesnog vremena plavi Union čisto za probu i razočarao se skroz na skroz.Jedino dobro u svoj toj priči je to što sam ga kupio u konkurentskoj prodavnici pa me je videla prodavačica iz prodavnice gde uzimam Springer i Tornado,zvala da me pita koja je cena pa su oni spustili još niže samo da ne bi tamo kupovao. :osmeh:
 
Nazad
Vrh