Balirka

Od nene iz indjije koji sam god deo uzeo nista nije knap,sve je trebalo dodatno obradjivati,razbusivati rupe itd.

A to sto "neko" sudi presi jer za nju ima kupiti rezervnih delova je ni manje ni vise nego debilno!!!

Delove ce raditi za prese kojih ima najvise na trzistu jer im se isplati.

Sve su to prese 20-30-40 godina i polako krece menjanje delova jer je posle toliko godina rada istroseno.Nista nije vecno


Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Opet, osim welgera.
 
Od nene iz indjije koji sam god deo uzeo nista nije knap,sve je trebalo dodatno obradjivati,razbusivati rupe itd.

A to sto "neko" sudi presi jer za nju ima kupiti rezervnih delova je ni manje ni vise nego debilno!!!

Delove ce raditi za prese kojih ima najvise na trzistu jer im se isplati.

Sve su to prese 20-30-40 godina i polako krece menjanje delova jer je posle toliko godina rada istroseno.Nista nije vecno


Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Isto iskustvo. Od Nene osim sto se moralo prepravljati rupe i materijali su jako jako loši. Da ne pominjem samo ležajeve klipa naopako ljudi nipošto to ne uzimajte!!

Botos je bezobrazno skup ali donekle i opravdava kvalitetom i želi da izadje u susret u najkraćem roku. Kod Robike smo skoro pazarili prvi put


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ležajeve klipa uzimajte kod Jašo Mihala u S.Pazovi.15 evra je komad za 61,idu već 3 sezone kod mene.Ostalo gde ko hoće ali bih preporučio Robiku tj.Apromet.
 
Ležajeve klipa uzimajte kod Jašo Mihala u S.Pazovi.15 evra je komad za 61,idu već 3 sezone kod mene.Ostalo gde ko hoće ali bih preporučio Robiku tj.Apromet.
Ja sam kod robike uzimao lezajeve klipa ,20e komad( donje sam menjao gornji su mi jos fabricki)

Trce vec oko 160.000 bala

Kad sam ih menjao skidao fabricke jer su se toliko potrosili da je klip poceo cesati od tunel.


Fabricki ima dodatnu metalnu kosuljicu sa spoljne strane bas je uradjen bruka ali mu je i cena verovatno takva.



Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Jel rodila kod tog tvog trgovca dobro kajsija? Izgleda rakija nije dovoljno odstojala. Koriste ljudi ovdje svakakve termine ali ovaj "kereca glava" je :svinja:

Dao sam link za welgerove kataloge i uputstva ,tamo pise da se ta "kereca glava" zove vezac ili petljac a ono pod brojem 19 je drzac kanapa.

Proizvodjac je pokusao dati imena po funkciji koju rade.


Nema potrebe za citiranjem slika!Ubuduće delim opomene.
 
Poslednja izmena od urednika:
Ja kupio u res tradeu nekadašnjem,ležajeve klipa za jd,tri komada 180e...skupi brate,al bi trebalo da su original.... trče ko novi još uvek
 
stage-data.jpg
Ipak liči ...
 
Nisu ni skupi kad traju preko 20 godina, pa i vise.
Sad jedno pitanje, smijem screenshot nesto sa drugog foruma pa da postavim sliku ovdje?
 
Nije losa. Nekih 10ak godina kod mene bez nekih znacajnijih kvarova. Ima neke stvari koje mi se ne svidjaju ali eto sta je tu je. U kombinaciji s 85 KS mora gutat :osmeh:
 
Ti ako imas neku presu doteraj na crtu, da vidimo cija ce brze i bez odresene bale, ako nemas ili ne smes onda PSSST!!!!!

Lako je biti pametan na forumu i podjebavati preko tastature!!!!!






Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Koliko vidim Niko na forumu trenutno nema sposobniju presu od tebe, tako da necu dalje komentarisati sa tobom na ovu temu. Ti prosipaj I dalje pamet a mi cemo da ucimo. Izvinjavam se moderator ima za off.
 
Ti ako imas neku presu doteraj na crtu, da vidimo cija ce brze i bez odresene bale, ako nemas ili ne smes onda PSSST!!!!!

Lako je biti pametan na forumu i podjebavati preko tastature!!!!!

Imam gotovo novu i vecu presu od tebe, ali po tvojoj prici ispade da tvoja leti po njivi. Posto se lako primas, evo malo procitaj...
Imam prijatelja koji ima firmu za remont presa, isto tvrdi sto i ovaj.
 
@ Vladj care ne skreci sa teme nego doteraj ako smes!!!

@same ,ne interesuje me ko ima vecu,brzu jer ih ima naravno , ko ima firmu za popravke presa itd.

Majstor mi nikad u zivotu nije usao u dvoriste i nece!!!

Ja pricam iz iskustva od 16 godina sa njom i 700-800.000 bala koje je nacukala.

Svaka susa na forumu misli da je kompetentna soliti mi pamet o presama i zato puknem.Popuju mi tu a majstor im u dvoriste dolazi!!!( cast izuzetcima koji su u materiji).

Nigde neki strucan post nisam procitao da me natera da se zamislim,Samo palijanja ciji je duzi!

Mozda moji postovi deluju pristrasno ali to je zato sto sam odusevljen masinom.

Al sta znam ja, ja sam amater za sve vas!

Krpite,jebavajte patite se i dalje.

Ako nekom zatreba neki savet oko welgera tu sam!

Za sve cinicne i zeljne podjebavanja - Boze baci ciglu i budi precizan!

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh