Balirka

Mercedes je Meecedes pa makar i na panjevima tako i Welger mada za moje potrebe i lifam je :D
 
I ja kao i pifta imam lifamovu presu i mogu vam reci da sam zadovoljan sa njom ali Welger je bez premca :ppozdrav:
 
Svakoj presi treba redovno odrzavanje i proveravanje! Problem vezaca nije neresiv-problem je u nasim vecinom neukim majstorima!
Markant 60 je neki medju-model i nije losa sto znaci da je ta ko zna koliko uradila kada je dosla u takvo stanje!
Ne slazem se nikako da je WELGER bez premca jer ih verovatno niste terali pa da kazete utisak! :nono:
Nemojte me pogresno shvatiti, ja samo imam dovoljno iskustva sa presom...
 
Ja licno misdlim da je welger preuvelicana presa rivijera new holland ,galigani su jako dobre prese koje imaju dobre tehnicke inovacije pogotovo galigani je exstra neunistiva presa bas za nas u srbiji
 
Imam Welgera AP41 i kad sam je kupio pre 6-7 godina bila je prva u mom kraju(zamislite kako smo napredni!!!!)
imao sam problema ali ISKLjUCIVO zbog nestrucnog rukovanja, iskrivio igle, prezubila.... doslo mi bilo :udri: :udri: :udri:, poprake, za prvu moram da spomenem Majstor Ziku iz Globodera kod Krusevca KLASICNI PREVARANT da znate!!!, uzeo mi 500E za petljac i igle i rad bre!!
Tako da sem onoga sto je moja greska zbog (ne)znanja presa Welger 41 je dobra.
Ako iko ima prirucnik za Welger AP 41 neka okaci, naravno dajem Pivo!!!
::namigivanje::
 
bubu koji su ti to surovi uslovi ekspolatacije sa presom sto klas izdrzava a welger ne
Bubu je napisao(la):
Hmmm...to sto pricate je relativna stvar! Ako niste videli CLAAS prese u radu onda nemojte da komentarisete!
WELGER je u Srbiji trend..kao sto je Belarus 82, ZMAJ prikolice, kombajn 142, IMT 539 i Golf II dizel.......................................ato ne mora da znaci da je to i najbolje!
Kod mene u selu ima preko 20 presa i samo nas par srecnih vlasnika CLAAS-ovih....vidjam sve pomenute modele WELGER-a u radu i isto tako vidim da retko koja izdrzi surove uslove exploatacije!
U dalju raspravu necu vise da zalazim dublje jer o5 svako zna sta je po njemu najbolje i sve je to vec stvar ukusa jer da nismo svi razliciti kao sto jesmo svet bi otisao u p.... m....
 
ma ajte ljudi za 100e mi dođe jednom godišnje serviser iz poljostroja odradi sve šta treba i nikakvih problema u sezoni dok je za welger 50e samo izlazak a delovi puno ::novac:: ::novac::
 
Pa evo na primer samo radi kao moj drugar nije bas i nije upucen u servisiranje i odrzavanje-on ni ne maze k'o sve i vozi koliko god 560 moze da izdrzi!
Ja odrzavam presu koliko je to moguce i vozim da mi je recimo uvek pun pik-ap i saltam dok traktoru ne postane tesko (70 KS ipak nije malo za presu) pa tako ceo dan u slami a bala psenicne slame 20-ak kg (nabijam do mere da se vile tesko zabodu u nju jer kod nas nemaju prodju lake i makar malo mekane bale) i tako 15 dana u sezoni po ceo dan baliranja! Svo koji su radili uslugu sa Welger presama su odustali od iste-pitam se zasto? Ima jedan covek kod mene u selu koji ima 71 i 630 pa kako se koja pokvari on kaci drugu ispravnu i tera dok se i ta ne pokvari pa opravlja a obe je on kupio nove!!!
Drugar koji je kupio novu 630 2002. godine mora svakih 20000 bala da menja neke zupcanike na vezacu i ne moze da koristi kanap koji hoce vec samo odredjene debljine jer sa ostalim brljavi i ako se presteluje...
Inace, ja moju presu servisiras sam, imam originalni katalog rezervnih delova i osnovni deo uputstva za servisiranje i odrzavanje...
 
Za one koji nisu upuceni u prese a po izlaganju ima ih dosta lifamova presa ima jedan od najboljih petljaca i vezaca na svetu RASPEL ja sam je kupio novu i prvu intercvenciju na vezacu imao sam posle 300000 bala ali opet nemoze po kvalitetu i teh. karakteristikama da budeni blizu presi Welger. Drugar je imao presu Clas 60 prodaoje i kupio Welger,Nikola je u pravu kod nas u selu ima presa svih proizvodjacai svi oni koji realno govore dele moje misljenje. :ppozdrav:
 
bubu i ja uglavnom kvarove radim sam ali ako je oko vezača za 100e mi se ne isplati da se zezam
 
Mico
svaka presa ima svoje prednosti a i mane.po meni je dobra svaka ako se redovno odrzava.ja sa mojom poljskom z-224 nenam nekih problema,kada sam je kupio remontovao sam je celu.i od tada nisam imao problema sa njom bilo je sitnica ali sve je to potrosni materijal.Sto bi se reklo svaki cigan svoga konja hvali, pa tako i mi.svako hvali ono sto ima.
 
mica967 je napisao(la):
Za one koji nisu upuceni u prese a po izlaganju ima ih dosta lifamova presa ima jedan od najboljih petljaca i vezaca na svetu RASPEL ja sam je kupio novu i prvu intercvenciju na vezacu imao sam posle 300000 bala ali opet nemoze po kvalitetu i teh. karakteristikama da budeni blizu presi Welger. Drugar je imao presu Clas 60 prodaoje i kupio Welger,Nikola je u pravu kod nas u selu ima presa svih proizvodjacai svi oni koji realno govore dele moje misljenje. :ppozdrav:
To je tačno-ja je imam od 99-e i samo sam menjao opruge za vraćanje vezača,radi sa svakim kanapom čak i onim za duvan
 
Svaka je presa dobra dok radi a kad počnu kvarovi onda :udri: Ranije sam rekao a sad da ponovim. Imam New holland 377, velika i jaka presa velikog učinka. Uvek je teram za nijansu sporije nego što bi mogla da ide. Bolje da ostanem sat duže u toku dana u sezoni nego da mi stoji dan,dva u kvaru.Bolje joj je malo ispod norme nego pun kapacitet pa da trpe svi delovi,lanci, lančanici, ležajevi...
Inače i na njoj su vezači kao i na Lifamovoj samo je drugačiji pogon i možda su malo razmaknutiji na osovini(širi je tunel) :ppozdrav:
 
Bubu@
Svo koji su radili uslugu sa Welger presama su odustali od iste-pitam se zasto?
Pre svega presa nije za svakoga.Ja promenio par komada prese,medu ostalog Clas Dominanta i Markant 60-ku i vratio se na Welger-pitam se zasto?
 
zike je napisao(la):
Sto bi se reklo svaki cigan svoga konja hvali, pa tako i mi.svako hvali ono sto ima.

Potpisujem! :D

@todor

Vezac od Poljostroja je toliko prost da mogu generalno 5 stvari da te zezaju i to ako znas otkrijes za par minuta kvar a ako imas delova isti otklonis za sat vremena maximum...

@tibor

Dominant je dobra presa ali nije za vijanje i usluge kao ni Poljostroj a i 60 nije daleko! Probaj Markant 52/55/65 pa ces uvideti razliku! Kada kupis jednu takvu presu kako treba vise neces imati potrebe da ih menjas svake godine!
 
bubu dosta ja znam oko vezača ali dok ja ne nađem delove ovako mi serviser donese sve delove što uglavnom propadnu i to za 100e sa rukama a u vezi usluga da se ne priča jer kod mene je 11god i ni sama nezna koliko je uslužno uradila jer skoro sav posao ja radim
 
Pa ako ona ne zna mozda ti znas? :haha: :D
Moze sa njom da se radi ali govorim da nije za vijanje zbog lanaca koji hoce da preskoce-mislim generalno na onaj za pogon vezaca sa reduktora!
Delovi vezaca se uvek drze u rezervi jer nikada ne znas sta moze u sezoni da se pokvari ma koliko presa bila spremna...
 
tibore to sto ti presujes ja to ni nesmatram za slamu.kad mozes od bale do bale da odspavas j...s ti tu slamu.
 
Nazad
Vrh