Balirka

Nije to leva mera.To je redovna mera samo je kod nas problem kada treba da se kupi nova guma u toj dimenziji koja košta od 9 do 12.000 dinara a polovnih dobrih nema pa se onda pribegava budženju i karabudženju.

Kako to druze mislis redovna mera???
mozda jeste za Claas i za prese,al inace normalna mera ti je 15" 16" bez trecina osmina petnaestina...
Nek je guma i 15 000,ne buni mene cena,ipak ta guma ima neki vek trajanja od par godina,ne kupuje se svaki dan,al da ja nadjem oridjidji felugu da nemoram i ja da karabudzim nesto jer to mi se bas i ne svidja osim u slucaju kada "nuzda zakon menja" tada opravdavam.

- - - - - - - - - -

Ima ja 2 gume sa felnama 8.50-12 za presu, ako nekog interesuje.

Послато са SM-J710F помоћу Тапатока

Sa kojih je to presa skinuto druze?
 
Kako to druze mislis redovna mera???
mozda jeste za Claas i za prese,al inace normalna mera ti je 15" 16" bez trecina osmina petnaestina...
Nek je guma i 15 000,ne buni mene cena,ipak ta guma ima neki vek trajanja od par godina,ne kupuje se svaki dan,al da ja nadjem oridjidji felugu da nemoram i ja da karabudzim nesto jer to mi se bas i ne svidja osim u slucaju kada "nuzda zakon menja" tada opravdavam.

- - - - - - - - - -



Sa kojih je to presa skinuto druze?
Sa Claasa.

Послато са SM-J710F помоћу Тапатока
 
Felne pasu.
A što se tiče 15.3 dimenzije, ti verovatno nisi čuo za nju, a to je standardna dimenzija za mnoge priključke. Ja je imam na djubretari, samoutovarnoj prikolici, cisterni, Dubravinoj prikolici, grajferu... Tako da je to poprilično standardna dimenzija.

Послато са SM-J710F помоћу Тапатока
 
Gume na markantu 41 su

lijeva 7,00-12-4pr
duva se na 2 bara

desna155 R 15
duva se na 3 bara

Tako stoji u original knjizi za claas markant 41 i 51, e sad da li je na 40 tako isto ne bih znao.
 
Normalna dimenzijaaaa
416e183d5c935ae2b672c8aa24798871.jpg


Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Ja sam kod mene nabacio 11.5/75-15.3 sa 14 platana.Evo nakon skoro 15 godina eksploatacije kao nova a u odnosu na 10/75 bila skuplja 2.000 dinara.
 
Ja sam stavio 235/75r16c koštala 2 crvene a ista visina kao 10/75r15,3
Felnu 16 uzeo u VAJSKU za 1 crvenu
E sad sam uzeo felne 16 da stavim na djubretaru, i ako su na njoj nove gume
A točkove sa djubretare prebacujem na 560 napred samo srca prepravim


Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Ja danas krpio "rucno" manju gumu na balirci, 6:50:16,nemam pajsere pa se snalazio sa kojekakvim srafcigerima... zakrpim krenem da namestam nazad i korisitio i kljesta da cupam srafcigere, ostalo jos malo da se namesti, kad nema mi kljesta :haha:, obrni okreni, pretumbam tocak cujem lupka nesto, kad ono zavrsile nekako unutra :haha::haha: , srecom sam uspeo da ih izvadim :osmeh: ....
 
Ti si kralj
Uzmi na vašaru dva polovna pajsera od 600_800mm
Isteši jedan bagremova klin da odlepiš gumu od felne
I eto ti vulkanizerskog alata
Još čekić 2_3kg


Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Danas sve prezvao niko nema kod nas ama nijedan dio.
Nez ko tu koga problem je jer je osovina fi 27 od 30 ima ništa krpat ce se
 
Znam zasto pitam od cega su igle ;-)

Kad su celicne ili od cega vec zato nagrabusi i nosac, gde su aluminijumske nema tih problema.Klip pokrivi igle i to je to.
Ovako kad opali u igle a one tvrde ode i nosac.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh