Balirka

Odes kod prodavca i dogovoris probu, pa vidis sam kako radi , kupis.

- - - - - - - - - -

Ukucao na youtube Z224 i prvi video gdje presuje sa njom, u prvoj sporohodnoj bi rekao sa ursusom , jadna li mu majka sa tom balirkom , ako on to zove baliranje :haha:.
 
I ja sam pre neki dan išao prvom sporom...al nacakao više od 500 bala za sat...po meni pristojan učinak...
 
S takim sporimstrojem radit posao.
AUUU ovo bi moj sgorbati 3 s 539 pjevo da motor neće ni zvuk promjenit totalno promašena preša
 
Otac kad je kupio AP45 presao kao ovaj sa snimka , ali sa fergom. Pitam ja njega sta radis , fergi ce ispast radilica , "rekao mi ovaj sto je prodao presu , ako ima vise od 5 udaraca da ispadne bala presa se kvari":haha:. Kupio ju od svercera tamo polovinom 90-tih i imala original brojac , brojac nije mogao da se resetuje , a na brojacu cifra boli glava. Inace te Ap45 su neka "lajt" verzija , stedili pa ima lanac za pogon vezaca , a i 3 redni lanac pogoni citavu presu.

 
Ne može se od 45 očekivati da ima velik kapacitet.To je mala presa i za sopstvene potrebe može da traje večno.Komšija ima 45 u fabričkom stanju,radi samo svoje bez nekih većih problema a ako se nešto i desi rešimo lako i brzo.
 
Moje iskustvo kaže da balirku i berač treba terati skoto do granice zagušenja
Ako tuče NA PRAZNO nema posla
Clas_ oko 60_80 udaraca klipa
A ima i bržih

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Druze al ti OBOŽAVAŠ taj WELGER!
Da je sreće bilo ja nikad nebih zakačio balirku!!!
A tek nodetku što mrzim, fuj
Samo sam berač voleo al prodao
Volim setvospremač, rasipač, špartač kembridž to su prave mašine
Travarica bočna na kabrio fergusonu nema ništa lepše


Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Fino pograbljeno, danas kapacitet 200 bala 1h .Nervne slomove sam dozivljavao po njivi.

Ili nenormalan trag, ili naviljci, 4-5m nema nista i onda naviljak , drzim na kvacilu i pipkam i onda uleti pale se blokade na vilama i preklizne lamela.Izlazi napolje cupaj i u krug.

Nekad je posao pesma a nekad gledam hocu li stuci presu.
5edb31961d18bc2c275bd320ec00b744.jpg
8ae22b992aeb97eb63e4e354d18219da.jpg


Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Druze al ti OBOŽAVAŠ taj WELGER!
Da je sreće bilo ja nikad nebih zakačio balirku!!!
A tek nodetku što mrzim, fuj
Samo sam berač voleo al prodao
Volim setvospremač, rasipač, špartač kembridž to su prave mašine
Travarica bočna na kabrio fergusonu nema ništa lepše


Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
Ma danas sam spominjao i sebe i shvabu shto je napravio tako malenu, i njivu i grabljenje posle 200bala/h odlepio i kuci!Nisam imao zivaca vise.

Ma kud se i uhvatih tog posla generalno , nikad naspavan.Nocu baliram,ujutru baliram druga smena firma i tako u krug vec mesec dana.
Uhvatim sebe da zaspem u fotelji u firmi :) Premoren.

Sreca pa shvabica ne zna za kvar inace bi je zapalio da me jebava po njivi.

Presa , kompjuter i telefon moraju da rade bez da secnu inace ce cekic raditi!!!

Za te 3 stvari nemam ni grama zivaca :)



Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Tu pomaže sunce tj.da lepo ugreje i uprži masu pa onda nema problema samo ispadaju bale i bez obzira koliki je naviljak neće gušiti a kada je ovako kilavo vreme onda je seks neizostavna agrotehnička mera.
 
Neki Ljulj sta li je vec , u tim velikim naviljcima mokro.Fina igranka.Skupljam zivce pa sutra nastavak.

Ma ovo nije sex ovo je Gang Bang!

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Evo,ove godine trošim osmu presu. Imao 4 welgera(52,61,63,71) i 3claasa (dominant,markant60,renault110) i mogu reći da i claas odradi posao ako znaš baratati s njom
[video=youtube_share;F5BcdieQV8c]https://youtu.be/F5BcdieQV8c[/video]
[video=youtube_share;8iJRKXkPVcA]https://youtu.be/8iJRKXkPVcA[/video]
 
Nazad
Vrh