Balirka

Nema nikakav feder, nikakva opruga jedino ako inercija ponese druga dva koja su gore.

@Lovac luka
Znas li mozda zbog cega se ovo desilo i smem li radim ovako?

Poslato sa ALE-L21 pomoću Tapatoka
 
Lose sam objasnio.
Sva tri su iste duzine, ali kada se postavi na svoje mesto i kada ja polako okrecem vuce uvek onaj donji, ali mozda kada je pokrecem preko kardana inercija ponese i preostala dva koja su gore pa se uzupce i oni?
Ne znam bolje da objasnimm

Poslato sa ALE-L21 pomoću Tapatoka

Ma to je normalno jedan od ta tri je uvek dole i on je uzubljen ne obracaj paznju na to to tako radi ako su sva tri ista nema problema kad se sve to zavrti inercija odradi svoje i ovaj sistem se nikad ne kvari.
 
Kada sam namestio, vratio sam se u njivu da razvrsim i uradio jos 10-tak bala islo je sve bez problema, samo mi nije jasno zasto je odlomila svih 6 safova a da nije pukao osigurac na zamajcu niti je lamela proklizala?

Poslato sa ALE-L21 pomoću Tapatoka
 
Moguce da je do toga.
Mada kada smo rastavili lamelu vidi se da su ti safovi menjani i da su stavljeni duzi pa su ih sekli i brusili

Poslato sa ALE-L21 pomoću Tapatoka
 
Na new holand 295 desi mi se da izbalira 10 bala normalno i onda jednu dve ne veze. Gledam na te vezane bale zadnje dve tri koje su vezani jedan cvor na kanapu je manji od drugog. Onda kada krene nekoliko bala posle nevezene isti su cvorovi pa onda opet sve u krug. Sta moze da bude problem. Kanap ide lako, nije umrsen nigde.

Послато са Redmi 6A помоћу Тапатока

Ako mislis na sve krace krajeve u cvoru pa onda par ispustenih pa opet vezane i to se stalno ponavlja na isti broj bala to lici da su potrosen puz i zupcanik na zahvatacu kanapa ili ga treba malo podesiti. Znaci sigurno problem oko zahvataca kanapa, Ako je cvor dobar.
 
Poslednja izmena:
Ima li ko kakvu fix ideju ili resenje kako se resiti ove gluposti.Pocinjem frasove dozivljavati kad mi ovako zaglavi i otkine.Ufff

1d4a86272255077f42119a6c598920ac.jpg


Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Pomaze samo promjeniti proizvodjaca spage , kod nekih proizvodjaca se nadje da je takav cvor vec u klupku kod motanja napravljen.
 
E o tome pričam godinama
E još stari tip štipaljki kočnica za manilu pa iskoči iz njih

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Resio misteriju , vise ne pravi cvorove , ovo na slici nije cvor iz klupceta nego naknadno napravljen.Kad povuce spagu previse se odmota i onda nekad se zamesi i napravi cvor, ali resio sam vrlo jednostavno, sad ide bez greske.Sinoc nisam mogao sastaviti 100 bala da se ne napravi i ne otkine , Pukao sam i otisao kuci, nisam imao zivaca.Jutros se vratim isto , i onda mi kliknulo :) Kako muka natera da se resi problem :)

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Imao sam mušteriju sa 34 k.j lucerke u jednom komadu.To kada se izbalira strašno pogledati.Posvađali smo se jer sam jednu sezonu baliranja jedva naplatio pa mu je posle neko drugi radio a ja nikada više iako me je zvao x puta.
 
Jeftinije mu, kanda...
Vidiš da ušla neka "moda" u poljoprivredu, pa većina počela plaćati usluge, a ima svoju mašineriju ...
"Velika" Al Dahra u Pavlovcima plaća traktor i traktoristu u berbu jabuka !?
Šta više pričati...
Ja sjebao druk ležaj i kvačilo u postavljanju protivgradne...Za šugavih 200 dinara po satu +nafta....
A dogovor je bio 2000 dnevnica za traktor, i 10 litara nafte na dan, na kraju se svelo 200 po satu, pa koliko radi i 10 litara nafte, ali za 5 dana...
A na kraju ni to nisu platili...
Pa ti vidi treba li mu "njegova" balirka, ili je bolje Maticu, ili kome drugome, "lepo" ostane VEČNO DUŽAN , I beskrajno zahvalan, ajd da kažemo, doveka...:haha:
 
Nazad
Vrh