Balirka

Sve sam razumeo osim dela u kome kazes da skinem dva viljka na pogonskom zupcaniku....nije mi jasno na koji zupcanik mislis i nesto se ne secam da sam video te viljke?
 
Trebalo bi da bude na lancaniku koji pokrece bas taj lanac koji se pokidao pogresno sam napisao zupcanik a mislio sam lancanik dva vijka i na ploci na kojoj je on zasrafljen imas vise rupa za pomeranje pre ili kasnije
 
Aha....pogledacu ali nesto nisam siguran jer su na tom snopu jos dva lancanika....ukupno 3 a ovaj koji pokrece vezace je u sredini.... inace hvala ti puno, mnogo si mi pomogao.
 
Aha....pogledacu ali nesto nisam siguran jer su na tom snopu jos dva lancanika....ukupno 3 a ovaj koji pokrece vezace je u sredini.... inace hvala ti puno, mnogo si mi pomogao.

Bas tako ovaj je u sredini i na njemu bi trebalo biti ovih rupa i dva vijka jedan naspram drugog sve ovo mozes probati i dez skidanja ovih vijaka pa onda kasnije kad dotezes lanac ako se razdesilo na njima podesis, ovo sto smo sve pisali vazi samo ako je sve ispravljeno i vraceno na svoje mesto posle loma.
 
Poslednja izmena:
Sta mislite za j.der 214 t kupio bih za potrebe oko 1200 bala godisnje.Znam da je starije proizvodnje ali jbg.
 
Neznam za te novce mogla i se uzeti i bolja presa , barem kod. Stala je potražanja, narod iseli, a placevi imaju dosata uvezene robe
 
qhRwKPh.jpg

XDbN0ss.jpg

IKUlH29.jpg

Jutros uspešno zamenjena opruga.Ništa bez grejanja,alata za kajle i co2 aparata.Posao od 10 minuta kada se zna postupak koji mi naravno nismo znali do jutros. :osmeh: :haha:
 
Ja sam je skinuo bez grejanja i bez alata lagano, prvi put skidana od kad je prese.

uzeo cev isekao zljeb debljine kajle nabio na kajlu, zavario sa utp, navario na cev nesto da mogu cekicem mlaviti.Posle 3-4 udarca ispala.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Danas sam imao problem sa presom, upitanju je dzondir CB300, balirao sam slamu nije bila velika masa i samo su u jednom trenutku pukli safovi koji drze lamelu.
Odmah sam se zaustavio, gledao nije upao nikakav metal, niti se neka kocnica aktivirala samo je odjednom puklo svih 6 safova koji su je drzali.
Odmah posle toga sam sve rasturio i zamenio safove, vratio sam se u njivu da zavrsim, izbalirao sam jos 10-tak bala nije bilo problema.
Pa sam se pitao zna li neko u cemu je problem?
I dali od ona tri pipka treba samo jedan da pokrece zamajac ili sva tri istovremeno?
37f35723e984ca5a73beaf4028b78cdd.jpg
000a09329723e8b742317fd373e505a3.jpg
a370516898985945238b9bb3dcdf3100.jpg
60bfb03981db41cd3d345a128b4d475d.jpg
41514e525036749cd4721e75ccc0321d.jpg
2bbebbc92414585ec43bc8b2a2bc962b.jpg


Poslato sa ALE-L21 pomoću Tapatoka
 
Kada sam je vratio, i kako krenem polako da okrecem vuce samo donji, e sada moguce da kada se upali presa da pri vecim brzinama uzupce sva tri?

Poslato sa ALE-L21 pomoću Tapatoka
 
Mozda ih nebi bilo lose poravnati, moraju svi ravnomerno vuci, mozda je taj jedan najduzi pa ostali nmg dohvatiti.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Na new holand 295 desi mi se da izbalira 10 bala normalno i onda jednu dve ne veze. Gledam na te vezane bale zadnje dve tri koje su vezani jedan cvor na kanapu je manji od drugog. Onda kada krene nekoliko bala posle nevezene isti su cvorovi pa onda opet sve u krug. Sta moze da bude problem. Kanap ide lako, nije umrsen nigde.

Послато са Redmi 6A помоћу Тапатока
 
Lose sam objasnio.
Sva tri su iste duzine, ali kada se postavi na svoje mesto i kada ja polako okrecem vuce uvek onaj donji, ali mozda kada je pokrecem preko kardana inercija ponese i preostala dva koja su gore pa se uzupce i oni?
Ne znam bolje da objasnimm

Poslato sa ALE-L21 pomoću Tapatoka
 
Nazad
Vrh