Balirka

U indjiji je do skoro bila presa,da li klas ili welger,nisam siguran,koje je vezivala i kanap od kudelje,i paljenu zicu...
 
Iskren da budem ja ih licno nisam video ali covek koji se bavi odrzavanjem Welger presa nekada je u Savi Kovacevic bio glavni majstor za Welgerice sada radi privatno je kod nekih ljudi opravljao neku Welgericu iz ko zna kada i na njoj su kaze originalne drvene igle nikada lomljene ni menjane.Covek je toliko pricao sa odusevljenjem o toj presi i tim ljudima da cisto sumnjam da je lagao,a ako je on slagao mene eto i ja vas lazem.:sta: Za drvene klizace znam da postoje ali ovo mi je ostalo nekako urezano u pamcenju drvene igle.
To nisu drvene igle već drveni dodavači mase.Znam da masseyka 10.8 ima drvene dodavače a ne znam za welger .
 
Možda su te drvene igle od Jasike napravljene. :osmeh: Inače po meni su aluminijumske igle mnogo bolje od gusanih jer su lake k'o pero i lako se doteraju u red ako dođe do krivljenja.
 
Stigli novi prstići...
69251dc0028c609169b6ec09f3bd18f9.jpg
 
Čovek u blizini ima radinicu za izradu opruga pa mi je napravio po uzorku, cena 150 din po komadu. Deluju malo mekše od originalnih, ali fino rade posao, zadovoljan sam.
 
I ja sam tako kupio ove god malo mekse pa se zajebo, svi ti meksi se pokrivili a oni stari stoje ko strela.

Nikad vise

Sent from my Redmi Note 4 using Tapadjoka :)
 
na onim noževima šta režu špagu jel se to brusi ili novo kupuje.
Počelo da mi cufa špagu i onda slabo zaveže
 
Jel zna ko jos drzi delove za welger sem ,botosa,apromet, nene

Pukla mi ova opruga

a niko od pomenutih nema

56db0e1acd0c7992e3336cb1c225f4c7.jpg


Sent from my Redmi Note 4 using Tapadjoka :)
 
Dane izguglaj broj od nekog oprugara.Uglavnom svi imaju na stanju a treba da je imaš u rezervi za ne daj Bože.Košta 300 dinara i bez nje nema rada.
 
Dane izguglaj broj od nekog oprugara.Uglavnom svi imaju na stanju a treba da je imaš u rezervi za ne daj Bože.Košta 300 dinara i bez nje nema rada.
Ma fadio sam ja i bez nje, snasao se , stajao 10 min dok nisam uklavirio backup plan :)
Ta spaga na sredini sluzi ako pukne opruga slucajno da je ne izgubim, uradila tako 3500 bala bez greske , ma kupicu 10 kom samo da nadjem gde :)

Mada ja sam nemaran ,trebao sam to jos davno zameniti, to je fabricka jos, 30-35 god ima sigurno, na automatu mi jos fabricka isto i tu cu menjati da sam miran.Nacakale su se
a48c89f10c4da5bd1aba259a13dee798.jpg


Sent from my Redmi Note 4 using Tapadjoka :)
 
Da li neko zna koja je tezina balirki international 430 i fahr hd400. Do sad sam international 422 vukao sa imt 533, al sam kupio ursuza 360 pa bih kupio i vecu presu. Vase misljenje za neku drugu presu?Treba neka da nije mnogo teska al da ima kapacitet i da pravi veliku balu.Dajte neki predlog.ja bih najradije ihc 430. Ova fahr isto dobro radi al je slaba sa zastitom...
 
Da li neko zna koja je tezina balirki international 430 i fahr hd400. Do sad sam international 422 vukao sa imt 533, al sam kupio ursuza 360 pa bih kupio i vecu presu. Vase misljenje za neku drugu presu?Treba neka da nije mnogo teska al da ima kapacitet i da pravi veliku balu.Dajte neki predlog.ja bih najradije ihc 430. Ova fahr isto dobro radi al je slaba sa zastitom...
Uzmi claas markant 50 ima dobru zastitu igala,dobar je kapacitet,velicina bale je 46x36,vece bale pravi. Nije spora.

Poslato sa HUAWEI CUN-L01 uz pomoć Tapatoka
 
Nazad
Vrh