Soja 2019

Operi kosu šamponom od koprive da budeš zaštićen jer neće grom u koprive. :haha:
 
Bio juče u obilasku moje soje kuju je bila napala gusenica u 7-8 osrednjih krugova po njivi sa dosta pojedenog lišća.Uzeo Nurel D poprskao i juče,lepo se ti krugovi oporavili,liske podmladile.Verovatno će tu ipak biti manji rod ali sam ipak spasao šta se spasti moglo.Još da sam ranije obišao njivu, bilo bi pre tretiranje ali i ovako nije loše, samo treba vode, sve u ataru jauče za kišom.
 
Maximus
2nt9zcz.jpg

11mb4b4.jpg

axyx1.jpg
 
Која боље пролази ако не буде значајније кише ранија сетва или каснија ?
 
Драгане како се држи стари олт јел није пуно разлокан:osmeh:јбт какав је то материјал можеш дрва из Шуме извлачити са њим....
 
I ja sam moju Wendy danas prskao. To je drugi put, a čuo sam da kod nas ima ljudi koji sad i treći put prskaju gusenice. Praskao sam ponovo sa Savanurom, doza 0.83 l/ha .
 
Код нас је више нема обилазим сваки други дан и нема је соја се регенерисала тј добар део....
Ista situacija kod nas. Danas obišao svu soju i nigde nema tih gamadi. Tretirano samo jedanput pre oko mesec dana...

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
Jel deluje taj Savanur i na grinje? Imam vrlo mali napad grinja uz sam put na ovoj njivi koju sam večeras prskao, hteo sam da to oprskam ručnom prskalicom ali ako na njih deluje i savanur da se ne trujem džabe...
 
Драгане како се држи стари олт јел није пуно разлокан:osmeh:јбт какав је то материјал можеш дрва из Шуме извлачити са њим....

Moj jeste i ne koristim ga odavno, a ovaj i jos jedan sam kupio u Padini za 100e ljudi ga biksnovali nema lufta rade kao svajcarci :ppozdrav:
 
Jel imao neko soru Palador, navodno je vrlo prinosna a vidim i kod nas u ataru da je ima na par mesta? Ako ste imali, kakva su vam iskustva sa njom?
 
Imam ja dosta Palladora posejano. Prosle godine sam imao parcelu od 5.5 kj i dobro je izgledao ali na osnovu jedne godine ne moze se odrediti dal je neka sorta losa ili dobra. Vreme ce pokazati dal ce opstati na mojim njivama ili ce ici u skart kao najveci deo novih vrsta sto probam.

- - - - - - - - - -

Evo svezih slika Palladora sejanog 11. maja

rFbRwge.jpg


N0YT5UL.jpg
 
Ове "паприке" има доста и код нас посејано ове године поготово, сад је на испиту...
 
Nazad
Vrh