Kardanski prenos na prikolicu motokultivatora

majliš

Novajlija
Učlanjen(a)
30 Maj 2010
Poruka
1
:sta:Naime, imam IMT 507 dizel i prikolicu vučnu ( IMT orginalnu). Pri nekom malo vecem usponu motokultivator počinje da proklizava pri preporučenoj nosivosti prikolice.
Nosim se idejom da prikolicu prepravim ugradnjom diferencijala i kardana, stim što bi opciono pogon išao samo na prikolicu ili gdje može pogon preko točkova motokultivatora.
Da li je neko to već radio? Kakva su iskustva sa tim i kakva saznanja inače imate o IMT 507 dizel-Ruđerini motor.

Nov sam u ovome a sve sam kupio prošle godine.
Hvala unapred!
Majliš
 
Sjajna ideja mada neznam da li moze da se izvede, ja imam isto 507 skoro sam ga kupio, gledao sam dal je moguce tako nesto uraditi i nisam nasao nikakvo resenje zbog toga sto neznam koliko je to dobro za motor da li ga opterecuje i neznam za kardan se uklucuje na onu polugu i mislim da nemoze da se regulise odnosno da okrece istom brzinom kao sto okrece tockove, a i fabricki za 507 nemaju kardanske prikolice ili ih ja nisam video. mada kad bi to moglo da se ugradi mnogo bi znacilo kad ide uz brdo, ovako uz veliki uspon i losijim putem jedva ide prazan proklizava. :cao:
 
sta ces sa kultivatorom bez pogona na prikolici,ionako je **greška od masine i sa tim
 
kod valpadana vmc 14 postoji sinhron brzina freze i prikolice,ali i tad ne sme ici po tvrdoj podlozi kad je pod teretom,tj.koristiti samo za izvlacenje,jer iako je promer tockova isti(mora da bude)posle duze upotrebe dolazi do razlike u brzinama ako nema mogucnosti proklizavanja.Treba znati da se motor vise opterecuje upotrebom kardana nego kad vuce samo freeza,naravno podrazumeva se da kad vuce preko kardana,motokultivator bude u leru.Dosta korisna stvar kada se pravilno koristi,u suprotno dolazi do velikih lomova.
 
Bas tako,jer je nezaustavljivo,izlazio sam tamo gde se traktori glibe,jedini problem je kad diferencijal nasedne na put,jer su tockvi 12-ice,i samim tim niska prohodnst...e tu mi je kraj :haha: :haha: :haha:
 
Poz. danas sam opet nešto eksperimentisao na mutiu da probam saznati omjer prenosa točkova na motokultivatoru i izlaznog vratila.
Ocrtao na točku i izlaznom vratilu upalio motokultivator ubacio uključenje vratila prema sebi uklučio blokadu ubacio u prvu muti je na klocnama podiknut i brojim dok je točak napravio jedan krug vratilo 50 okretaja .To je jedna varijanta druga isti sistem samo poluga za vratilo gurnem od sebe omjer tada točak jedan krug vratilo 63 kruga.Znači imam dvije brzine izlaznog vratila.Dali sam to dobro odradio i dali je omjer donekle tačan Inače imama prikolicu sa Ladinim diferencijalom omjer(10/41)točkovi isti na prikolici i motokultivatoru 6.5/80-12 trenutno nemam sinhronizacijuŠta da radim.Hvala
 
Poz. danas sam opet nešto eksperimentisao na mutiu da probam saznati omjer prenosa točkova na motokultivatoru i izlaznog vratila.
Ocrtao na točku i izlaznom vratilu upalio motokultivator ubacio uključenje vratila prema sebi uklučio blokadu ubacio u prvu muti je na klocnama podiknut i brojim dok je točak napravio jedan krug vratilo 50 okretaja .To je jedna varijanta druga isti sistem samo poluga za vratilo gurnem od sebe omjer tada točak jedan krug vratilo 63 kruga.Znači imam dvije brzine izlaznog vratila.Dali sam to dobro odradio i dali je omjer donekle tačan Inače imama prikolicu sa Ladinim diferencijalom omjer(10/41)točkovi isti na prikolici i motokultivatoru 6.5/80-12 trenutno nemam sinhronizacijuŠta da radim.Hvala
Jesi razmisljao preko lanca ili nekog medjusklopa tu sinhronizaciju ? ?
 
Nazad
Vrh