Balirka

Skoro drugar predložio da dignemo cenu na 35 din po bali ,ja reko aj nemoj sad nego na proleće .Ako mušterije čuju za Danera ostadosmo bez posla
 
Kod nas je do pre par godina bilo 25din,ja sam pre 2 godine digao na 30din iz razloga sto nema vise musterija kome treba balirati 1000+ bala godisnje (neam stoke). Nego tako idem baliram po 50-100 bala,duze idem do njive i rasklapam presu nego sto baliram.
 
A ja budala necu da radim ni za 30 din...nema usluga za vecu kolicinu,a te bastice i ojebine necu ni da vidim,probao pa balirao u rikverc,nemam di da se okrem pa u 10 basti nema 100 bala a svaki put rasklapaj...nek radi ko mora,ja necu...
 
Pa prijatelji ja 4000eur ciste zarade balirkom imam godisnje a vi?
Ja 'pametan' sa 18 ili vi bahati sa 30?
3din me kosta spaga, 4 din nafta/ bali ostalo je amortizacija i moja zarada.







Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Kod nas rade isto 18din ali kada se radi za soju pa bude 1000 bala u njivi jednoj. Kada je vozikanje onda 20-25din/bala.
 
Svaka cast , verovatno nemas konkurencije puno pa diktiras cenu , kod nas ima mnogo balirki pa mora ovako. Ko da ja nebih voleo po 30 pffff , al jbg . Ili po 18 ili da parkiram

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Ja balim po 25din balu ali preko 1000kom
A po 30din ove manje...
Ima i kod nas ko balira po 20din ali niko ne balira ispod 20din.
 
Pa prijatelji ja 4000eur ciste zarade balirkom imam godisnje a vi?
Ja 'pametan' sa 18 ili vi bahati sa 30?
3din me kosta spaga, 4 din nafta/ bali ostalo je amortizacija i moja zarada.
Sada je jasnija situacija jer ideš jeftino i čekaš za novac.Zaro i imaš mušterija.Možda se mnogi neće složiti ali ja podržavam ovakvo razmišljanje u ovim teškim vremenima,u uslovima gde je konkurenvija velika-Na 800 bala dobije 14400 a uložio je 5400 ( 20l nafte i 2 klupčeta kanapa).A mi bi sad da u cenu unesemo amortizaciju kao da se svaki dan kvari,pa ovo pa ono....Svaka čast na razmišljanju.:ppozdrav:
 
Amortizacija kosta barem koliko i materijal a resto moze da se racuna zaradom - rad sofera jer da ne sedi u svom traktoru, mogao bi u tudjem za 2500 dinara dnevno. U svakom slucaju, ko god zeli da tako radi, neka radi. Moje nije da nekog osudjujem ali sam se ja naradio za tih 15 godina koliko sam balirao, sada nek rade malo drugi..
 
Ne kosta amortizacija ko materijal ,Znaci balirka trosi spagu i racunacu samo nju.

Na 800 bala 2 klupceta potrosim to je 3000 din.

50000/800=62.5*3000=187000.
Oces da kazes da mi je godisnja amortizacija 187000 din ?
Pa ja upola toga nisam ulozio u balirku u 12 god koliko je imam.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Koja crna amortizacija. Većina balirki je matoro ko biblija i već je 3x samu sebe isplatila.Većina je kupljena polovna,za 2-3000E.Ulaganja u nju nisu velika.Kakvu zaradu ima ako ne radi balirka.Ja sam kupio balirku,novu,1999-e i uloženo u nju ,možda par stotina eura a možda ni toliko.
Daner je u računici od 4-5000E video dobru zaradu,što je za nas prckave poprilična zarada a nekom je to sića pa drugačije gleda ili ima većih prihoda sa druge strane pa nije primoran da radi usluge.
 
Dabome.Kada ima dosta posla isplati se niža cena i samo gas.Kada posla nema može cena biti i euro po bali nema od toga ništa.Ko nema osećaja i smisla za balirku pa pritom dolazi do havarija a uz to plaća majstora za popravke neka batali taj posao jer tu sreće i radosti nema.Jedno je posmatrati sa strane kako ide nečija balirka i koliko taj uradi i zaradi za sezonu a drugu stranu medalje niko ne vidi niti želi da vidi.
 
Nazad
Vrh