Uklanjanje strsljanovih gnezda

Učlanjen(a)
10 Dec 2014
Poruka
1.763
Lokacija
Svilajnac
Pozdrav svima. Imam jedan veeliki problem. Kao sto u naslovu stoji na tavanu mi se napravilo gnezdo strsljanova. Problem je sto je napravljeno uz nadzid dakle ne visi pa ne mogu da ga strpam u dzak.... Da li postoji neko sredstvo da ih ukloni ili otera? Imate li iskustva?

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
 
Stršljenjake grade na zaštićenim mjestima, pod strehom, u šupama ili pod krovovima, u šupljim stablima, od nekoliko katova saća, stanicama okrenutim prema dolje. Sve to omotaju s više listova poput papira tankim, sažvakanim drvetom.
Svake godine u proljeće, oplođena ženka koja je prezimila u skloništu, gradi novo gnijezdo i nikada ne useljava u staro, prošlogodišnje.
 
Ima u Tempu sprej za strsljenove i ose. Dobro je sto baca mlaz do 5m ali treba tacno naciljati jer se jako brzo potrosi. Izuzetno je efikasan, isprobao sam jesenas. Kosta izmedju 350 i 400 din.
 
Pozdrav svima. Imam jedan veeliki problem. Kao sto u naslovu stoji na tavanu mi se napravilo gnezdo strsljanova. Problem je sto je napravljeno uz nadzid dakle ne visi pa ne mogu da ga strpam u dzak.... Da li postoji neko sredstvo da ih ukloni ili otera? Imate li iskustva?

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока

Da li je to sada u zimu. Koliko mi je poznato da oni prezimljavaju na drugaciji nacin a ne u gnijezdu. a ako je minus ne mogu da lete i ako su u njemu. Inace najefikasniji su ovi sprejevi za muhe , oni imaju brzi metabolizam i od osa i jos brze ih otrov onesposobljuje.
 
Strsljenova u tom gnezdu sada nema sa prvim mrazom su uginuli jedino matica prezivi zimu. Slobodno rasturi to gnezdo ako se plasis izadji kad je mraz na tavan i srusi ih.
 
Neznam jel bi i njih rusilo, ali ose padaju od nitro razredjivaca, ja ubacujem tecni u mesto gde su naseljene i samo izlaze bez krila.
 
Nazad
Vrh