Balirka

Malko krpljenja
c1d783d0b3b5136c65e26bd17607e773.jpg


Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Sočim varijo?
Švajsovo ja i babo lektričnim ja, radom konjčarom pregrijavali brenerom zakopavali u pep'o da se ladi polako jebiga dobro ispalo


Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
To sam pretpostavljao, mislio sam s'kojom felom elektroda si "varijo"?
U praksi se pokazalo da celicni livovi bolje budu zavareni obicnom SG2 zicom u MAG postupku, od elektrolucnog postupka elektrodom NI98%
 
Moja greska! Mirosti je u pravu. Metal aktiv gas.... Da je inert bio bi argon... Ispravio sam.....
 
Rasprava je počela, i sami znate koliko opterećenje trpi ovaj deo na balirci, cak i deo koji je otpao služi da kanap preko njega sklizne sa petlića, iz mog iskustva bude ok dok opet presa ne preskoči fazu, pa klip dok lomi igle a one prolaze kroz ove ploče opet sve ne ODUVA.
Ima kod mene u radionici makar 3_4 ploče sa tudjih presa koje je neko nekad VARIJO
i radile su posao dugo vremena kasnije
Razmišljao sam da idem argoncom TIG ali nema potrebe, cak znam čoveka koji je to przio običnom zicom MIG i eno radi



Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
U svakom slucaju tacno je da nema nekih opterecenja pa i nema potrebe za nekim posebnim kvalitetom zavara, ja sam vise pitao zbog radi razmene iskustava, jer celicni liv je moguce zavariti na vise nacina, pa me je interesovao tvoj postupak. Ja sam zaseke koje je kanap napravio popunio sa CO2 i obrusio lamelastom brusnom plocom i ispalo je kao novo....
 
U svakom slucaju tacno je da nema nekih opterecenja pa i nema potrebe za nekim posebnim kvalitetom zavara, ja sam vise pitao zbog radi razmene iskustava, jer celicni liv je moguce zavariti na vise nacina, pa me je interesovao tvoj postupak. Ja sam zaseke koje je kanap napravio popunio sa CO2 i obrusio lamelastom brusnom plocom i ispalo je kao novo....
Vidi CO2 može dosta toga da uradi a zasekenod Manile obično popunim gus-nikl elektrodom lakše obraditi

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Jel kupovao neko igle u jusel-u gledam 24e+pdrv komad za markant 60 te bi trebale pasovati na POLJOSTROJ i svar je ko radi za njih koliko su kvalitetne?
U Ratkovu 40e komad
Botoš bas mnogo nesećam se tačno oko 65_70e komad
Odžaci nemaju bile su 70e par
Još mi one fale



Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Od Robije sam uzimao za Wehrmacht što bi reko moj pobratim nisam znao da ima za Claas i Komuninistkinju ?

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Dali neko iskustva sa balirkom IHC 430?
Drugar mi nudi u neku kompezaciju osrednje očuvanu, trenutno ispravnu, oko 80 godište. Interesuje me dali je to sve standardno i dali može biti problema sa delovima i održavanjem.
Uzeo bih za svoje potrebe, do 1000 bala godišnje, jer nemogu stići nikoga od dosadašnjih majstora kada meni treba..
 
Sve IHC masine se odlikuju visokim kvalitetom i dugotrajnoscu, tu mislim na sve od traktora, kombajna presa i svega sto je IHC napravio.
Ihc 430 je dobra presa, naslednik je modela 47B sa izvesnim poboljsanjima, ima dobar ucinak pravi dobre bale ne krivi lako se pogoni a sto se tice standarda, ako mislis na metricki sistem nista nije standardno sve je u incima ali nikakv to problem nije za par lezaja na njoj nadje se uvek bez problema ova ima svoje ihc vezace ali unapredjene sa pokretnim nozem za odsecanje kanapa i ako je fabricki jako je dugovecan i pouzdan. Delova ima naravno mala privreda kolko oces sve za vezace. Sto se tice zastite od loma odlicno je zasticena ima kocnicu za igle ima zastitu na vezacima na ubacivacu mase na zamajcu na glavnoj osovini, pogon do vezaca je preko zupcanika nema lanaca tj ima jedan koji pogoni pikap.tako da je mogucnos loma veoma mala i skoro se nikad ne desava. Klip je na lezajevima i ima jedan drveni klizac odozgo. Ima puza umesto dodavaca mase, ovakav sistem je kod JD i DF presa.E sad sve zavisi u kakvom je stanju ta koju gledas ima ih dosta koje su se naradile a ovaj model nisam siguran da je 80to godiste mislim da su malo stariji.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh