Cena soje rod 2019

Subvencije imamo za soju i pšenicu ,(za kukuruz ne ) nisu fiksne pa je teško napisati koliko. Ove godine je to bilo oko 100e/ha u prosjeku plus premija za pšenicu 25 e/t i za soju oko30e /t. Za sve površine jedino ima popust na cijenu dizela oko .31e po litri od cijene na pumpama. Subvencije u ratarstvu važe za pšenicu, uljanu repici, soju i suncokret , za ostalo ne.
 
Неизвесно, ал' ако треба да типујемо, типујем на раст па куд пукло да пукло.
Американци мислили да смање, кад Кинези се вратили на њихово тржиште соје. Анализе и препоруке за 2019. које 11.01. објављује УСДА и на основу којих се фармери опредељују шта ће и колико сејати, нису објављене због зида са Мексиком (не примају плате и не раде до даљег).
Добар део нашег дипломатског кора ће бити замењен па се очекује да нове дипломате коначно крену да буду "трговци" и да, између осталог, боље представе нашу НОН ГМО соју.
 
Subvencije imamo za soju i pšenicu ,(za kukuruz ne ) nisu fiksne pa je teško napisati koliko. Ove godine je to bilo oko 100e/ha u prosjeku plus premija za pšenicu 25 e/t i za soju oko30e /t. Za sve površine jedino ima popust na cijenu dizela oko .31e po litri od cijene na pumpama. Subvencije u ratarstvu važe za pšenicu, uljanu repici, soju i suncokret , za ostalo ne.

Znači vi ste za soju ukupno imali 220 evra po hektaru subvencije.... Lepo, svaka čast! A mi u Srbiji treba da budemo konkurentni.... Poljoprivredna politika kod nas je za plakanje!
 
Poslednja izmena:
A tek Rumuni sa 300 evra od EU i 200 od njihovog ministarstva poljoprivrede i plus povracaj na dizel!!!
Mi smo pukli skroz sa ovim nasim govnarima.
Nikad necemo konkurisati sa cenom soje ni jednoj drzavi iz okruzenja!
 
Kod nas bez subvencija dostize 500e ,zamislite da ima subvencija koliko bi onda bilo
 
Ogromne su vam arende. Jesu li te cene arendi kod vas polako iz godine u godinu rasle (kako je rasla potražnja za zemljom) ili je bila neka godina da je arenda enormno skočila. Kolike su bile arende početkom 2000-ih?

Kod mene u ravnici (druga klasa) cena je 100 evra po hektaru već godinama i svi se drže te cene kao maksimalne. Ove godine prinosi oko 4 tone, cena 37.8 din dobijena u žetvi. Do nove ima još dosta...
 
Skocile su pre 3god,zato sto je jedan pametnakovic od jednom samo poceo da uzima po 450e/kj a sad prica kako su velike arende i kako se ne isplati a sam je kriv...
Ja sam 2010 uzeo sa kolegom u zakup drzavnu zemlju 80ha u komadu,platili smo 47.000din/ha onda su bile i subvencije,par ljudi nam se smejalo da nismo normalni i da smo puno platili. Ti isti ljudi su 2012 licitirali po 90.000ha... Ko je tu sad lud???
 
2010, 2011, ( pa i 2012-a ko je imao iole rod a znamo kakve su bile cene proizvoda ) su bile rodne godine i dobre cene proizvoda plus subvencije, gorivo povoljno i od tad su cene zakupa krenule nagore naglo, sumnjam da ćemo doživeti još koji put da se poklope dobre cene proizvoda i dobar rod plus uzastopno dve godine, jedino ako se desi neko sr..e na svetskom nivou ali no.
 
Cene arendi koje placate su previsoke i nerealne. Doci do neke matematike sa tim cenama zakupa je nemoguce. Kod mene su cene zakupa od 50e do 100e za zemlje 1-2-3 klase. 2018 godine je rod soje bio oko 4t/ha i prodata po 37.8 din i tu moze do neke jasne matematike da se dodje.
 
Nazad
Vrh