Balirka

Xone,mozes li da je uporedis sa nekom drugom balirkom?

Ne znam sa kojom dih uporedio ali evo recimo JD,DF i IHC imaju puzasti dodavac mase i po meni to odlicno radi i obezbedjuje bolji protok mase narocito kod livadskog sena koje je sitnije od detelina.sto se tice zastite IHC ima na zamajcu na vilama dodavacima na vezacu i kocnicu za igle lamelu na pikapu tako da tesko moze do neke vece havarije.
 
Pa ima li neka balirka jos u selu, da kazes dal je tvoja brza il sporija i tako? Za zastite znam. Tacno je da zbog spirale imaju bolji protok.
 
Imao sam ja jd 332 pa sam uzeo sad ihc 435d i mogu dosta vise da odradim sa ihc dnevno. Npr sa 332 sam u nasim uslovima radio do 250 bala max na sat, sa ovom uradim i preko 400 na sat, tako da meni koji radim usluge dosta znaci sto vise mogu da uradim. Da je teska, teska je. Istih gabarita kao jd ali je teza sigurno 300kg naajmanje, ali je dosta masivnije uradjena, klip, vile, zupcanici, pick up, sve je jako na njoj. I kod mene je rs vezac i radi super.

Послато са Samsung Galaxy s6 уз помоћ Тапатока
 
Pa lose ti radila ta JD , kod mene je isto 332 i za balu mi je trebalo od 6 do 10 sekundi zavisi od mase i velicine njive.
Ali sigurno lma uticaja i to sto je kod mene ravnica jer nije isto balirati u brdu i po ravnom.
 
U opste nije tacno da zbog spirale ima bolji protok, kakve to veze ima kad je opet vila doceka da je ubaci u tunel?

Zavrsavao sam njive posle par johndeere balirki kojima je ta spirala pala, pukla sta li vec , glupost nevidjena

Uporedite samo welger 53 sa njima( tu su sto se dimenzija tice), pa duplo veceg kapaciteta je skoro , video u praksi, 100 udaraca klipa u minuti , malo zlo

Nisu dzabe 2x skuplje od doticnih...

Kvalitet diktira cenu uvek bilo i bice
Pa ima li neka balirka jos u selu, da kazes dal je tvoja brza il sporija i tako? Za zastite znam. Tacno je da zbog spirale imaju bolji protok.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapadjoka :)
 
Welger mi nije ni bio u planu. Ko ne radi usluzno to je bacanje para.mislim, necu kupovati presu od 4000evradi za 4000 bala godisnje. I manje trenutno radim...
 
Poslednja izmena:
Pa lose ti radila ta JD , kod mene je isto 332 i za balu mi je trebalo od 6 do 10 sekundi zavisi od mase i velicine njive.
Ali sigurno lma uticaja i to sto je kod mene ravnica jer nije isto balirati u brdu i po ravnom.
Jd je radila sasvim dobro. Kazem u istim uslovima rade, i ova uradi vise, veci protok ima. U ravnici bih i ja uradio dosta vise nego na mojim terenima.

Послато са Samsung Galaxy s6 уз помоћ Тапатока
 
Za brdoviti teren someka ili galigani lagane su i imaju dobar ucinak sad sam pogledao ihc 435 ravno 1300 kg
A sto se tice poredjenja sa welgerom to je uzaludno jer koliko god da neka presa dobro radi i ide brze od doticne to nikad nece biti dovoljno....
 
Za brdoviti teren someka ili galigani lagane su i imaju dobar ucinak sad sam pogledao ihc 435 ravno 1300 kg
A sto se tice poredjenja sa welgerom to je uzaludno jer koliko god da neka presa dobro radi i ide brze od doticne to nikad nece biti dovoljno....
Daj ti nesto konkretno da ide brze a ne samo ironijom nekom da se sluzis.
Gledam tu ihc 435 specifikaciju 75 udaraca klipa u minuti /540 to brzo????

Najveca mana svih tih presa je rs vezac i lanac koji ga tera






Sent from my Redmi Note 4 using Tapadjoka :)
 
Ja presu imam kakav bre lifam. Imam ihc 422 i ocu da je menjam za 430, menjao sam traktor sad ocu i bolju, vecu i brzu presu. Zaposlen sam i hocu da sradim na brzinu. Vucice je ursus 360 i 1300kg je za njega igra. Ova ima 1000kg i "ne oseca" je.
 
Pa zato uzmi Class markant 60 ili Welger 63 i da te Bog vidi imaju tu oko 1500kg nemaju pogon preko lanaca sto je naj bitnije,a gutaju kao azdaje.
 
Daj ti nesto konkretno da ide brze a ne samo ironijom nekom da se sluzis.
Gledam tu ihc 435 specifikaciju 75 udaraca klipa u minuti /540 to brzo????

Najveca mana svih tih presa je rs vezac i lanac koji ga tera






Sent from my Redmi Note 4 using Tapadjoka :)

Ne bih se slozio sa ovom konstatacijom!
 
Nazad
Vrh