Cena soje rod 2019

Peet

Član
Učlanjen(a)
11 Apr 2010
Poruka
11.756
Lokacija
Lokve - Simiai - Juzni Banat
Za sad cena soje proslogodisnjeg roda miruje i tesko da ce i mrdnuti na gore.
Jesen 2017 52 din pa pad jesenas na 37.
Sta ce li nam doneti jesen 2019???!!!
 
Mislim da će na proleće biti posejano enormno puno soje, iz sledećeg razloga:

1. Repa razočarala jesenas i mnogi odustaju i smanjuj površine.
2. Veći deo oosejane uljane repice će biti iskrimliran u martu.
3. Deo posejane pšenice će biti u martu iskrimliran.
4. Suncokreta će biti manje posejano zbog nekorektnog odnosa fabrika i niske cene jesenas.
5. Cena kukuruza polu-zadovoljavajuća.

Sve to ide većim delom u soju.Prsan i čika Aca greše samo jednom.
 
Ne utiče na svjetsku cijenu skoro ništa bez obzira dali se ovde ne posijalo ništa soje ili sva zemlja .Trenutno svjetska cijena vuče blago , ali konstantno gore , tako da ovo što Bradonja predvidja mislim da nema od toga ništa . Inače imao je takve crne pretpostavke i prošle godine da ćemo ratari propasti pa smo prošli bolje nego ikad. Meni prinos plaši , a cijena ne.
 
Mislim da će na proleće biti posejano enormno puno soje, iz sledećeg razloga:

1. Repa razočarala jesenas i mnogi odustaju i smanjuj površine.
2. Veći deo oosejane uljane repice će biti iskrimliran u martu.
3. Deo posejane pšenice će biti u martu iskrimliran.
4. Suncokreta će biti manje posejano zbog nekorektnog odnosa fabrika i niske cene jesenas.
5. Cena kukuruza polu-zadovoljavajuća.

Sve to ide većim delom u soju.Prsan i čika Aca greše samo jednom.
Suncokreta nece biti manje.
 
I pri nosu će ti biti bolje nego ikad kad te sad uvate: kako si to ti prošao bolje nego ikad na jesenašnje cene...

Legenda si mame mi.

Pa ti kažeš da su realne cijene još manje , a nevjeruješ meni da sam dobro prošao , ispada da se slabo u ratarsku proizvodnju razumiješ ali jedino se raduješ propasti ratara . Neznam zbog čega . Naravno da smo dobro prošli ove godine i na soji i na kukuruzu , svi su to znaju i ptice . Isto kao što smo prošle pušili.
 
Momo,ajde pojasni to malo.Nismo mi dobro prošli sa cenama poljoprivrednih proizvoda,možda misliš samo na prinose koji su mnogo bolji nego 2017-e.
 
Momo,ajde pojasni to malo.Nismo mi dobro prošli sa cenama poljoprivrednih proizvoda,možda misliš samo na prinose koji su mnogo bolji nego 2017-e.

Evo ovako cijene u žetvi ovde su bile :kukuruz 128e/t a soja 0.323e/t bez pdva.
Lično sam imao prosječan prinos soje oko 4t/ha a kukuruza 10.5t/ha na 14% vlage . Sa ovim sam zadovoljan i kažem da smo dobro prošli , uglavnom nije tako samo kod mene kod većine je tako , neznam kako neko nije zadovoljan sa 2018. "Arenda "je odve u prosjeku oko 150e/ha.
 
Subvencija Momo to je jako bitna stavka zato si i dobar koliko imate podsticaje po ha?
 
Nazad
Vrh