Balirka

Ja ne znam sta se desava sa mojom presom. Seno i detelinu vezuje odlicno a sad u slami zeza desna strana. Vezuje ona i slamu ali kad uhvatis balu za konce desni se razveze ili se razveze dok pada na zemlju. Sta bi moglo biti problem, dotegao sam kljun i drzac kanapa ali i dalje se desava isto. Presa je Claas markant 50.
 
Držač kanapa te muči.Seno i detelina se ne stežu koliko slama pa može da ide dok kod slame izvlači vezivo iz držača kanapa jer ne može da ga zadrži dovoljno.
 
A kod mene opet NH presa, slamu stegne do te mjere da jedva hvatas za spagu i ide bez problema.. vintovi raspusteni a nabijeno extra. A sijeno kada radim kada stegnem hoce da razveze mi lijevu samo, i to cvor ostaje na spagi iz drzaca.. odmah razveze u tunelu, rijetko pri izlasku iz tunela.. desna ne odveze ni jednu, a isto podeseno..
 
fctziw.jpg

2nv79so.jpg

5zjuiu.jpg

2zdnntx.jpg

2re2jhv.jpg

23w67tz.jpg
 
Moze li neko u kratkim crtama da mi objasni kako da,ako ja to mogu uopste,da zamenim petljac na Rs vezacu(NH presa).Zajeo se dosta vrh,gde skidac treba da lize i ne skida konac kako treba.Nema drugo resenje nego petljac da promenim.
 
Vladimire imaš na zupčaniku na osovini od petljaca izmedju zuba rascepku, nju izbiješ i osovina ide dole. Odvijes sraf kljuc 17 da možeš celu stranu vezača da podigneš na gore da možeš osovinu sa kljunom da izvadiš, isto na kljunu rascepka i to je to
 
Mozda je dovoljno samo kljun zameniti..to je nekih 10e,ako ima civiju..john deere recimo nemaju civiju pa mora ceo petljac a on je 40 50e..ja sam menjao kljun bez da vadim petljac napolje..treba dva minuta posla..podignes ceo vezac na gore(ima sraf u donjem desnom uglu koji skines) i ide lako..
 
Jasno mi je sta treba da uradim,samo nisam zapazio da ima ta civija,ali pogledacu bolje.
Svi sto prodaju delove kljun ide zajedno sa osovinom,tako da mora da se kupi zajedno.
 
Ja sam mijenjo samo kljun. Ocisti samo bolje zupcanik pa ces ga vidjet, a zamjenom kljuna samo dibijas bolji ugao i lakse spaga sleti s petljaca, mada i zamjena svega nije greska
 
Ja kljun nisam menjao vec 10 godina ni petljace u opste. Na svakih 30 000 bala stvori se malo ulubljenje na njemu od spage. Navarim to mesto i smirglu na brusilicu i ko novo napravim ravno i glatko .

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Moj Claas ove godine bolje radi na tip 320.Inace najvise koristim slovenacki Tornado.Inace,do sada je radila na tip 500 pa tip 400(kanap) a sad vidim da blje ide na 320.Da li da menjam nesto od delova ili...?:sta::ppozdrav:

- - - - - - - - - -

E da....zaboravio sam.Pukla mi opruga na resetki iznad pik ap uredjaja(zadrzavac mase).Nalazi se sa desne(spoljne)strane pikapa-a.Gde to ima da se kupi?
 
Treba da promeniš držače kanapa ili da pokušaš da ih dotegneš.Ne isplati se raditi sa tipom 320 jer košta isto ali dosta manje bala izađe iz kilograma.Za potreban deo vidi kod Roberta u Apro Met-u.
 
Nazad
Vrh