Balirka

Daj ti nesto konkretno da ide brze a ne samo ironijom nekom da se sluzis.
Gledam tu ihc 435 specifikaciju 75 udaraca klipa u minuti /540 to brzo????

Najveca mana svih tih presa je rs vezac i lanac koji ga tera





Sent from my Redmi Note 4 using Tapadjoka :)

Ja mislim da su RS vezači zakon,jedina mana su mu oni patrljci što ostavlja od kanapa.
 
Naravno da mislite da su dobri kad niste nista bolje ni probali,

dajte bilo koju sa rs doterajte slobodno, da vidimo koja ce manje dresiti

Ja kad napisem da mi po 4-5000 bala ne odresi ni jednu svi misle da sam lud na forumu, po tome vidim koliko ste upoznati u materiju , jer vam to deluje nemoguce.

Ja jesam kompetentan da poredim jer sam imao presu sa rs i radili smo nekih 10 god sa njom.( rivierru sam imao)

E sad nabavite welgera pa terajte par god pa se javite lepo ovde sa utiscima da razglabamo na tu temu

Moja preporuka w61 i w63,w71 ... ostale sa sestougaonim osovinama bih izbegavao( nepotrebno zakomplikovano i sitniji zubi na zupcanicima)







Sent from my Redmi Note 4 using Tapadjoka :)
 
Naravno da mislite da su dobri kad niste nista bolje ni probali,

dajte bilo koju sa rs doterajte slobodno, da vidimo koja ce manje dresiti

Ja kad napisem da mi po 4-5000 bala ne odresi ni jednu svi misle da sam lud na forumu, po tome vidim koliko ste upoznati u materiju , jer vam to deluje nemoguce.

Ja jesam kompetentan da poredim jer sam imao presu sa rs i radili smo nekih 10 god sa njom.( rivierru sam imao)

E sad nabavite welgera pa terajte par god pa se javite lepo ovde sa utiscima da razglabamo na tu temu

Moja preporuka w61 i w63,w71 ... ostale sa sestougaonim osovinama bih izbegavao( nepotrebno zakomplikovano i sitniji zubi na zupcanicima)







Sent from my Redmi Note 4 using Tapadjoka :)
Posto vec neko vreme u ovoj temi ima nesuglasica cija je bolja jedino resenje bi bilo da se organizuje nesto poput Srbobranske brazde samo umesto oranja da se presuje pa da se vidi ko je majstor i ciji je veci:ppozdrav:
 
Kod mene rs vezaci, znao sam izbalirati i preko 5000 bala bez da ostavi neku ne svezanu...
Sa losom vanilom hoce da se dogadja da ne sveze po neku, ali to sam sve na pocetku jos ispitao...
Vezaci su vrh, samo me nervira sto ostavljaju na bali parcice vanile ali jbg..

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Valjda je svaki vezac napravljen da bi vezivao, a ne dresio bale po njivi i smem da garantujem da ce svaki tip vezaca da vezuje ako je u dobrom stanju, a ako nije da ce da odresi prvo po neku, a onda kako se sve vise haba i sve vise i vise ce da dresi.. I onda kad se uradi remont opet ce da radi
Kapacitet prese i koliko moze da proguta mase je nesto drugo, al rs hoce da dresi a velglerov nece nikad ili obrnuto je vec ..............................
 
Valjda je svaki vezac napravljen da bi vezivao, a ne dresio bale po njivi i smem da garantujem da ce svaki tip vezaca da vezuje ako je u dobrom stanju, a ako nije da ce da odresi prvo po neku, a onda kako se sve vise haba i sve vise i vise ce da dresi.. I onda kad se uradi remont opet ce da radi
Kapacitet prese i koliko moze da proguta mase je nesto drugo, al rs hoce da dresi a velglerov nece nikad ili obrnuto je vec ..............................
Radice oba kad je sve novo , ali rs ce poceti da gubi trku jer ima komplikovaniji mehanizam i mnogo vise mesta za kvarove nego welgerov , pa pogledajte samo koliko je welgerov prostiji mehanizam,samo ce vam se kazati, kad nadjem u slow-motion kako radi postavicu

Sent from my Redmi Note 4 using Tapadjoka :)
 
Ima usporen snimak kako radi petljac

sad pogledajte koliko je jednostavniji od rs

koliko manje delova za habanje ima, i najbitnije konusni drzac kanapa koji traje jako jako dugo ( tacnije na 150 000 bala ga menjam jer mi pocinje da baci po 3-4 odresene na 1000 bala , potrosi se konus i nekad ispusti, mogu preci na deblju spagu ali ne pada mi na pamet nije skup nov)
https://youtu.be/YQkx-hmXl6g


Sent from my Redmi Note 4 using Tapadjoka :)
 
Najjednostavniji vezac je planetarni na masej presama,a vi pricajte sta hocete,ko ga nije imao nezna sta je dobro.. .

Послато са Moto C Plus уз помоћ Тапатока
 
Na RS vezačima -Lifam.Da li telo vezača koje se šrafi sa M-10 šrafovima.Da li ih treba stegnuti ili ih ostaviti malo da landaraju.
 
Sad mi nemoj reci da je taj masejev hvatac prostiji od ovog na slici,

Nema sta da se trosi samo konus, a nacekaces se konus da se potrosi
dc059ebc0bf30c060c57e69a50e8726c.jpg


Sent from my Redmi Note 4 using Tapadjoka :)
 
Nazad
Vrh