Balirka

Zna li neko kako se ovo desi? Veze normalno,ali tacno na sredinu uice nabije na ovaj vrih i pokida je.



 
Da ti nije potrosena ta usica pa da kanap sklizne i zakaci se.

Послато са SM-J700H уз помоћ Тапатока
 
Ovako nesto prvi put vidim, provjeri taj roscic, da nema usjecen kanal pri vrhu, i da li stoji pravilno, mora biti povijen na gore tako da donji kraj petljaca prolazi iznad njega u odstojanju od samo jednog milimetra. Provjeri i ovo sto Vladimir kaze, samo to nije nikakav skidac, nego pritiskivac kanapa, vidi civije na njemu jesu li citave, mada on obicno pravi problem druge vrste kada je ne ispravan.

- - - - - - - - - -

Ako budes povijao vrh roga na gore, slobodno zapni pajserom, ali polako i sa paznjom.
 
To je stara prica na claas, obicno se desava u slami, kocnice mase u tunelu ne odrade posao!! Kako klip ide nazad prema traktoru masa se vrati I naskoci, ili skrati rog I'll teraj brze

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
U odnosu na drugu stranu,taj rog je bio do 1 cm nizi. Sad sam ga pajserom podigao gore,isto kao i sa druge strane pa cemo da vidimo.
 
Treba da bude oko 17 mm of ploce do spica roga,
A u praksi treba da ostane 1mm izmedju glave peljaca I roga kad se petljac okrece
U odnosu na drugu stranu,taj rog je bio do 1 cm nizi. Sad sam ga pajserom podigao gore,isto kao i sa druge strane pa cemo da vidimo.

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
Jel zna neko,nekog majstora sto ispravlja nosace igala? poljostrojka je u pitanju....hvala unapred :)
 
Radi to deda Sveta iz Odzaka kad hoce I kome hoce
Pitaj poljometal
Ja sam Sam radio , pozajmio shablon u selu I uradio,
Zao mi sto nisam sebi napravio shablon,

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
To je stara prica na claas, obicno se desava u slami, kocnice mase u tunelu ne odrade posao!! Kako klip ide nazad prema traktoru masa se vrati I naskoci, ili skrati rog I'll teraj brze

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
Ti bi kod mene u selu mogao lepo da profitiras
Mnogi koji imaju klasove prese se u zadnje vreme pate sa njima, ima jedan majstor ali kozu skida, onda ljudima lakse da se muce nego da razmisljaju koliki ce ceh biti na kraju inace pre su jako lepo radile, nabalirale bala nema broja

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Ne moze odokativno, napisao sam ti gore, samo 1 mm izmedju vrha roga i donje strane petljaca. Povij ga gore i onda rucno okreci i gledaj da petljac prodje iznad roga tacno 1mm, ne vise, ne manje.

- - - - - - - - - -

Jel zna neko,nekog majstora sto ispravlja nosace igala? poljostrojka je u pitanju....hvala unapred :)
Jel' puno faso'vo nosac, imas li sliku, jesu li igle prezivjele?
 
Nazad
Vrh