Letovanje 2019

Taj deo Sitonije, Vurvuru, je po meni najlosiji deo Sitonije. Imaju onu plazu Kardi za decu, ali je generalno prljava u puna trave po obali. Lepa je tu ona Fava, ako se dobro secam. Jesi li obisao drugu stranu ostrva? Lagomandra je i za decu i nas matore majka mara.
Lagomandra je dobra jedino zbog hlada,a bolje od nje su kovia i kalogrija sa te strane
 
Prijatelji koji letuju kada i mi imaju gumenjak tako koristimo to max da odemo preko puta VurVura na plaze na ostrvu. Lagomadra je ok, ali zna da bude guzva ,narocito vikendom kada su i Grci tu. Sa malom decom od 5 i godinu ipo dana proslo leto nesto nisam ima zelje da palim kola da odlazim na druge plaze. Tih dve nedelje stvarno pokusavam da se i odmorim koliko je to moguce pored klinaca i zene jedino sto zna da smeta jeste da nekad vetar ubija koliko zna da duva . Meni i nesmeta ali zena nikako nepodnosi , e tada palim kola pa oravac druga strana Sitonije.

Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Meni je muka od voznje,zamrzeo sam volan.Radim to od 92 i sad mi je postao problem i po Vojvodini kad moram da vozim.HR more je oko 550km od moje kuce i autoputem tamo sam za 7 sati.Imam drugaricu udala se na Kritu ali nikako da se odlucim da tamo otputujem.Imam i odlicnig prijatelja tamo na Kritu drzi prodavnice.Jbg.ali nema volje da toliko dugo putujem zbog je.ene slane vode.HR mi se svidja zbog blizine i velikih kilometara uredjenih biciklistickih staza.Ove godine mi je plan da se vozam biciGlom po ostrvima,naravno uzpomoc trajekta

Salim se. Vremenom se covek zasiti,pogotovo ko puno prelazi km. Hrvatska obala je prelepa,svratio sam letos u povratku sa letovanja u Peroj kod Pule,tamo mi je brat letovao,pa sam malo procunjao Istrom.
 
Mlad bračni par na selu pakuje se za put, rešili da idu na more... deda, najstarija generacija u kući, to gleda, pa pita svog sina, mladoženjinog oca... kaže: "Jel bre, gde će ovi? Što pakuju stvari?". Sin mu kaže: "Pa spremaju se deca, idu na more..."
A deda će na to: "A koga mi to imamo na moru...???" :haha:
 
Kakav je Nei Pori sto se tice cistine plaza i mora ?? Par njih mi je preporucilo Nei Pori za letovanje sa malim detetom zbog plicaka a i za odmor. Rekose mi je mesto prilicno mirnije u odnosu na Paraliju i mesta na Kasandri popularnih kod nasih turista.
Posto sam zadnjih godina obilazio regiju oko Stavrosa i Kasandru malo bih promenio. Voleo bih Pargu ali mi se iskreno ne vozi toliko.

Mada jos uvek razmisljam da li cu na leto na more ili mozda 10tak dana u EU da obidjem neke zenine rodjake i par drugara
 
Nije lose Neo Pori sa malom decom (3 , 6 godina molji )(mi bili prosle godina pocetak avgusta i ove godina navratimo )pesak , siroka i dugacak plaza dugo je plitko , oko 24 sata se utisa muzika i zatvorise jako puno taverna i ostalo, cistina ... za 10 dana bili tamo jeda n put ocitili sa traktorom plazu ,

, i sto me uhvatilo ima parking mesto , ali ne svida svakome
 
Kakav je Nei Pori sto se tice cistine plaza i mora ?? Par njih mi je preporucilo Nei Pori za letovanje sa malim detetom zbog plicaka a i za odmor. Rekose mi je mesto prilicno mirnije u odnosu na Paraliju i mesta na Kasandri popularnih kod nasih turista.
Posto sam zadnjih godina obilazio regiju oko Stavrosa i Kasandru malo bih promenio. Voleo bih Pargu ali mi se iskreno ne vozi toliko.

Mada jos uvek razmisljam da li cu na leto na more ili mozda 10tak dana u EU da obidjem neke zenine rodjake i par drugara

Ima vise km do Parge,ali je sve auto puto sa 3 i 4 trake (egnatia odos) vremenski mozda sat vremena razlike, ali vredi otici do Parge
 
Kakav je Nei Pori sto se tice cistine plaza i mora ?? Par njih mi je preporucilo Nei Pori za letovanje sa malim detetom zbog plicaka a i za odmor. Rekose mi je mesto prilicno mirnije u odnosu na Paraliju i mesta na Kasandri popularnih kod nasih turista.
Posto sam zadnjih godina obilazio regiju oko Stavrosa i Kasandru malo bih promenio. Voleo bih Pargu ali mi se iskreno ne vozi toliko.

Mada jos uvek razmisljam da li cu na leto na more ili mozda 10tak dana u EU da obidjem neke zenine rodjake i par drugara

Odlican ja sam bio 2008,2012 i 2015 god puta.Racunaj na guzvu ako ides u avgustu . verovatno je jeftiniji od kasandre
 
Jeste Parga lepa i voleo bih da odem i autoput je super ali meni je mrsko da vozim i ovih 550km do Nei Pori-ja a do Parge imam 800km prakticno jos polovina puta do Nei Porija. U lokalu oko mesta gde sam smesten mogu koliko hoces da predjem kad sam odmoran. A ovako me najvise ubijaju granice jer zbog obaveza najcesce sam slobodan u periodu od polovine jula do 10 avgusta kad su guzve najzesce, a isprobavao sam razne termine polaska tj stizanja na granicu i maltene uvek ista situacija u tom periodu. Inace sam opusten ali me to tapkanje u mestu ubije u pojam (ne znam samo kako gastarbajterima sto nasim sto Turcima ne dosadi svake godine da se ubiju cekajuci prakticno danima kad se skupi na svim granica ) pa mi nakon sva 4 granicna prelaza dodje da se smestim u prvo mesto koje naidjem. Jedino sam u zadnje vreme uspeo 2017 da odem 21 avgusta u Pefkohori i prosao mnogo mnogo bolje na granicama.
Tako da ako budem mogao da nesto pomerim za neki termin jun ilu kraj avgusta i pocetak septembra rado cu otici u Pargu, ili cak Lefkadu a ovako sve mi je vise u mislima Nei Pori ili tako neko blize letovaliste, bar za sad :osmeh:

Послато са Moto G (5S) уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Razmisljao sam i vrlo je moguca ta opcija, ako ne ovog leta onda Boze zdravlje sledeceg :ppozdrav: Ali samim tim bi bila i neka jos lepsa i dalja destinacija u Grckoj ili Turskoj, pa ako treba i rent a car za obilazak okoliih plaza i znamenitosti. Jeste da je ta opcija sa avionom i rent a carom dosta skuplja za nas smrtnike ali jebes ga jednom se zivi :osmeh:
 
Ove godine Tajland i to socijalna verzija idemo da obidjemo klinca pa ga racunamo kao letovanje, a pre ce biti ekspedicija i prezivljavanje :osmeh:
 
Bolje u egipat da gledas one piramide i gluposti...samo da nadjem nekog sa foruma sa nerazradjenim mecinkastim ledjima i da ponesemo asove, kramp i ako nadjemo neko blago delimo pola-pola...:osmeh:
 
Nei pori je meni odlican,secam se da je na tom mestu imalo puno devojaka mog uzrasta,neznas koja je najlepsa,nije bilo jeftino bas kostalo je 165 evra pocetkom jula...
 
Prijatelju, mani se tih belosveCkih... gledaj nešto iz sela... dobar momak se iz sela ženi...:osmeh:
 
Nazad
Vrh