Balirka

Vidim jako slabo se pominju deutz fahr balirke, meni izgledaju dosta mocno ove vece, od hd400 pa navise. Ima li neko da iznese iskustva

Послато са Samsung Galaxy s6 уз помоћ Тапатока
 
Jbg redka su te dajc kod nas,
Verujem sad u celoj opštini ima možda 2
A što se tiče muke oko balirke kad je naučiš i sažvaćeš to ide
Veliki problem je loš kvalitet kanapa, drugar je kupio neko plavi poljostroj kanap to je smeće reciklirano nije ni za džakove vezati!!!
Springer je uglavnom OK ali daleko od pravog kvaliteta tipa original claas kanap
Ili nekadašnji drvoplast od pre 15g


Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Austrijski , nadje se i tu po neki cvor vec kod pakovanja , to je i najtvrdja spaga koje se prodaju ovdje(bude jos uvoz iz Grcke ,Slovenije...) .
 
Grabik koja je cena?
Često sam u ILOK 2_3 puta nedeljno pa bi uzeo da probam
A i nije kumst prebeti 2_4 klupka za probu


Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Video sniman iz drona , reklama , proizvode sijeno u malim balama. Samohodne kosilice izgledaju samo kao igracke to su 200-250ks motori. Ovo je druga dimenzija kako se to radi , jedino bale za slamu su malo vece od malih a manje od dzambo.

 
Austrijski , nadje se i tu po neki cvor vec kod pakovanja , to je i najtvrdja spaga koje se prodaju ovdje(bude jos uvoz iz Grcke ,Slovenije...) .
Kod nas što dolazi piše; "Made in Ireland" . ja je koristim 5 godina i nikad nisam naletio da bude čvor ili spetljana. Kod nas je koriste gotovo svi. , cijena je nekih 26 € 10 kg
 
Kod nas se samo drvoplast i makital prodaju. Cena makitala 2300din 10kg a drvoplast 2500. Od makitala izadje malo vise bala i lepse su ostavljeni pocetak i kraj kanapa a drvoplast kruci kanap malo bokji za losije vezace sigurno.

Послато са Samsung Galaxy s6 уз помоћ Тапатока
 
Jedna danasnja

Lose pograbljeno, kapacitet 250-300 Bala/h .Tuga


Al sreca X 3. :)
e799e34fc15d926385067dbbe20475a7.jpg


Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Kod nas što dolazi piše; "Made in Ireland" . ja je koristim 5 godina i nikad nisam naletio da bude čvor ili spetljana. Kod nas je koriste gotovo svi. , cijena je nekih 26 € 10 kg

Pise TEWE TEUFELBERGER AUSTRIA
a za drugu AGROTEX EKO GRČKA
ima jos nekih ali nepise nista. Kod nas ova druga dodje oko 25E dva klupka sa PDV-om a ova prva ti je 33-34E dva klupka
 
@Zoran0230

Druze kad znas oko nje onda se i ne kvari.Ja isteram svake sezone 50-60000 bala bez ikakvog kvara.Jos kvar na njivi nisam imao da je nisam uspeo zavrsiti od 2004 godine od kad je kod mene.

Nekom ko ne zna sta radi obicno stelovanje je kvar jer ne kapira kako mehanizam funkcionise.

A da bi se naucila treba iskustvo, ili da vam neko da sazvakano iskustvo i malo klikera u glavi ne treba puno, prosta masina.Mada naj bolje se nauci kad se sam napatis, onda si naucio za sva vremena ;-)

Nekad toliko mizerne stvari prave problem koji su za slom zivaca nekog ko ne zna sta radi.

I dan danas primetim neku glupost i naucim nesto novo.

Kao pre neki dan sa glupom makital spagom sto se sama odmotava.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
Prese su stvarno specifične i ko se slabo razume u velikom je problemu.Može da se nauči samo kroz kvarove i normalno-moraš dobro poznavati sistem rada.Kod berača je recimo čista bravarija-vidiš zašto ne radi,odradiš i to je to.
Nama se desilo da presa radi dobro a da deo koji je na njoj bitan uopšte ne radi.Radi se osistemu za aktiviranje koji se nalazi između lančanika sa leve strane ako se gleda od pozadi.Kako radi presa,**greška li ga.Da li neko ima Lifam da mi slika taj deo-to je poluga koja prolazi kroz 2 distance a vraća ga opruga.Ne znam šta stoji na prednjem kraju.
 
Dinoć igrom okolnosti sa drugarom završim u odžacima kod deda Svete
Jednom ranije sam bio prisutan u selu dok je radio neku balirku, a sinoć do 22 kod njega u podrumu
Mogu reći samo reči hvale i svaka čast dedi od 82_83g što se bori sa petljačima i čudima uz pomoć primitivnih alata
Deda je doktor za Claasov vezač!!!!



Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Moj komšija ima galigani i kaže ovako : izbaliram slamu i spakujem na štalu , kupio zelene naočare stoci i polaže slamu a one jedu i misle da je detelina ...
 
Nazad
Vrh