Balirka

Vi ste onda mađioničari. :ppozdrav: Respect!
 
Poslednja izmena:
Fora je da se ne ograbi na otkose dok je mokra inače nema sušenja unutar otkosa ma koliko dana stajala na suncu.

Sa suncem da , sabija i mota u konop, sa balerinom nema takvih problema. Isto tako balerina nema problema grabljanje sirovu, mokru ili suhu, sunce ako je vlazna ili nedovoljno osusena hoce da mota prebacuje nazad itd. I kod presanja je lakse presanje poslije balerine. Postoje balerine koje su brze , vrte rotor brze i sporije , ali generalno grabljaju brze od sunca , takodje balerine ne gube zube/opruge koje zavrse na nozu i kontra nozu prese kao kos sunca.
 
Sa suncem da , sabija i mota u konop, sa balerinom nema takvih problema. Isto tako balerina nema problema grabljanje sirovu, mokru ili suhu, sunce ako je vlazna ili nedovoljno osusena hoce da mota prebacuje nazad itd. I kod presanja je lakse presanje poslije balerine. Postoje balerine koje su brze , vrte rotor brze i sporije , ali generalno grabljaju brze od sunca , takodje balerine ne gube zube/opruge koje zavrse na nozu i kontra nozu prese kao kos sunca.
Sad te moram demantovati, najvise nozeva i par puta klip sam slomio( pukao) zbog balerine.Posle sunca nikad.Na suncu je 7mm i precvika ga noz lagano ali balerinine opruge uffff.A nalazio sam ih u balama dosta.

Ista detelina grabljena suncem i balerinom, gde je sunce tu idem prva brza , gde je balerina druga brza.Mnogo se lakse balira posle balerine.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Ma iza balerine je lepo rastrešeno nije KONOPAC kao iza sunca
Imam jednog komšiju VANDALA kome baliram otkos iza sunca bude takav da ga jedva pokupim presom idem prva spora i kvačilam
A iza jedna bala gura drugu
VANDALIZAM!!

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Najgore mi posle sunce grabulja kad je naviljak. Stanem da ga pokupim a ono uhvati trag i 4-5m komplet uvlaci

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Sad te moram demantovati, najvise nozeva i par puta klip sam slomio( pukao) zbog balerine.Posle sunca nikad.Na suncu je 7mm i precvika ga noz lagano ali balerinine opruge uffff.A nalazio sam ih u balama dosta.

Ista detelina grabljena suncem i balerinom, gde je sunce tu idem prva brza , gde je balerina druga brza.Mnogo se lakse balira posle balerine.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Nalazio si od pauka , a ne od balerine , imam neku njemacku balerinu vise od 10 godina, polovnu , normalno posudjivana i uvjek pukne vijak koji drzi oprugu(e) a nikad opruga, i to kad sam posudio nekome koji nema blage veze sa voznjom , naterao u brazdu , pruge su sa duplim prstima , 60-70cm duzine i deblje od 12mm.

Zato sam i rekao da ima balerina i balerina, prvo trebaju da imaju fino namjestanje visine opruga odnosno dizanje i spustanje, razlikuju se koliko rotiraju opruge(cijevi na kojima su opruge), ove sto imaju krive nosace vise rotiraju opruge , jacina tih nosaca opruga, da li imaju plasticne lezajeve ili mesingane na onim cijevima sto nose opruge grablji. Duzina i zakrivljenost samih opruga , sa ravnim kratkim i relativno tankim oprugama se ne mogu porediti u radu sa duzim i zakrivljenim oprugama, i zakrivljenim nosacima tih opruga , i automatski robustnijim i tezim balerinama itd.

A tek kad je sunce starije na obrucu oslabi opruge , pucaju serijski, tek je to milina presati.
 
Sad te moram demantovati, najvise nozeva i par puta klip sam slomio( pukao) zbog balerine.Posle sunca nikad.Na suncu je 7mm i precvika ga noz lagano ali balerinine opruge uffff.A nalazio sam ih u balama dosta.

Ista detelina grabljena suncem i balerinom, gde je sunce tu idem prva brza , gde je balerina druga brza.Mnogo se lakse balira posle balerine.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
Kojim traktorom baliraš? Pitam zbog toga što voziš drugom brzom.

Poslato sa LDN-L21 pomoću Tapatoka
 
Koje balirao ovas kupljem sunce zna sta su muke. Detelinu radimo suncem po 2-3 otkosa i uvek se lepo balira. Neko nabaci 3-4 otkosa pa kad se poveze i jos da se balira rosna da ne otpadne neki list to je posao za inzinjera. Dok sam balirao drugima kad krenem od kuce obavezno 10 srafa za zamajac u alat. Dok sam mazao lamelu na kardanu kad sam radio usluzno nisam ni mogao da radim koliko puta bi proklizala. Zato baliram samo svoje i nemam muke sa narodom.

Послато са Redmi 6A помоћу Тапатока
 
Podnesem slatke muke
Posebno kad udarim HILJADARKU danas
A kad je ovas i grahorica, ili sudanska onda ja kažem kad idemo i grabi suncem ispred mene
A pre koji dan sam balirao NE GRABLJENU sudanku pa odmaknu bale zamnom idem prohod do prohoda, pa onda grabi a ja zanjim baliram bila je strašna masa oko 750 bala na 1kj sreća ovaj PAKAO je osušio
Ili da radim tako ili nikako
A jesu se nanosali bala jezičine im do muda ispale

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Moram da snimim kako ferkic sas motorom m34 vuce drugom ihcB47 uz doobro brdo, komedija :osmeh:, ali je zato milina za rad ::traktor::.... doduse sa njom samo usluge, dupli kardan, mota se pod ~90c bez iskljucivanja, guta kao blesava, promasi neku balu na hiljadu,ali to je zato sto je nisam pipnuo od prosle sezone, treba da se naostre nozici za odsecanje kanapa, a ja nemam kad :cool:, ne pravi velike probleme jos, pa je teram tako ::sramota:::spavam:....
 
Vukao je moj 539 poljostroj drugom brzom u lošoj soji
Samo sam ubrzao pick up te godine 2017
Seno obično 3_1 a jako retko 2 spora
Slama ovisno o kombajnu 1_1
Soja 1_2brza


Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Vucem sa imt 549 drugom brzom ako je masa oko 30+ bala u redu i to lagano.

Ako je oko 40 bala u redu fali mi brzina izmedju, prva brza mi spora druga prebrza.


Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Tačno bi za baliranje trebao traktor sa VARIJATOROM vožnje kao kombajn
Treba nešto sklepati

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Maler.....juce smo balirali, upao kamen i zaglavio se u malju koji sabija seno, tacnije zaglavio se u prorezu predvidjenom za igle......šteta, udario u jednu iglu iskrivio je skroz i pokidao lanac koji okrece vezače, inače balirka je marke Masey Ferguson 120. Da li mi neko moze pomoći oko uzubljivanja pomenute balirke?
 
Maler.....juce smo balirali, upao kamen i zaglavio se u malju koji sabija seno, tacnije zaglavio se u prorezu predvidjenom za igle......šteta, udario u jednu iglu iskrivio je skroz i pokidao lanac koji okrece vezače, inače balirka je marke Masey Ferguson 120. Da li mi neko moze pomoći oko uzubljivanja pomenute balirke?

Da li da pisem sve ili ti treba samo mera kolko klip prelazi igle?
 
Piši sve ako mogu da razumem :)

Ajd polako, ako si sve ispravio i isprobao igle da dolaze gde treba onda stavi klip u krajnji polozaj(prema zamajcu) stavi novi lanac na pogon vezaca posto rece da se stari pokidao zategni ga malo, onda ukljuci vezace i okreci zamajac u radnom smeru. Igle ce krenuti ka tunelu kada se vrhovi izravnaju sa podom tunela tu zaustavis i skines lanac za pogon vezaca. Onda nastavis da okreces zamajac dok celo klipa ne prodje vrhove igala za oko 5-20mm. Tu sve zaustavis i nekako blokiras da se ne pomera, Moja preporuka na sredini ove mere. Onda skines ona dva vijka na pogonskom lancaniku gde imas vise rupa za pomeranje, onda stavis lanac i zategnes rukom sa donje strane, ubacis spojku i nategni zatezac lanca odozgo da lanac bude dobro zategnut. Zatim vratis vijke u rupe koje su se namestile ako malo nije rupa na rupu okreni zamajac da se pogode ali smo malo napred ili nazad gde je bliza rupa. I to je gotovo, zatim nastavi da vrtis zamajac da se zavrsi ciklus onda odradi nekoliko ciklusa rucno i ponovo premeri onih 5-20mm. Ako si stavio nov lanac onda kad malo odradi proveri zategnutost ponovo i ponovo premeri onih 5-20mm ako treba ponovo podesi pomeranjem onog zupcanika sa rupama, jer nov lanac na stare lancanike dok legne dodje do pomeranja i istezanja. Kad meris ovaj prelaz klipa preko igala meris od samog vrha one donje kosine klipa.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh