Balirka

Danas sam dobio potvrdu da presa nije za svakog a za mene pogotovo. Naime, uzeo od brata da napresujem za loženje i cap otkine se onaj šraf u zamajcu koji služi kao osigurač. Ništa, zamenim ja njega i probam ručno ali klip udara u nešto i dok ja prijem da vidim sta je zamajac se vrati nazad. I ja sta cu ja kući. U putu me zove brat i kaže šta da uradim. Uglavnom, kočnica ostala aktivirana, ne pitajte me za razlog. A bilo je i par puta ne da se otkine vrpca nego ne bude privučena kroz iglu, znači samo kroz onaj uvodnik pre igle pa dalje oko bale... uglavnom, vama koji ste u materiji možda i nije neki problem ali meni koji sam u životu izbalirao možda 3000 komada itekako jeste. Eto neko moje iskustvo. Za sledeću godinu ćemo videti da pređemo na neki drugi energent.
Mislim da je presa lifam, nisam siguran jer nigde ništa ne piše.
I još na svu muku me komarci izujedali, na laktu imam 6 ujeda na 3 cm kvadratna.
 
E jeb.ga, ovde ispade da u stvari ništa netreba ni gledati na takvoj skalameriji kao što je presa:osmeh:.
Što je za jedne problem, za druge ispade igrarija itd..
I ja neku presicu treba da uzmem, i sad tek neznam šta bih gledao.
Izgleda da je najbolje da zažmurim i kažem mom starom šverceru/dobavljaču, da mi iz Nemačke dobavi neku prvu na koju naiđe, ali i on neka zažmuri kad bude kupovao:haha:.
Tako ću valda uzeti najmanji krš...
 
Treba otvoriti četvoro očiju ali svakako ko ne zna ništa veliko oko balirke biće u problemu tokom kupovine.Ima onih koji kupuju na izgled pa gledaju kakve su gume i farba dok ostalo zanemaruju skroz itd.
 
Ma znam naravno, i meni se desilo više puta da ni ono što odlično znam šta treba gledati ne gledam i kasnije se čudim samom sebi..

Rešenje je izgleda da platim devizne dnevnice Matiću, Daneru i Luki i pošaljem ih sa mojim švercerom u švabiju, pa neka biraju.
Samo se plašim da konzilijum nikako nebi imao konsenzus, pa bi na kraju švercer odlučio po stanju farbe i guma..:haha:
 
Uh bilo bi pazara samo takvog. :haha: Izbegavam da budem savetnik tokom kupovine.Mogu da povežem ljude ako znam gde ima neka mašina koju traži drugo lice i to je to.Idi sam i gledaj da ne bude posle ti si rekao ovo ti si rekao ono.Tako je kolega sa foruma kupio kombajn prošle nedelje ali smo se čuli x puta i divanili jedno 40 sati otprilike. :haha: :osmeh:
 
Teško danas uzet dobru kocku sve se to naradilo.
Kod nas dovezu izNjemačke ap 52 i traži 4000 eura.
A odmah ju krpa ni ne veže nit niš tako je to kod švercera
 
Kad pogledas krivi se samo deo gde je kontra noz, a to je opet bravarija.

Ispade da sta god se sjebe moze se lako napraviti :) :) :)

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Ali to treba senzitivno udarati, te uvajzne su kod welgera najobicnije mekano zeljezo , da ne preterate i morate da vracate nazad , ne treba hidraulicna dizalica dovoljno cekic 2 kg i ne prejako udarati :haha:.
 
Danas sam dobio potvrdu da presa nije za svakog a za mene pogotovo. Naime, uzeo od brata da napresujem za loženje i cap otkine se onaj šraf u zamajcu koji služi kao osigurač. Ništa, zamenim ja njega i probam ručno ali klip udara u nešto i dok ja prijem da vidim sta je zamajac se vrati nazad. I ja sta cu ja kući. U putu me zove brat i kaže šta da uradim. Uglavnom, kočnica ostala aktivirana, ne pitajte me za razlog. A bilo je i par puta ne da se otkine vrpca nego ne bude privučena kroz iglu, znači samo kroz onaj uvodnik pre igle pa dalje oko bale... uglavnom, vama koji ste u materiji možda i nije neki problem ali meni koji sam u životu izbalirao možda 3000 komada itekako jeste. Eto neko moje iskustvo. Za sledeću godinu ćemo videti da pređemo na neki drugi energent.
Mislim da je presa lifam, nisam siguran jer nigde ništa ne piše.
I još na svu muku me komarci izujedali, na laktu imam 6 ujeda na 3 cm kvadratna.
Ostale ti igle u kanalu i kočnica ne da da klip udari u igle.Vratiš igle i teraj dalje
 
Svaka se skola placa.Ni ove kolege koje su sad doktorilale baliranje se nisu naucene rodile.Meni je zanimljivo stanje balirki u nasem selu jedno 25 komada su welger 52 i 53 dva lifama i dva veca welgera.
 
Tako to obicno ide, ljudi vide jedni od drugih i misle da ne valja ako kuoe drugu marku, tako i kod nas ima najvise jd balirki.

Послато са Samsung Galaxy s6 уз помоћ Тапатока
 
Mislim da je stvar IMAJU SVI U SELU NEKO ĆE ZNATI DA OPRAVI
a mnogi seljaci su OPERISANI od mehanike
Posmatram u selu
A kad takvima nešto radiš to zahteva ČELIČNE živce i strpljenje slona!!!
A baš znaju šta je kvar, šta se sme a šta ne sme dirati nabijem ih na vidjgla!!!!
Izbegavam takve GLAVE da saradjujem,
Evo skoro verovali ili ne sraje komšija sa balirkom pored nas 3 što stojimo u ataru na drumu, kolega Djunta pita dotičnog što nema brojač i kako radi sa tako poderanim i tupim nožićima za kanap?
Glava ode na njivu, i balirka neće da veže?
Glava uzme telefon i zove Djuntu i kaže ŽIVOTINJO OBAJO SI MOJU PRESU!!!
ŠTA REĆI??????
GLAVA JE GLAVA

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Da, to je bilo. Ko ima iskustva reši to očas posla a ja nisam znao gde da gledam. Uglavnom, rešeno je.
Veruj mi.Kada sam kupio presu nisam znao ni kanap da uvučem.Kad mi je prvi put pukao taj šraf,odmah sam došaokući kao i ti.Majstor nijedan nije video presu sem mene-imam je od 99-e.Bilo je sitnih kvarova pa se tu učio zanat.Pre 10-ak godina,mislim,ne znam tačno,pokrivim i igle i nosač.Nosač odsečem i zavarim cevi sa debljim zidom i do dana današnjeg nosač tako stoji-nisam ga ni ofarbao.Ako imaš neprijatelja reci mu da kupi presu.Ko se ne razume to su velike muke.Ne kvare se,to su ribolovačke priče.Ima kada radi da ne misliš a ima i kad te zajebava sitnica koja ti je ispred očiju a ti ne vidiš.Ja sam u moju presu malo ulagao.Nama je zadnji put otpao točkić na povratniku i dođe kolega sa clasovom,jedna strana veže druga ne.Clas-Lifam a obe se kvare.Njemu su pucali i vezači a naši ko novi posle 20 godina.....
 
@Zoran0230

Druze kad znas oko nje onda se i ne kvari.Ja isteram svake sezone 50-60000 bala bez ikakvog kvara.Jos kvar na njivi nisam imao da je nisam uspeo zavrsiti od 2004 godine od kad je kod mene.

Nekom ko ne zna sta radi obicno stelovanje je kvar jer ne kapira kako mehanizam funkcionise.

A da bi se naucila treba iskustvo, ili da vam neko da sazvakano iskustvo i malo klikera u glavi ne treba puno, prosta masina.Mada naj bolje se nauci kad se sam napatis, onda si naucio za sva vremena ;-)

Nekad toliko mizerne stvari prave problem koji su za slom zivaca nekog ko ne zna sta radi.

I dan danas primetim neku glupost i naucim nesto novo.

Kao pre neki dan sa glupom makital spagom sto se sama odmotava.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Kad znaš kako nešto funkcioniše onda se lako detektuje problem.
Uopšte, za svaku mašinu je potrebno znati način rada da bi detektovao kvar i kasnije rešio. I normalno je da se kvari kad ima toliko delova, nije plug pa da nema šta. Kažem, vrlo malo sam radio sa presom do sad a i u buduće će biti još malo a možda i nikako.
 
Nazad
Vrh