Balirka

Makital je dobar samo krut,springer najbolji samo skup,mađarska je dobra meka samo 4kg klupko oko 1100 dingosa na buvljaku,odžački max sam uzeo oko 950 din. tek sam par bala uradio sa njim ne znam još ništa,a kolega hvali mustang.
kod mene je max beli sa zelenom kesom.
 
Tornado je 2.000 a Springer 2.300 dinara.Bili su skuplji ali kao što sam napisao konkurencija je učinila svoje u našu korist i radost. :osmeh:
 
Makital je dobar samo krut,springer najbolji samo skup,mađarska je dobra meka samo 4kg klupko oko 1100 dingosa na buvljaku,odžački max sam uzeo oko 950 din. tek sam par bala uradio sa njim ne znam još ništa,a kolega hvali mustang.
kod mene je max beli sa zelenom kesom.
Mustang ne valja-beži od njega.Jednom kupio i nikad više.Springer koristim već godinama.
Daner-to su cene za 2 klupčeta.Mislim da nije loš ni ovaj iz Miloševa.Tornado-dobar.

- - - - - - - - - -

Tornado je 2.000 a Springer 2.300 dinara.Bili su skuplji ali kao što sam napisao konkurencija je učinila svoje u našu korist i radost. :osmeh:
Nisam znao da je tornado jeftiniji.Mislim da je on i bolji od Springera.
 
Meni je bolji Springer jer je dosta mekši i izađe skoro 1000 bala iz 2 komada dok je Tornado dosta krut skoro kao žica i ne može više od 750 bala iz 2 klupka.
 
Ne znam možda i zavisi od dobavljača.Ja od Springera isteram sa tip 400 do 650 a tip 500 oko 850.Za Tornado sam zaboravio jer ga nisam odavno koristio.A ja baš ne pravim velike bale (pravio-sada rade deca)
 
Znaci kod nene iz indjije mozete uzimati samo pikap prste i limove i nista vise ni u ludilu.

vec par delova od njih moram kuci sam prepravljati, sad mi je izaslo na nos sve.

Kupim od njih prirubnicu kardana

evo u poredjenju sa starom. (slika)

Deblja je za nekih 3-4mm. srafovi ne mogu vise dohvatiti da stegnu kvacilo.

Stacu ajde reko da distant platne dve da izbacim, jednu spolja jednu iznutra da mogu srafovi dohvatiti. Namontiram sve, stavim nov kardan i odem balirati.

Lamela ocigledno pretegnuta bila, cim je prvi put naviljak naisao lamela nije mogla preklizati a i neki se odnos izgleda poremetio unutra kad sam platne povadio zurio sam nisam pazio, uglavnom umesto da preklkzne lamela meni odvije centralni sraf i zamajac ode u komsijine kukuruze. Lamelice razbacane po njivi jedva sam ih nasao, popizdeo.

470276a445c22703507bad67fc3848c2.jpg


Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Remontuj staru prirubnicu.Kupiš posebno deo sa nutovima može od bilo čega samo da su nutovi dobri, odneseš sve kod strugara, skine stari, obradi i ubaci nov koji se zavari i vozi.Zamajac ne drži centralni šraf već samo pritiskivač lamela.Centralni drži onaj tiganj na koji dođe zamajac i polugu cvik šrafa.
 
Centralni sraf kad spadne spada sve, video sinoc. Ostao samo onaj deo zamajac sto naleze na njega, kao neki aliminium tako bar deluje

Inace nasao sam razlog zasto je spalo, ja izbacio distant platne i montirao a nova prirubnica plica za 3-4mm od stare. Tako da kad sam je stegao ona je udarila u centralni sraf i drzala ga u naponu, cim je prvi put lamela prekliznula bukvalno ga odvilo i spalo sve komplet.

Staru cu remontovati za rezervu.

Novu kad sam montirao molio boga da pasu rupe :) , taman pomislih bar nesto iz indjije da valja kad ono...

Nove delove izgleda moram premeravati

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Nije izdala ona nikad, ljudski faktor i bofl delovi su sad neka druga prica, ali reseno za 10 min. Jedina igranka bila naci lamele po njivi :)

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Danas gledao welgera ap 71 čovjek prodaje uništenijog stroja nisam još vidio.
Sve povareno a trula sva 500 eura cijena al ne vrijedi 50

- - - - - - - - - -

Danas gledao welgera ap 71 čovjek prodaje uništenijog stroja nisam još vidio.
Sve povareno a trula sva 500 eura cijena al ne vrijedi 50
 
Ma diskovi i mali zupcanici verovatno toliko istroseni da je zub na zub naisao i slomilo disk. A ovaj giviktan vario umesto novo. Bar da je skupo pa da razumem. Ta je terana do kraja krajeva, samo krpi i ko ga j. be.

'Redovno' odrzavanje i sofer bez mozga, pokvario bi i nakovanj.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Nema niš od nje nema gdje nije dobila limarija je strunula.
Aj da treba novo složio bi al ovo da jw zgnjila kod tunela i svuda.
Nije nego za otpad
 
Nazad
Vrh