Balirka

Jel zna neko,nekog majstora sto ispravlja nosace igala? poljostrojka je u pitanju....hvala unapred :)
Deda Sveta iz Odzaka juce je drugu ustelovao presu stim sto mu je drugar oterao pred kucu,a sada ima i pomocnika nekog coveka sto je bio majstor u Poljostroju pa zajedno rade.Ujutro otisao u podne je vec bio gotov i stigao da nastancuje jos 400bala.
 
Zasto mi kida kanap odmah iza cvora, ne desava se cesto ali nervira me kad vidim prosutu balu? Rs vezac.
Proveri da li je hrapava površina kanala na skidaču čvora /lastin rep/ ako ti je neki4 cm od čvora onda imaš zareze na dodavaču kanapa.

- - - - - - - - - -

molio bih za pomoć, imam presu mf 124 i u poslednje vreme me zeza jedna strana kanapa.Primetio sam da je kanap odsecen preblizo cvora i da cvor nekako nije stegnut pa se jednostavno odveze, molio bih poznavaoce mf prese i sve dobre ljude za pomoć da mi kaze sta da radim i kako to da sredim, unapred hvala.
S obzirom na konstrukciju kukaste glave vezača MF 124 proveri da li ti vrh jezička dodiruje dno kanala kukaste glave.Ako ostaje otvoren onda je normalno da ti je mašna labava i krajevi kraći jer nisu oni manje odsečeni nego su se izvukli iz kukaste glave.Proveri čivije na gornjem zupčaniku i rolnicu jezička.Moguće da se iskrivila igla koja pritiska jezičak pa ga ne može potisnuti da zatvori na nulu.
 
Sto davno rece jedan komsija, presa je I JED I MED, ni brzih para Ni skupljeg kvara!!!
Juce sam terao poljostroj kao tudju, zitna slama kosio LEXION 450 otkosi ko planina, siri od pick up_a a visoki do ceslja na pick up_u,
Ide BABETINA ko grom uradi 750 bala za 3h Ferguson otresa dimi ko ciglana Al ide, gde se izasrao LEXION ide oko 7_12 bala u mestu
Danas odem da uradim ovsenu slamu I BELAJ!!!!! BAS BELAJ , njiva je nekad bila smetliste I'ma svasta u njoj, uhvatim ciglu u gomili slame u nju udare dodavacke vile I otkinu sva tri sigurnosna srafa, I otkinu zadnje kuciste kolenaste osovine gde je umesto caure ubacen lezaj S 207
Resim to na njivi nekako samo da zavrsim I ono opet pick up unese smotiljak paljene zice to se zabije u klip u kanale za igle, igla krene podigne zicu petljac ke uhvati, uhvati je I drzac manile igla se iskrivi
EJ ZIVOTE VARALICE!!!
Kljun iskrivljen
Igla kriva
Kuciste otkinuto
Pecurka drzaca izbrazdana!!!
Sreca pa sam odma skonto da se nesto desava zvuk je bio porazavajuci
Sreca sve se dalo resiti do veceras,
Sutra radim detelinu a u nedelju opet iza LEXIONA u slamu jos mozda 500_700 bala
Bale slame prodajemo po 50din pred kucu I ide hvala Bogu
Prodao sam do sada 1500 I Ima jos poruceno


Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
Moj stric tu u selu ima poljostrojku bacena, zarasla u travu, on tvrdi da je losa, licno se nisam susretao sa ti presama i ne znam kako rade, po tvojoj prici vidim da si i vise nego prezadovoljan na nju

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Moj stric tu u selu ima poljostrojku bacena, zarasla u travu, on tvrdi da je losa, licno se nisam susretao sa ti presama i ne znam kako rade, po tvojoj prici vidim da si i vise nego prezadovoljan na nju

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
Druze ako je u zivotu pusti mi stricev broj
Licenca je Class Dominant
Ove matore ko moja su odlicne a ni mladje nisu mnogo losije,
Veli pick up 160cm dobro guta po tri dodavacka prsta na vilama, velika bala odlicno ako sebi radis, na svakih 100 njenih bude 130 bala od markant 40
Znaci kad platis utovar 15din po bali u plusu si 4din po bali
Za grejanje idem duzinu bala 90-95cm

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
Kolege kako se steluje korak vila i klipa kod welgerica ? Konkretno 45 Pukao kardan od reduktora do vila. Dali ima neko tacno podesavanje ili je ono kad prodje klip nazad vile idu u tunel\?
 
Uglavnom klip ide nazad odmah posle njega vile ulaze, ako hoces snimicu ti kod mene da vidis koliko od prilike

Evo sad sam ti slikao tacno da ne razmisljas puno

Klip u dmt , i ovo ti je rastojanje vila

Sent from my Redmi Note 4 using Tapadjoka :)
ff7fcfab03347476eefdb76a4e3446c2.jpg
520a4232a3840efb36ad548b52364134.jpg
 
Za jedno manje domacinstvo do 15 grla stoke dal da gledam balirku il samoutovarnu prikolicu.Sjenike imam zgodne za ubacivat sijeno u refuzi a mogao bi u toj razlici izmedu balirke i samoutovarne da produzim jos sjenik ako bude trebalo
 
Moj savjet je da uzmes manju balirku laganiju da moze fergo da je vuce.Znam da te muci snaga traktora pa mozes da radis dok ne kupis jaci traktor.Samoutovna jest jeftinija al opet ti je problem kad hranis stoku sa rifuzom samo donosenje hrane.
 
Kolega je ima pa je prezadovoljan sa njom i ova moja odma ...sto ne vidis koliko su..mozel nas traktor..sta vele ljudi.Prednos bi mi bila sto mogu na njivu ic sam za sijena
 
Kod nas se samoutovarne koriste za zelenu masu, I u jesen za sojinu slamu I kukuruzovinu, jel ona skruni seno, (lucerku)
Meni bi trebala samoutovarna, moracu nabaviti

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
Kad bi vam rekao da je kod nas iz susednog sela prodata ista takva za 3000 eur nebi mi verovali , tacno sam se iznervirao kad sam cuo.A vredi duplo vise

Sent from my Redmi Note 4 using Tapadjoka :)
 
Za koju presu odgovara ova igla? Stoji u supi vec par godina, znan samo da nije ta new holand. Prodao bih je ako nekome treba.
92040d815f3eb2d8d4d27abda00bc593.jpg
fc9d37aba45b12950c587156f48f98b7.jpg
31e84fc43396bb8318f94d15e04f070f.jpg


Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
 
QWhyA.jpg
Kolege kako se steluje korak vila i klipa kod welgerica ? Konkretno 45 Pukao kardan od reduktora do vila. Dali ima neko tacno podesavanje ili je ono kad prodje klip nazad vile idu u tunel\?
Ovih 5-10 mm je od centra pozicije 6 /Mazalice/ do ruba ali prema dole.U tom položaju klipa postavi prvi dodavač kao na slici.Mislim da je sve jasno.

- - - - - - - - - -

Kolege kako se steluje korak vila i klipa kod welgerica ? Konkretno 45 Pukao kardan od reduktora do vila. Dali ima neko tacno podesavanje ili je ono kad prodje klip nazad vile idu u tunel\?
QWZQC.jpg


- - - - - - - - - -

Za koju presu odgovara ova igla? Stoji u supi vec par godina, znan samo da nije ta new holand. Prodao bih je ako nekome treba.
92040d815f3eb2d8d4d27abda00bc593.jpg
fc9d37aba45b12950c587156f48f98b7.jpg
31e84fc43396bb8318f94d15e04f070f.jpg


Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
Nisam siguran ali mislim da je claas bautz 410.Claas balirka sa RS vezačima.
rupe su 13.5 i 10 mm
od rupe 13.5 do rolnice treba biti 560 mm ako je 620 onda je od claas bautz 460
 
Nazad
Vrh