Balirka

Pogresno si shvatio, ja nisam imao nikad poljostroj, mislio sam na masine iz moje okoline, a tu nije u pitanju jedna masina.Istina malo dvosmisleno zvuci u mom prethodnom postu. Jednu od tih su krpili serviseri, vec u prvoj kukuruzovini koju je vidjela, jer je bila pod garancijom.I primjedba servisera iz fabrike vlasniku je glasila "Nisi mogao kupiti vece sranje"
 
E to su pravi serviseri,valda ih mrzi da rade.Koliko ja znam nova clas je vise od cetiri puta skupla od poljostrojke u istom rangu.Pa normalno da nemozes ocekivati isti kvalitet.
 
Moj komsija ima poljostroj ako je ne proda u najskorije vreme dobice covek secer,prosle sezone za delove dao 600 evra .Komsija kaze da poljostrojka cele noci razmislja kako sutra da ga zajebe,a ima i jedan mnogo veliki nedosratak ,fabrika je trebalo da joj ugradi aparat za varenje da se nebi gubilo vreme vracajuci se kuci na varenje.
 
taj tvoj komšija ili je mnogo sirov ili nema majstora koji zna šta presu boli .kod mene u selu ima više komada takvih presa ti ljudi rade usluge sa njima i prave 2000-3500 dnevno i kvarovi se spram radnih sati sa njom jako rijetko dešavaju
 
Neso jel mislis da se moja welgerica nekvari ,da mi se clasova nije kvarila.Svi mi bi voleli jeftino ,pa dobro al toga nema.
 
Cira92, dali taj sraf srafi ujedno i kardan,ako je isto kao i na new holand ja sam imao isti problem i rasio san ga sa limenim podmetacem.Neznam dali cu ovako maci da objasnim zato cu slikati i postavit na forum.Sraf sa zavari za limeni podmetac a krajevi podmetaca se poviju prema nazad, koliko se secam podmetac od debljeg lima pravougaonog oblika.

Ma nema sta nisam pokusavao sem varenja... Neznam sta da radim vise,probacu ovako nekoliko podmetaca sam napravio nova jer ih jednostavno sraf pokida.. Koja ga sila tera da se olabavljuje neznam.. Ima li veze sa tim sto mi malo zabacuje kardan???
 
ljudi, dali mi neko moze objasniti kako da uzubim presu upitanju je welger ap 41, posto sam piksnovao onaj veliki tocak sto pogoni tucak i ide preko lanca ?
 
koliko vredi jedna vakva baliracka i koja godina je? dali nekoj ima vakva i kako je zadovoljan,koji bi bili kvarovi oko nje,na sto da obrnem paznja kad idem da je vidim?covek kupio roll balirka i prodaje ovu za 1000e. od prvi gazda,ispravna skros.i dali ima vise tipove balirace panonija? ja zelim da kupim od onih najmanji a ne mi se cini ova da je od tih najmanji.
[FONT=&quot]
1y5pns.jpg

[/FONT][FONT=&quot]
vl6rd.jpg
[/FONT]
 
Prijatelju ja za te pare ne bih uopšte obraćao pažnji ni na šta :osmeh: Ako je kao što si rekao ispravna skroz i radi nemaš šta da razmišljaš. A taj čovek čim je kupio rolo-presu znači da je sa njom verovatno radio dosta, što će reći da ju je dobro održavao, a i na slikama ne deluje loše. Pusti je malo u pogon čisto da se uveriš kako radi a pare pre toga stavi u džep:ppozdrav:
 
Interesuje me dali ova je najmanji tip od balirke panonija.(najmanji tip mi se jako svigja)ova je tip B344. Inakomi pravimo licno oko 2000 bale godisno I svaka godina placamo po 500 evra.a ova za 1000e.otplatio bih je za Jedna sezona,radio bih I malo usluzno.inako balirka ima zastitni polkopci gde se nalaze lanci samo ivadeni su za slikanje.
 
Nazad
Vrh