Balirka

Zato tulaj treba grabiti isključivo sa težih zemljišta tipa ritova i slično jer tamo nema prašine a i kad je suša tamo kukuruz ne pregori pa ga stoka radije jede:ppozdrav:
 
I kad se skuplja kukuruzovina nema prevrtanja otkosa vec nabaciti jedan na drugi u dva prohoda,a ne kao pre neki dan jedan kod mene isprevrtao otkose majko sveta dva puta nam presa ustopala u njegovoj kukuruzovini koliko zemlje,prasine i dzombi je nabio.Njiva cista nema liske na njoj izmedju otkosa moglo bi se odma sejati.
 
Tako je meni jedan ograbio.Nije znao kako i ja mu kažem odeš i vratiš bez prevrtanja.Kada sam stigao na njivu otkosi k'o kuća nema šanse da ih preskočiš,prva spora na kvačilo i ne vredi,ne možeš mrdnuti.
 
Na balirki Sipma z224 mi je otišao ležaj osovine koju pokreće kardan, iza zamajca, u kućištu pogonskog dela prese. Pokušao sam da izvučem kućište u kom je ležaj ali bezuspešno. Probao sam sve što mi je palo na pamet ali neće da izađe, verovatno da ni ne može da se izvuče napolje, nisam siguran. Hteo sam da probam nešto sa kontra strane tog kućišta ali ne znam kako da skinem velike ploče u kućištu pogonskog dela. Da li neko ima ideju kako bih mogao da skinem te ploče ili da izvučem kućište u kom se nalazi ležaj? Postaviću slike jer mi objašnjavanje ne ide nikako.

Sent from my Pixel XL using Tapatalk
 
To su ti tačnije konusno tanjirasti par.Kućište ne možeš izvući napolje jer mu ne dozvoljava konusni zupčanik.Prvo moraš skinuti tanjirasti zupčanik(slika 2)i time osloboditi konusni i kućište.
 
Matiću, hvala ti na rešenju misterije :) Pretpostavljam da da bih skinuo te ploče treba da izbijem ove štiftove na njima?
 
Moraju se izbiti a čini mi se da dole mora ići i poluga(ruka)sa suprotne strane jer sigurno i ona drži sve to pa neće dole.Samo oprezno da ne padne na nogu pošto je to jako teško.
 
Где се на преси клас маркант може видети које је годиште, на плочици пише маса и серијски број али не и годиште.
 
Као и на ауту права километража

Послато са Леново К6 Ноте уз помоћ плуга
 
I to ne mora da bude tacno .
Kod mene velika felga 82 godiste a mala 79.
I za balirku je najmanje vazno godiste.
 
Na balirki Sipma z224 mi je otišao ležaj osovine koju pokreće kardan, iza zamajca, u kućištu pogonskog dela prese. Pokušao sam da izvučem kućište u kom je ležaj ali bezuspešno. Probao sam sve što mi je palo na pamet ali neće da izađe, verovatno da ni ne može da se izvuče napolje, nisam siguran. Hteo sam da probam nešto sa kontra strane tog kućišta ali ne znam kako da skinem velike ploče u kućištu pogonskog dela. Da li neko ima ideju kako bih mogao da skinem te ploče ili da izvučem kućište u kom se nalazi ležaj? Postaviću slike jer mi objašnjavanje ne ide nikako.

Sent from my Pixel XL using Tapatalk
Taj deo se skida u sklopu.Naravno bez zamajca.i tako isto se vraća u sklopu jer je poenta da se ležajevi/30210 i 31313/ zamene napolju i stegnu na propisani moment ili da nemaju zazora pa tek onda se vraća truba u reduktor.Zategnu se dva nasuprotna vijka M12 pa se rukom proba da nema sklop zazora.Ako ima truba se vadi nazad pa se skida podmetač i ponovo vraća i steže sve dok se zazor ne izgubi a da se pritom reduktor lagano vrti bez zatrzavanja.Kad je već rastavljeno najbolje je da promeniš ležajeve na vratilu tanjirastog zupčanika /30219/.Inače prednji ležaj/30210/ hoće da ode jer ostaje bez ulja kada je presa prikačena za traktor tako da je prednji kraj puno višlji u odnosu na horizontalu.Nadam se da je pomoglo.
 
Nazad
Vrh