Balirka

Isto welger samo ja preferiram stari tip :) ( licne predrasude)

Na novom tipu me nervira disk lako puca ako ne stanete na vreme jer ima slabu tacku.

Slaba tacka mu je gde je seger sto ga drzi za telo , i sad ako vam se desi da namota par puta oko petljaca i ne stanete na vreme spaga se zategne napravi pritisak preko petljaca i malog zupcanika na disk i jednostavno pukne tu gde je urezano za seger.Video kod drugih na novim tipovima gde puca (nije to cesto ali zna da se desi, ko vodi racuna nece mu se desiti nikad)

Na starom tipu je jedina mana jer ide telo direktno na osovinu bez lezajeva i icega , ali eto jos trci 40 god.




Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Imam prijatelja koji ima firmu za servis presa. Za Welgera kaze previse su mekane. Imao sam John Deere 5 godina ( jos je kod mene) nikad nisam imao problema sa njom. Ali mi je uvijek govorio kad budes mijenjao presu, kupices sebi Gallignania, da vidis sta je kraljica medju presama..
 
Imam prijatelja koji ima firmu za servis presa. Za Welgera kaze previse su mekane. Imao sam John Deere 5 godina ( jos je kod mene) nikad nisam imao problema sa njom. Ali mi je uvijek govorio kad budes mijenjao presu, kupices sebi Gallignania, da vidis sta je kraljica medju presama..
Definisi mekane?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Kod nas ima 3 komada 61 i jedna 63.Sve imaju novi tip vezača i nikome još nije pukao disk a naradile su se pošteno.

- - - - - - - - - -

Tole držač kanapa ti je problem.Probaj da ga dotegneš za po pola kruga dok ne dobiješ da drži i ne pušta kanap.
 
Tako je drzac kanapa naj verovatnije.

Prvo skini oprugu i gibanj pa otpeci konus da vidis ima li ostataka spage unutra da sprecavaju konus da stisne.( u vrhu konusa bude sitnih niti ako je pretegnut drzac pa nadrobi)

Drugo , prekontrolisi da ti nije pretegnut zatezac spage ( ona dva srafica) i da se nije usekla gde u one oci kroz koje ide.

Ako je sve to ok onda drzac potrosen, treba drugi.

Mozes debljom spagom ici dok ne pocne opet brljati.



Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Imam prijatelja koji ima firmu za servis presa. Za Welgera kaze previse su mekane. Imao sam John Deere 5 godina ( jos je kod mene) nikad nisam imao problema sa njom. Ali mi je uvijek govorio kad budes mijenjao presu, kupices sebi Gallignania, da vidis sta je kraljica medju presama..
Ja imam somecu tj galiganija kod mene je punih 7 godina ta je navezala bala za celu zemaljsku kuglu u precniku ali ni jedan deo za nju nije u standardu sve je licenca RS vezaca ali sve po neki milimetar drugacije...e to me nervira...
 

koliko sam uspeo da vidim kanap spadne sa drzaca <Zaokruzeni plavim> pre nego se napravi duzina bale pa petljac hvata samo jednu stranu, a sto se tice konusa zatezao sam ga dok ne pocne da kuslja kanap i pravi paucinu i otpustao malte ne do kraja ,bilo je isto. E da , nisam rekao da se to desava sam0 na jednoj strani.
 
Oni polumjeseci kad gurnes rukom (ekscentar ih pokrece na osovini petljaca) da li su u istom polozaju, odnosno da li drze spagu dok je kljun ne pokupi. Takodje provjeri da li spaga ne zapnje kad je vuces ili ide pre lagano, potrosene vodilice itd.

Takodje ono sto si zaokruzio izgleda da je spaga napravila kanal od dolje, mozda treba navariti i poravnati.

Imas servisno uputstvo za sve welger prese na americkom sajtu ali je na njemackom i engleskom ima i za 45 ticu.
 
Zs 45-icu na engleskom, ima sve kako se namjesta vezac, slike su kopija sa papirnog izdanja , pa malo treba bolji ekran. Da ne bude zabune welger je pravio petljace i sa zicom pa u uputstvu imate i njih , ali pise vam "wire" ....

https://www.lely-forage.com/wp-cont...119 - AP 45 BA eng 02.71 from 1119.00.601.pdf

Za sve prese za kockaste bale welger/lely uputstva i katalozi https://www.lely-forage.com/wp-content/uploads/technical-documents/Pressen_Baler/AP/

Za sve welger rolo balirke isto uputstva i katalozi djelova

fiksna komora https://www.lely-forage.com/wp-cont...ts/Pressen_Baler/RP Festkammer_Fixed Chamber/

varijabilna komora https://www.lely-forage.com/wp-content/uploads/technical-documents/Pressen_Baler/RP Variabel/

Ispred brojeva ide RP , malo se sporije ucitavaju PDF , kad ucitate snimite.
 

koliko sam uspeo da vidim kanap spadne sa drzaca <Zaokruzeni plavim> pre nego se napravi duzina bale pa petljac hvata samo jednu stranu, a sto se tice konusa zatezao sam ga dok ne pocne da kuslja kanap i pravi paucinu i otpustao malte ne do kraja ,bilo je isto. E da , nisam rekao da se to desava sam0 na jednoj strani.
Moze taj drzac da sa navari i obradi,proveri kolka ti je i cvrsta ta zica[usmrivac kanapa se zove] ako je do nje skokni do mene imam rezervnu ,mene ona bila zezala.
 
Da ne bude zabune slika je danerova,a ja sam uzeo< novu> plocu sa sve polumesecom a problem je ostao dok nisam promenio debljinu i firmu kanapa,terao sam makedonski 500
pa stavio slovenacki 320
 
Ako spada sa toga sto si zaokruzio trebas dotegnuti zatezace spage jer ti je verovatno labavo i ne stoje zategnuti preko toga,i onda se provuce pored zice.

Ako ti izgleda ovako kao na slici to je drzac kanapa ( konusni)



59568e93528960fb3b95d224220e9f5d.jpg


Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Topalovicu sta je konkretno drugacije kod someke u odnosu na standardni rs? Jesi li sta menjao na vezacima?
Skidac kanapa je drugaciji...tj ima drugaci ugao...neki Galiani ima paljenje na disku vezaca pa i diskovi neodgovaraju od RS...A opet vidjao sam Ama ima isti sistem kao Someca i Galigani.Telo vezaca i osovina je na 30mm i jos neke sitnice...
 
Na mom new Holand je isto bilo nešto Tanja osovina petljača, pa je glavom platila cev od usisivača
Al je selo ko mama na tatu
Muke moje
Kupim je sa slomljenim petljačem komplet kućište puklo i fale delovi , inače bi ga zavario
Dobijem drugo u nekoj šemi kad veći prečnik oko 2mm i udjem u kuću na komp da goooglam kad usput vidim Siemens usisivač
Tako sam je i prodao mater joj njenu
A u reduktoru navarivali zube
Igle pravili, pokupimo sve stare i izlomljene po selu i udri pravi PITU OD GOVANA


Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Nazad
Vrh