Balirka

Svornjak je ona osovinica sto peca osovinu petljača

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Jedini nacin presa da pokrivi igle je ili da nije u fazi ili nesto upalo u tunel od klipa i udarilo u iglu. Trece nema

Zato treba uzimati samo prese gde lanac ne tera vezacki mehanizam nego zupcanici ( krupni da su zubi) i nema tih decijih bolesti.

Meni su igle jos fabricke a presa 30-40 god stara.Jos malo i prousice se sa one strane do vrha koliko su potrosene.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Ja neznam izgleda sam jedini ovde sa ograničenim budžetom?????
Kolega reče mudrosti!!
Apsolutno znam terati novu MARKANT 65
terao sam je 2 sezone i mogu vam reći baš mi ide od ruke da teram novo
Jexem se sa POLJOSTROJ jer je jedino ona bila 650e imaju slike kakva je stigla
Izašla 1000e
Šta uzeti za 1000e


Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Ja neznam izgleda sam jedini ovde sa ograničenim budžetom?????
Kolega reče mudrosti!!
Apsolutno znam terati novu MARKANT 65
terao sam je 2 sezone i mogu vam reći baš mi ide od ruke da teram novo
Jexem se sa POLJOSTROJ jer je jedino ona bila 650e imaju slike kakva je stigla
Izašla 1000e
Šta uzeti za 1000e


Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora

Nisi jedini Luka ima nas jos:haha:
 
Sad mi lakše
Retko sta sam kupovao da sam imao sve pare, a ne da pričam o neograničenom budžetu!
Pozajmljivao, vraćao odradjivao, prebijao, svašta je bilo bitno je da nisam nigde ostao dužan!
A kupovao sam svašta mašine zemlju nekretnine uvek je bilo povuci potegni
Takav horoskop


Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Sad mi lakše
Retko sta sam kupovao da sam imao sve pare, a ne da pričam o neograničenom budžetu!
Pozajmljivao, vraćao odradjivao, prebijao, svašta je bilo bitno je da nisam nigde ostao dužan!
A kupovao sam svašta mašine zemlju nekretnine uvek je bilo povuci potegni
Takav horoskop


Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora

A kako drugacije?Nemaju svi srecu da naslede ili dobiju
 
Jednom prilikom radio neki stari Pero srajnjak kod nas ima čovek ult i grajfer i 3_4 zmaj kempera
Puče traka ja i on pod prikolicu da šrafamo poče kiša ono curi za vrat
Kaže on meni: nema Luka gore stvari nego kad te SIROTINJSKI KUXAC napravi pa se cela veka patiš!!!

Reče čika Pero istinu živu!!!!
Nasledio sam samo dugove imam još jedan da otkvitam jer zemlju NEDAM!!!!
Još samo 900 000 din

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Sad mi lakše
Retko sta sam kupovao da sam imao sve pare, a ne da pričam o neograničenom budžetu!
Pozajmljivao, vraćao odradjivao, prebijao, svašta je bilo bitno je da nisam nigde ostao dužan!
A kupovao sam svašta mašine zemlju nekretnine uvek je bilo povuci potegni
Takav horoskop


Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
Ali si zato tom mukom stekao neka znanja u tom domenu koja vrede pravo bogatstvo-veruj mi.:ppozdrav:
 
Jedini nacin presa da pokrivi igle je ili da nije u fazi ili nesto upalo u tunel od klipa i udarilo u iglu. Trece nema

Zato treba uzimati samo prese gde lanac ne tera vezacki mehanizam nego zupcanici ( krupni da su zubi) i nema tih decijih bolesti.

Meni su igle jos fabricke a presa 30-40 god stara.Jos malo i prousice se sa one strane do vrha koliko su potrosene.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
Masa je slomila igle,presa nije prezubila eno je radi kao prava igle ispravljene i jedna je zavarena.u pitanju je bilo na kraju petljacke osovine onaj mehanizam kako se sve to zove pojma nemama!I Class markant 60 ima samo jedan lanac koji pokrece pick up ostalo je sve na zupcanike!

48-thickbox_default.jpg
E ova dva dela su se bila izlizala za oko 2mm i jebavali celu situaciju!

- - - - - - - - - -

60-thickbox_default.jpg


- - - - - - - - - -

Hvala svim kolegama koji su mi pokusali pomoci!(Ali meni pomoci nema):osmeh:
 
Kljuc paljenja ili okidanja, i tzv. ''nokat''. Isti djavo kao i da je prezubila.A kako je sjebala igle kada vezac ne pogoni lanac, Dane rece da se to ne desava.
 
Kljuc paljenja ili okidanja, i tzv. ''nokat''. Isti djavo kao i da je prezubila.A kako je sjebala igle kada vezac ne pogoni lanac, Dane rece da se to ne desava.
Na welgeru se to ne desava.Jer je ceo mehanizam na presi "malo" ozbiljnije uradjen nego kod ostalih.

Koga zanima ima slika po netu mehanizma koliko hocete pa uporedite.

Sad ce da me verovatno razapnu komentarima na forumu :)

Moja po nekima "skupa" presa zaradi sama sebe svake godine i bez i jednog loma,nepotrebnih zastita ,kocnica gluposti itd.Svake sezone izguram 50-60.000 bala

Masina koja ima posla non stop nije skupa.

Procuje se cija se u selu, okolini, opstini ne kvari.I tako par god ... Sta mislite odakle mi toliko posla sa njom?

Ljudi odustaju od drugih, dovoljno je jednom da im pokisne detelina jer vam se pokvarila balirka na njivi - prijatno dovidjenja sa tom musterijom.

Ako cete me poslusati w63 ili w61 i preporodicete se.

Ako planirate da krpite,trazite misterije i kidate zivce slobodno nastavite.Necu vas ubedjivati.

Ja mislim da je bolje zaginuti malo pa uzeti zglavno i vozi bez okretanja, nego kupiti jeftino pa zivce kidati.Kad najvise treba ona nece.

Nema se znam sve, nisam ni ja imao. imao glupu rivierru krvi se napio sa njom retko glupa presa, prodao digao kredit uzeo welger, preporodio se i najbitnije otplatila sama sebe minimum vec 10 puta.




Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Problem je bio sto je bila u velikoj brzini pick up pun mase igle ostale visoko nije ih vratila i sama masa ih je pojebala cela mudrolija!Iskreno slazem se sa Danerom uzeti valjanu presu i ne razmisljati ali evo ova presa je kod mene 12-13 godina i ovo joj je najveci kvar do sada jedan traktor je vec sahranila sada je vuce Zetor 7011 i jako se lepo slazu stim sto sada zekonja vodi glavnu rec,a dok ju je vukao 542 tu je ona bila glavna i ona je diktirala tempo.Da nadjem noviju Class 60-ku sigurno bi je opet uzeo jer ova je sebe odradila prve godine jedini problem je sto ja nisam gazdovao presom vec moj otac i on kada se veze za gvodzje to ti je katastrofa inace ja bi je davnih dana promenio za nesto jace i novije!Sto nije iskljucno da se ove godine ne desi posto sad ja i za baliranje drzim kajase!
 
Meni se desila lomljava igle na W61 pre nekoliko godina.Balirao sam seno u nekoj vukojebini do koje sam jedva otišao i samo je počela da ne vezuje desna strana.Gledam i gledam šta joj je kad ono igla savijena kao pereca.Ispraznio skroz tunel,pretumbao svu masu i nisam našao ništa unutra a u čega je igla udarila.Do dana današnjeg ostade misterija a za svaki slučaj pored nove igle zamenjen je i automat paljenja za svaki slučaj.
 
Ma nesto je bilo u klipu 100%, da je automat nebi bila u fazi pokrivila bi obe.Pogotovo sto si skontao kad ti je bacila 3-4 odresene bale. Vec sa pokrivljenom iglom je odradila druga strana 3-4 vezanja.

A i njen automat se ne trosi tako lako.Napravljen je da traje i traje.Video si i sam koliko je sve prosto uradjeno.

Ja ga jos pipnuo nisam,ni oprugu jos zamenio na njemu nisam,jos fabricka.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh