Balirka

Kako ti radi lifam? Jesi zadovoljan?

Radimo Ja i Zoran.Za sada radi solidno,s obzirom da sam jako malo uložio u nju.2-3 godine radi odlično,onda u 1,2 košenja malo sere i tako u krug.Vezači su dobri samo sam par puta krivio igle pa se dešava da ne donese kanap kako treba a deca to ne umeju da nameste pa kad stavim nove ima da štanca.
 
Meni nije jasno sta vi njima radite kad krivite igle?

Ja moje nisam menjao 14 god i jos ko zna pre mene kad su menjane , a baliram 40-50k godisnje. Jos ni jednom prezubila nije a teram je ko manijak.

Jos malo cu ih morati menjati jer ce se prousiti gore na vrhu do spica koliko se usekla spaga

Sent from my Redmi Note 4 using Tapadjoka :)
 
Jednom mi je ispao štift od kočnice i ispala i eto belaja.Dok nisam završio osnovnu školu za prese,dešavalo se.Najveći problem pravi skakavica vezača ako isklizne iz ležišta,jer su mi prvo govorili da tu obavezno mažem ali to je greška.Od kad ne mažem nemam problema.Pa kad sam naučio današtelujem odnos igala i klipa onda je lako.Kada sam kupio presu 99-e nisam znao ni kanap da uvučem ni šta da radim ako pukne šraf na zamajcu.Bio sam i ostao samouk.
 
Kaže majstor Levak da ne preporučuje čelične igle. Jer kad dođe do pucanja, mota i nosač igala. Dok kod gusanih samo igla pukne.
 
Kaže majstor Levak da ne preporučuje čelične igle. Jer kad dođe do pucanja, mota i nosač igala. Dok kod gusanih samo igla pukne.
Meni se to jednom desilo i ja sam na nosaču navario cevi sa duplo debljim zidom jer je originalan mekan.Od onda nema problema.Majstor Levak je tu u potpunosti u pravu ali za Lifam se prave čelične igle
 
Ova je dosla pitaj boga odakle i ima celicne.A i kod nas ima kupiti i jednih i drugih.Licno mislim da su bolje celicne ove aluminijske se lako krive.Ja sam samo imo lom kljuna i zupcanika petljaca namotalo spagu par puta za redom oko kljuna nije mogao da otvori i dum slomi zupcanik oko stifta dok ja primjeti
 
Ova je dosla pitaj boga odakle i ima celicne.A i kod nas ima kupiti i jednih i drugih.Licno mislim da su bolje celicne ove aluminijske se lako krive.Ja sam samo imo lom kljuna i zupcanika petljaca namotalo spagu par puta za redom oko kljuna nije mogao da otvori i dum slomi zupcanik oko stifta dok ja primjeti
Ma ne krive se, kod mene su alu 14 god i jos pre mene ko zna koliko su radile

Sent from my Redmi Note 4 using Tapadjoka :)
 
Iskren da budem ja ih licno nisam video ali covek koji se bavi odrzavanjem Welger presa nekada je u Savi Kovacevic bio glavni majstor za Welgerice sada radi privatno je kod nekih ljudi opravljao neku Welgericu iz ko zna kada i na njoj su kaze originalne drvene igle nikada lomljene ni menjane.Covek je toliko pricao sa odusevljenjem o toj presi i tim ljudima da cisto sumnjam da je lagao,a ako je on slagao mene eto i ja vas lazem.:sta: Za drvene klizace znam da postoje ali ovo mi je ostalo nekako urezano u pamcenju drvene igle.
 
Nazad
Vrh