Balirka

Ima l ko fix ideju kako ovo skinuti?
Pukla mi opruga trebam je zameniti ali skinuti ovo da si pita a bojim se da ne odvalim kajlu onda sam ga ugasio.
410f12db4658ff8938818b3e7ea57a83.jpg


Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Kako da izvučeš kajlu?
Tegom za čupanje, ugrej malo autogenim zavari kajlu za teg i čupaj

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Slaba vajda Matiću, očupa joj glavu, imam negde takav alat još iz Eibl Wondrak
Ništa bez obratnog čekića (teg-a)
A autogeni je iz raja izašao

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Poslednja izmena od urednika:
Imam autogeni ali nemam gasa(obično kada dođe neko da mu se zahartletuje cev goriva). :haha: Nije loša stvar a punjenje boca 100 evra ako su u atestu a ako nisu još 2-3 crvene od gore da se provuče nekako i svima lepo. :osmeh: Elem ne bi trebalo da je jako zapekla kajla,stoji tu tek nekih 40 godina. :haha:
 
Napravio slican alat , probao imam utisak da ce glavu otkinuti pa ne smem dalje tuci.

prepravljam to na zeger ili sta vec videcu(naravno kanla ce ostati al malo obradjena da lakse ide ne treba tu napon) , koja glupost.U opste ne vidim zasto je to moralo na taj nacin da se stavi.Nikakve sile tu nema niti okretanja

Kako mislis kontra cekic?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Teg za čupanje uslikaću ti
Matić najviše idem kombinacijom butan i kiseonik, greje seče i može da hatlertuje
Za zavarivanje ne koristim autogeni, jako retko kod vodova parnog grejanja
Kiseonik boca u BP je 2000din
Butan 1800din


Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Zna li ko gde kupiti ili da mi neko ostruze caure , plasticne su, ali nine obicna plastika sirpas stali je vec.Uglavnom trcale su kod mene 16 godina a pre ne znam.Ne bih da se brzo raspadnu

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
8a468dfc8a44e9f6b67d09818be0de64.jpg
 
Danas malo radio kod Jagodara[video=youtube_share;LPI7Ykpagws]https://youtu.be/LPI7Ykpagws[/video]
 
Ja sam danas prvi put imao kurslus sa presom i to veci od kada je imam jedna igla slomljena,a druga iskrivljena balirao neku lucerku i u drugoj brzini lepo samo bale ispadaju iz nje kad je zalupao klip nije otkinuo sigurnosni sraf vec poceo ta tuce u kocnicu i sjebe obe igle.E sad me ubi muka pocela je presa da mi ostavlja igle da ih ne vrati do kraja i onda normalno sraf se cvikuje znali neko u cemu je problem presa je Class markant 60?

- - - - - - - - - -

Inace hteo sam deda Svetu iz Odzaka da zovem ali sam izgubio njegov broj telefona,a kolega st ga zna ne javlja se.
 
Kako ti nije pukao sigurnosni, a sada kada ne vrati igle pukne? Da nisi stavio sraf vece zatezne cvrstoce? Jesi li poslije unfala provjerio paljenje? Da li nosac igala nije dobio po njonji? I kako je to klip udarao vise puta u kocnicu, a sigurnosni citav? Za koliko ti ne vrati igle, koliko su u tunelu?
 
Da ti nije preskočila 1 zub?
Kakvo je stanje svornjaka?


Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
Nije lepo vezuje bez promasaja i odvezivanja!Sta je svornjak?

- - - - - - - - - -

Kako ti nije pukao sigurnosni, a sada kada ne vrati igle pukne? Da nisi stavio sraf vece zatezne cvrstoce? Jesi li poslije unfala provjerio paljenje? Da li nosac igala nije dobio po njonji? I kako je to klip udarao vise puta u kocnicu, a sigurnosni citav? Za koliko ti ne vrati igle, koliko su u tunelu?
Nije pukao 8,8 je sraf kako i stoji na preporuci na zamajcu!Aluminijumske su igle sve je OK proverili smo sad paljenje jedino je bio onaj zub za vracanje igala potrosen i ona osovinica sve je navareno i obradjeno videcemo kakava je situacija icicu predvece da baliram!Sto se tice kocnice samo je poceo klip da lupa ja dok sam stao on je napravio kurslus moracemo i njega da izvucemo verovatno se istrosio u tom delu gde udara u kocnicu pa je preskaklo preko nje!
 
Nazad
Vrh