Balirka

Zdravo svima, ubio sam se od čitanja svih poruka na ovu temu! I ja sam rešio da kupim balirku pa mi je potrebna pomoć, ovde kod nas ne postoji neka ponuda a i majstori nam nisu neki pa bih da se posavetujem koju da kupim. Mi kosimo nekih 5-6 hektara što livada i deteline to je negde 2-3 000 bala u sezoni i ja bih to radio samo za svoje potrebe ali sam totalni laik što se balirke tiče. Dakle koja balirka da se kupi, da bude jeftina za održavanje a i relativno dobra, za manje bale i da može da je vuče 539! Hvala unapred!!!!
 
Zdravo svima, ubio sam se od čitanja svih poruka na ovu temu! I ja sam rešio da kupim balirku pa mi je potrebna pomoć, ovde kod nas ne postoji neka ponuda a i majstori nam nisu neki pa bih da se posavetujem koju da kupim. Mi kosimo nekih 5-6 hektara što livada i deteline to je negde 2-3 000 bala u sezoni i ja bih to radio samo za svoje potrebe ali sam totalni laik što se balirke tiče. Dakle koja balirka da se kupi, da bude jeftina za održavanje a i relativno dobra, za manje bale i da može da je vuče 539! Hvala unapred!!!!

Delovi za svaku staranu presu su skupi, ali se ne kvare cesto. Sa 539 mozes uglavnom 90% presa nositi. Najmanje bale ima Welger AP41 i AP42. Naj jevtinije su cinimi se internacionalke. Cena oko 2000 eura. Sve ostale su nesto skuplje. Internacional prese imaju RS petljace kao i John Deer prese. Za tu kolicinu bala bilo koju da uzmes neces pogresiti. Trazi ih u sto boljem stanju da budu i izbegavaj prematore prese.
 
  • Like
Reagovanja: PKB
Danas u Rumi pitam Botosa za rolnicu na welgeru sto pogoni skupljace kanapa (srpove) kaze covek 40 eura ja umalo u nesvest padoh .
 
Maticu ko je Robert? Ime firme i mjesto na vasaru u Rumi, molicu.
Ja prije dva dana zvao ove momke iz "apro_meta" da mi donesu nozeve, ali mi rekose da ne idu do marta u Rumu pa sam i ja odgodio do sljedeceg.
 
Robert je vlasnik Apro meta.Noževe uzimam od Termometala iz Ade.Kvalitetniji su od noževa ostalih proizvođača.
 
fotografija0087.jpg

fotografija0088.jpg

fotografija0089.jpg

na trecoj slici se vidi stara biksnakoliko je bila pocepana
 
planiram da kupim balirku massey ferguson 124 da li zna neko nesto vise o toj presi, kako radi i da li brzo presuje posto je meni traktor imt 560 sa sporim izlaznim vratilom? hvala unapred.
 
Imali neko iskustva sa presom CLAAS Dominant 55 kakve su to prese i zapravo u cemu je razlika dominant ,markant ? zahvaljujem
 
@YTO
mislim da su to malo starije prese, al sve to u principu radi. Ja imam markant52 a ujak markant50, ima dosta razleke. Rekao bih bar sa slika, da je dominant po vezačima isti kao markant, moguće da je možda malo sporija presa(pošto je verovatno starija), drugačiji prenos,...
 
Ma neznam ni sam nisam mogao pronaci nesto vise o njoj mada imam Markant 40 pa bih mijenjao za Dominant 55,vezaci su isti to sam jedino vidio a u radu neznam kakva je...
 
Nisam siguran ali mislim da je na Dominant tipu sam prenos preko zupcanika i osovina, da nema lance uopste... Ponavljam, nisam siguran cini mi se da sam negde procitao ili cuo da je tako...
 
I ja sam misljenja kao Pocerina, a predlazem clanu YTO da uzme markant 55, jer je jednostavno dominant matora masina i tesko da ce je naci u nekom solidnom stanju, a i mnogo je ljepsi na oko markant. Tehnicka rjesenja su vjerovatno tu negdje slicna na obje, e sad jedino ne znam koliko su finansije presudan faktor.
 
Ovako izgleda na slici,a sad nisam je ni ja gledao uzivo....i za moj pojam je markant barem ljepsa balirka na oko

claasdominant55.jpg
 
Molio bih vas za informaciju .
Sa jednim kolutom kanapa koliko može da se veže bala ?
Interesuje me neki proksek znači neki prosečan kanap koji se koristi i neka prosečna veličina bala.
I koliko je nafte potrebno za jutro ili ha za baliranje,neki prosek?
Interesuje me pošto sam našao jednog da mu dam sada kukuruz a da mi plati kroz baliranje ( moja nafta i moj kanap) platim samo uslugu.
 
Sa vezivom tip 500 od 750-800 bala sa 2 klupčeta a sa vezivom tip 320 oko 500 komada od 2 klupčeta.Potrošnju goriva ne mogu tačno napisati jer ona zavisi od traktora do traktora a i mase koja se balira.Sve u svemu nije prevelika.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh